Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Cifru electronic

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cozmalau

cozmalau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 09.04.2014
Buna ziua tuturor! Dupa actionarea unui releu comandat de un cifru , acesta inchide contactele  unui motoras care pune in miscare mecanismul de inchidere, dar vreau sa stiu cat timp sta actionat releul sau daca pot sa ii fac eu un montaj de temporizare care dupa 1.5-2 sec sa intrerupa alimentarea motorasului sau releului.

Am atasat poze cu cifrul..

Attached Files



#2
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014
Ai bagat un scris de nu vad nimic.

Attached File  softpedia.PNG   70.57K   41 downloads

Edited by Saint-Tropez, 29 July 2014 - 16:22.


#3
HpVirus

HpVirus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 30.05.2009
Culoarea normala se pare ca le sta unora in gat. Nici nu ma deranjez sa citesc pana nu modifica...

#4
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Schema are o gramada de minusuri: pentru a modifica codul trebuie sa intervii hardware, realizarea practica ii complicata pt. un incepator, tastatura ii mai ciudata, desi se gasesc in comert acest gen de tastaturi nu-s lafel de comune precum cele matriciale, nu ai nici un indicator vizual sau acustic, etc...
Ce mecanism de inchidere ai actionat prin motoras? In general se folosesc solenoizi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate