Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Deepcool UF120

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Salutare,detin acest ventilator de ceva luni ( http://www.pcgarage....deepcool/uf120/ ),care l-am tinut in cutia lui pentru ca aveam un sistem slabut,cu un cooler de la AMD care era tractor, si am uitat de el.Intre timp am facut un upgrade la placa de baza si procesor,ieri cand am dat comanda de un Depcool GAMMAXX 200 ( https://www.pcgarage...ol/gammaxx-200/ ) m-am gandit sa il atasez si pe el pentru a mari viata componentelor.Dar sant usor nedumerit daca sa il pun sa scoata aer sau sa bage aer ? Loc pentru un ventilator asa mare am doar pe capacul lateral al carcasei,asadar aproape de placa video(GTX 650) care in ultimul timp mi-a atins si 75 de grade celsius(am curatat-o cat am putut,deocamdata nu o pot desface de tot - inlocuit pasta termoconductoare s.a.m.d. pentru ca inca e in garantie)
Multumesc anticipat.

Edited by Razvan11, 27 July 2014 - 15:22.


#2
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
eu as face asa:

fata sa bage, spate scoate
lateral sa bage doar daca am pe spate sau sus sa scoata. Daca nu ai nici un alt ventilator pe carcasa punel sa scoata aerul.

ps.  75C nu e deloc rau.

#3
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
De la "tractor" cum ii zici, poate o sa vezi mai greu realitatea, insa ventilatorul ala deep cool este foarte zgomotos.

La 1500 RPM scoate 27,8 db singur singurel, fara sa mai punem si vibratia prin carcasa....

La 500 RPM, unde nu se tine oricum, scoate 17,6 db iar singur-singur.

Un Noctua scoate la 600 RPM cam 6 db, si la 900 cam 11-12 db.

3db inseamna dublarea presiunii acustice, este unitate logaritmica.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate