Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Monitor 20M35a LG

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Cum nu raspunde nimeni in topicu' "Monitoare LCD" am zis sa-mi fac unu' a meu.
OK.
nu prea ma am in monitoare.
Mi-am luat recent un monitor LG 20M35A, mai exact http://www.pcgarage....inch-5ms-black/, nu prea sunt multumit de el,intrebarea care o am, si asta am vazut'o la monitoare de genu', de ce se vede alb din diverese unghiuri, e enervant atunci cand ma pun pe scaun tre' sa-mi gasesc pozitia ca sa vad oarecum clar, si parca ma oboseste la ochi(ma ustura) , monitoru e prost sau? Se poate elimina respectiva ceata?
Monitoru' incepe sa ma dezamageasca din ce in ce mai mult, si ma bate gandu' sa-l returnez, l-am cumparat din Domo, din cate stiu, poate fi returnat in termen de 30 de zile, nu? Eu il am de 2 saptamani, pot sa ma duc?(singura problema aici ar fi, ca nu mai gasesc factura, dar am garantia care mi-a semnat'o operatoru' respectiv, cutie etc)
L-am luat total neinformat.

Edited by Calypsso, 23 July 2014 - 20:03.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
monitorul nu are nimic, tipul de panou TN/VA/IPS iti poate da sau nu acest sentiment de disconfort
al tau are panou TN, deci, are aceasta problema. nu e numai al tau asa, asa sunt toate

#3
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009

View PostDany_Darke, on 23 iulie 2014 - 20:09, said:

monitorul nu are nimic, tipul de panou TN/VA/IPS iti poate da sau nu acest sentiment de disconfort
al tau are panou TN, deci, are aceasta problema. nu e numai al tau asa, asa sunt toate

Am inteles, acuma un sfat, daca tot ce pricepi, eu as vrea sa-l returnez, pur si simplu' nu imi mai place, as vrea ceva cu panel VA sau IPS musai, ca la banii care l-am luat, puteam sa-mi iau unu d'asta, daca stiam.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ai o marca preferata? care ar fi bugetul maxim alocat?

eventual diagonala

sau vrei sa fie tot de 19 ca si cel prezent?

http://www.pcgarage....-6ms-gtg-black/

#5
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009

View PostDany_Darke, on 23 iulie 2014 - 20:19, said:

ai o marca preferata? care ar fi bugetul maxim alocat?

eventual diagonala

sau vrei sa fie tot de 19 ca si cel prezent?

http://www.pcgarage....-6ms-gtg-black/

450 de lei cel mult, vreau sa fie mai mult pentru gaming,nu tin neaparat la o marime,bine acuma sa fie destul de incapator la ochi, am gasit unu' acuma, destul de interesant http://www.emag.ro/m...e/pd/DMXRCBBBM/
Cu banii returnati + 50 de lei, as lua unu' asa, se merita?
Daca ai tu unu' mai bun, te rog.

Edited by Calypsso, 23 July 2014 - 20:23.


#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
este hd, nu merita sa mai iei un monitor care sa nu fie hd la vremurile noastre.
insa vezi ca si acesta are acea chestie de schimbare a culorilor dintr-un anume unghi

te poti documenta si de aici legat de aceste tipuri de panel-uri

View PostCalypsso, on 23 iulie 2014 - 20:21, said:

450 de lei cel mult, vreau sa fie mai mult pentru gaming,nu tin neaparat la o marime,bine acuma sa fie destul de incapator la ochi, am gasit unu' acuma, destul de interesant http://www.emag.ro/m...e/pd/DMXRCBBBM/
Cu banii returnati + 50 de lei, as lua unu' asa, se merita?
Daca ai tu unu' mai bun, te rog.

daca deschideai link-ul vedeai ca este acelasi, pretul la emag e mai mic, insa e acelasi monitor

#7
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009

View PostDany_Darke, on 23 iulie 2014 - 20:23, said:

este hd, nu merita sa mai iei un monitor care sa nu fie hd la vremurile noastre.
insa vezi ca si acesta are acea chestie de schimbare a culorilor dintr-un anume unghi

te poti documenta si de aici legat de aceste tipuri de panel-uri



daca deschideai link-ul vedeai ca este acelasi, pretul la emag e mai mic, insa e acelasi monitor


adica vrei sa spui ca intre monitoru' pe care il si monitoru' la care am dat link sunt la fel?
Pe mine ma deranjeaza ceata asta, d'aia vreau sa-l returnez si sa-mi iau altu' pot sa mai adaug sa zic 100 lei, am dat pe el 370. Vreau ceva care sa se merite.

Edited by Calypsso, 23 July 2014 - 20:29.


#8
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
De pe site-ul Domo:

Quote

Consumatorul are dreptul sa notifice in scris comerciantului ca renunta la cumparare, fara penalitati si fara invocarea unui motiv,in termen de 14 zile de la primirea produsului sau,in cazul prestarilor de servicii, de la incheierea contractului, conform OUG34/2014.

Starea produselor achizitionate trebuie sa fie la fel in momentul receptiei :
    ambalajul original al produsului
    accesoriile complete
    consumabile originale sigilate
    documentele aferente achizitiei (instructiuni de utilizare, certificat de garantie, documente fiscale)

Deci nu stiu ce sa zic legat de returnare.

#9
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009

View Posthoratziu, on 23 iulie 2014 - 20:36, said:

De pe site-ul Domo:



Deci nu stiu ce sa zic legat de returnare.

Am gasit si bonu' am sa ma duc maine sa vad ce pot face. mersi

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate