Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Aplicatie Android (mysql list)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
uly_ioo

uly_ioo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.05.2005
Care ma poate ajuta cu o aplicatie Android pentru a vedea in timp real ce comenzi se fac pe site-ul de shopping.
- exemplu cerere PHP:

$query = 'SELECT factura, data FROM tranzactii WHERE `stare` = "verificare" ORDER BY `data` DESC';
$result = mysql_query($query) or die(mysql_error());
  while($row = mysql_fetch_array($result)){
    echo $row['factura'];
    echo $row['data'];
}

M-ar interesa sa imi apara pe mobil chiar daca nu sunt in aplicatie comenzile noi intrun pop-up eventual vibratie si sunet.

#2
eduardpopa

eduardpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.03.2014
Ti-am trimis  un PM.
In plus de cerintele tale, ca o completare pot face ca atunci cand dai click pe o factura sa iti apara reperarele(produsele) ce formeaza factura cu cantitatile si valorile aferente.

O zi buna.

Edited by eduardpopa, 17 June 2014 - 15:07.


#3
matheszabi

matheszabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 16.04.2009

View Postuly_ioo, on 17 iunie 2014 - 14:59, said:

Care ma poate ajuta cu o aplicatie Android pentru a vedea in timp real ce comenzi se fac pe site-ul de shopping.
- exemplu cerere PHP:

$query = 'SELECT factura, data FROM tranzactii WHERE `stare` = "verificare" ORDER BY `data` DESC';
$result = mysql_query($query) or die(mysql_error());
  while($row = mysql_fetch_array($result)){
echo $row['factura'];
echo $row['data'];
}

M-ar interesa sa imi apara pe mobil chiar daca nu sunt in aplicatie comenzile noi intrun pop-up eventual vibratie si sunet.


Google : "Google Push notifications" asta te va conduce la site-ul dorit, cred ca Google Cloud Messaging e numele noi de a lor. Trebuie setat, verificat ect ect.
Eu lucrez prea scump sa-ti fac pe bani, dar ti-am dat informatia: ori faci tu, ori gasesti vreun student care it face ptr o bere, ori.. eu iti iau averea sa-ti fac :)

Daca faci tu si pina descifrezi prima oara cum functioneaza, ce trebuie ajustat sa mearga asa cum vrei tu ... intr-un nefericit caz poate sa-ti ia si 100 de ore! Daca ai noroc, numai citeva ore.
Ptr unul care a facut deja citeva ia numai citeva ore 1-2, 5, depinde. Daca veri ceva foarte complex cu UI si tratarea erorilor, multilimbaj ect ect it ia mult mai multe desigur: chiar si 50 ore.

Eu zic sa incerici tu in timpul liber, daca ai habar de programare si daca vrei ajutor tehnice cere la Stackoveflow, in engleza.

#4
Smserver

Smserver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.07.2014
Buna ziua, daca aveti website de shoping va pot pregati un script care trimite email si sms cu toate detaliile comenzii la fiecare comanda data.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate