Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

sacadeaza sunetu !

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
salut. am si eu o mica problama dar foarte enervanta .. detin un laptop hp ce ruleaza windows 8,1 . problema e urmatoarea : atunci cand ascult muzica, indiferent ca Winamp, bs player , aimp3, online sau pur si simplu sunetul unui film sau videoclip si deschid o pagina de net (atunci cand se incarca ) imi merge foarte greu sunetul. adica se blocheaza, merge greu , cam cum sareau pe vremuri  banda la casetele alea ce le ascultai acasa nu stiu cum sa zic mai clar ..
please help me ! :(

#2
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
Wow!...semantica, ortoepia si ortografia...

#3
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Stii, HP-ul a scos foarte multe laptopuri pe piata, atat de multe incat chiar nu putem ghici configuratia laptopului tau, astfel incat sa iti dam o cauza si eventual o rezolvare.
Oare cand o sa va invatati sa scrieti configuratia, sau modelul laptopului? Posted Image

Edited by MaVeRicK89, 14 June 2014 - 19:47.


#4
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
se mai intampla sa uit si de ceea ce ai zis tu cu toate ca e foarte important :D
deci : HP 15-d051sq
specificatii : - Tip procesor Intel Celeron
Producator procesor INTEL
Model procesor N2810
Numar nuclee 2
Frecventa procesor (GHz) 2
Cache (MB) 1
Tehnologie 22 nm
- Capacitate RAM (GB) 4
Tip memorie DDR3L
Frecventa (MHz) 1600
- Tip unitate stocare HDD
Capacitate stocare (GB) 750
Interfata SATA
Viteza de rotatie (RPM) 5400

#5
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Cand sacadeaza deschide task manager si vezi cum e folosit procesorul. De obicei simptomele astea apar cand procesorul este folosit 100% si nu mai poate duce.
Pe langa asta te-as sfatui sa iti scanezi si Hard Diskul cu HDD Tune sa vezi daca ai erori SMART sau bad-uri.

#6
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
mda procesorul pleaca la 100% , ceea ce nu mi se pare normal deloc . plus unde mai pun ca laptopu nu are 2 saptamani ...

Edited by _-_, 14 June 2014 - 20:31.
fara jigniri / offtopic!


#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
gicaru si cristy4hiphop, va rog sa lasati offtopicul si jignirile reciproce!
Am sters/ editat mesaje...
Data viitoare, mai mare atentie si la gramatica nu strica, altfel iar se va ajunge la schimburi de 'impuscaturi' si editari/ stergeri de mesaje.

#8
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
si se pare hd tune in varianta free nu ruleaza pe windows 8... help ? :(

#9
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Folosesti Chrome? Daca da, incearca sa folosesti Internet Explorer si vezi daca persista problema.

#10
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Mie nu-mi "cade fisa".. ce placa de sunet are ?
Incearca cu driver generic de W8 si apoi cu cel al producatorului placii de sunet..care o fi ala...

#11
IonutAdm

IonutAdm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.11.2013
Am avut eu aceeasi problema pe toate calculatoarele care le-am avut, problema am rezolvato dezinstaland driveru placi de sunet si lasandu-l doar pe cel din Windows, sau sa instalezi driveru sunetului din Windows Update.

#12
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Chestia asta se intampla, pentru ca procesorul tau este slab, si nu face fata bine tuturor taskurilor din windows 8.1 Nu prea ai ce sa ii faci, doar sa incerci varianta cu driverul de sunet generic.

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,572
  • Înscris: 15.06.2004
Acum depinde si de cand se intampla chestia asta.
De la update-urile de luna trecuta 8-ul meu ( si nu numai - vedeti topicul de 8.1 Update 1 ) aluat-o razna - a inceput sa aima comportamente care le-am intalnit la 8-ul initial - fara niciun update - hardul dus in 100% de maintenanta, si procesorul cu spike-uri tot de 100% din cauza acelorasi procese de maintenanta - foarte sacaitoare pe un dual core - PC secundar, dar pe care ascult muzica.
S-a "rezolvat" cu downgrade la vechiul sistem de operare - 7.

#14
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014

View Postdanb1961, on 15 iunie 2014 - 07:27, said:

Mie nu-mi "cade fisa".. ce placa de sunet are ?
Incearca cu driver generic de W8 si apoi cu cel al producatorului placii de sunet..care o fi ala...
initial driverul de la w 8 a fost si a mers dar am instalat driverul placii propriu luat de pe site-ul producatorului de la modelul meu de laptop

View PostIonutAdm, on 15 iunie 2014 - 10:18, said:

Am avut eu aceeasi problema pe toate calculatoarele care le-am avut, problema am rezolvato dezinstaland driveru placi de sunet si lasandu-l doar pe cel din Windows, sau sa instalezi driveru sunetului din Windows Update.
pai si de ce nu merge cu driverul placii ???

View Posteiffel, on 16 iunie 2014 - 12:44, said:

Acum depinde si de cand se intampla chestia asta.
De la update-urile de luna trecuta 8-ul meu ( si nu numai - vedeti topicul de 8.1 Update 1 ) aluat-o razna - a inceput sa aima comportamente care le-am intalnit la 8-ul initial - fara niciun update - hardul dus in 100% de maintenanta, si procesorul cu spike-uri tot de 100% din cauza acelorasi procese de maintenanta - foarte sacaitoare pe un dual core - PC secundar, dar pe care ascult muzica.
S-a "rezolvat" cu downgrade la vechiul sistem de operare - 7.
un downgrade nici nu ma gandesc ca nu am vazut nimic pe site-ul hp la modelul meu de laptop pentru w 7
si nici nu cred ca procesorul e prea slab pentru task-urile w 8 din moment ce de la producator a plecat special pentru asta .. acum poate ma insel eu ca de inca ma acomodez cu el dat fiind faptul ca inca nu am avut prea mult timp la dispozite sa stau sa il foiesc asa cum trebuie din cauza serviciului ...

#15
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

View Postcristy4hiphop, on 16 iunie 2014 - 18:16, said:

initial driverul de la w 8 a fost si a mers dar am instalat driverul placii propriu luat de pe site-ul producatorului de la modelul meu de laptop
Ai audio Realtek? Incearca si driverul Realtek de aici: http://www.realtek.c...3&GetDown=false

Edited by 654321, 16 June 2014 - 20:41.


#16
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
"initial driverul de la w 8 a fost si a mers dar am instalat driverul placii propriu luat de pe site-ul producatorului de la modelul meu de laptop"...in cazul asta= „Crede şi nu cerceta!”
PS In cazul meu, driverul generic de windows 7, se  "aude" mai bine decat cel al placii de sunet  Realtek... daca adaugi si un equalizer dedicat sau cel inclus in aplicatia multimedia...ai timp sa te concentrezi asupra serviciului..Bafta

#17
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014

View Postdanb1961, on 17 iunie 2014 - 06:36, said:

"initial driverul de la w 8 a fost si a mers dar am instalat driverul placii propriu luat de pe site-ul producatorului de la modelul meu de laptop"...in cazul asta= „Crede şi nu cerceta!”
PS In cazul meu, driverul generic de windows 7, se  "aude" mai bine decat cel al placii de sunet  Realtek... daca adaugi si un equalizer dedicat sau cel inclus in aplicatia multimedia...ai timp sa te concentrezi asupra serviciului..Bafta
da dar in cazul driverului dedicat al placii audio fata de cel a-l w 8  se aude de vreo 2 ori mai tare si pot sa zic ca chiar se aude foarte clar si am pana si sunetele joase ... nu stiu dar mie cel putin nu imi prea convine sa il las pentru cel generic dar, in ultima instanta nu o sa am de ales daca nu se poate altfel ...

#18
patriotul_roman

patriotul_roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 09.04.2014
Incearca sa instalezi Win 7, sigur laptopul tau se va comporta mai bine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate