Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Este aceasta placa video compatibila cu aceasta placa de baza?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Tatarul

Tatarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 25.11.2012
Am o cunostinta caruia i s-a ars placa de baza,i-a fost inlocuita intr-un service cu o alta si doreste sa isi ia o placa video compatibila. Va rog sa nu judecati placa de baza,am incercat dar nu vrea alta mai noua..Asadar,aceasta este placa de baza :

http://www.findlapto...om/ms7336specs/

Si placa video pe care o doreste este: http://www.asus.com/...T_MAGICHTP512M/

Sunt compatibile?Intreb pentru ca am vazut asta pe un alt site despre placa de baza:
Graphics
    Intel GMA 3000 IGP
    Supports up to 256 MB shared memory
    Supports Pixel Shader Model 2.0
    Supports Vertex Shader Model 2.0/3.0 (Software)
    Microsoft DirectX 9.0c compliant
    OpenGL 1.4 compliant

#2
AntonL

AntonL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 26.05.2014
intra in slot daca asta era nedumerirea. Nu comentez pereformanta placii video si nici a placii de baza ( sunt un om decent si respectuos )

Edited by AntonL, 29 July 2014 - 18:43.


#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
salut,placa video e compatibila si intra in slot fara probleme.

#4
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Se potriveste.
Merge pentru citit presa

#5
malai_emil

malai_emil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 14.03.2014
Am si eu tot nelamurirea asta.Nu stiu daca placa video este compatibila cu placa de baza.Placa mea de baza este FUJITSU SIEMENS D2312-A3 si m-am orientat inspre NVIDIA GeForce GT 630, 2048MB, DDR3, 128bit sau daca nu,o alternativa ar fi nVidia GeForce 210, 1024MB, DDR3, 64bit.
Va rog sa ma ajutati.Chiar am nevoie de aceasta informatie.

Tot ce stiu este ca placa de baza are slot PCIe ca si placile video respective.

#6
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

În principiu, oricare placă Pci Ex x 16 ( poate nu la performanţa maximă ) ar trebui să funcţioneze.
Ai în vedere că placa de bază este dintr-un calculator "de firmă" şi poţi avea surprize.

Nimeni nu poate certifica funcţionarea vreunea din plăcile Video preferate de tine şi poate ar fi bine să o cumperi cu probă.

În quick info-ul ftp://ftp.ts.fujitsu.com/pub/mainboard-oem-sales/products/mainboards/eol/eol_classicdesktop/datasheets/D2xxx/ds_d2312-A.pdf nu spune nimic despre o eventuală placă Viodeo, alta decât cea de pe placa de bază.

Pe site http://support.ts.fu...uals.asp?LNG=en spune că manualul este indisponibil.

#7
malai_emil

malai_emil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 14.03.2014

 Mos_Ilie, on 30 iulie 2014 - 11:21, said:

Salut,

În principiu, oricare placă Pci Ex x 16 ( poate nu la performanţa maximă ) ar trebui să funcţioneze.
Ai în vedere că placa de bază este dintr-un calculator "de firmă" şi poţi avea surprize.

Nimeni nu poate certifica funcţionarea vreunea din plăcile Video preferate de tine şi poate ar fi bine să o cumperi cu probă.

În quick info-ul ftp://ftp.ts.fujitsu.com/pub/mainboard-oem-sales/products/mainboards/eol/eol_classicdesktop/datasheets/D2xxx/ds_d2312-A.pdf nu spune nimic despre o eventuală placă Viodeo, alta decât cea de pe placa de bază.

Pe site http://support.ts.fu...uals.asp?LNG=en spune că manualul este indisponibil.

In primul link pe care l-ati lasat aici apar urmatoarele randuri:

[ https://i.imgur.com/XofXZBJ.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asta nu ar insemna ca trebuie sa functioneze?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate