Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Oferta Orange - nelimitat voce si sms+2 Gb la 10 euro/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1910 replies to this topic

#1117
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,150
  • Înscris: 14.12.2007

View PostGetodacul, on 17 septembrie 2014 - 09:59, said:

Schimbarea numelui si a ofertei ex-Cosmote/Telekom chiar nu a schimbat nimic din punctul de vedere al Orange, doar ca si-au dat seama ca nemtii sunt de pe alta planeta pe piata romaneasca a comunicatiilor.
Bine spus. Mergând pe această idee am trecut si eu ieri la N10, prelungire pe 12 luni. Totul s-a rezolvat in 5 minute intr-un shop. (E adevarat ca am si ceva pile.) Nu prea aveam nevoie de acest tip de abonament, Prepay 8 pe care-l aveam imi ajungea dar am zis ca pentru 5 lei in plus/luna merita sa incerc. Oferta de lansare a Telekom-ului m-a surprins într-un mod total neplăcut. În loc să scadă un pic prețurile ei le-au crescut. Zici ca au venit din Belgravistan. Cu asa oferte exista riscul ca N10 sa dispara. Sa speram ca ma-nsel. All the best.


#1118
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Posttudor75, on 17 septembrie 2014 - 14:10, said:

Bine spus. Mergând pe această idee am trecut si eu ieri la N10, prelungire pe 12 luni. Totul s-a rezolvat in 5 minute intr-un shop. (E adevarat ca am si ceva pile.) Nu prea aveam nevoie de acest tip de abonament, Prepay 8 pe care-l aveam imi ajungea dar am zis ca pentru 5 lei in plus/luna merita sa incerc. Oferta de lansare a Telekom-ului m-a surprins într-un mod total neplăcut. În loc să scadă un pic preţurile ei le-au crescut. Zici ca au venit din Belgravistan. Cu asa oferte exista riscul ca N10 sa dispara. Sa speram ca ma-nsel. All the best.

Nu cred ca N10 va disparea pentru ca este argumentul lor suprem pentru conservarea bazei de clienti. La fel nu cred ca va deveni o oferta publica standard deoarece piata nu o impune, vezi ofertele concurentei mult asteptate (telekom) din ultimele zile.

#1119
robyteck

robyteck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 03.02.2007
Mai concret ce contine acest N10?
minute internationale contine?

Edited by robyteck, 18 September 2014 - 15:37.


#1120
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postrobyteck, on 18 septembrie 2014 - 15:35, said:

Mai concret ce contine acest N10?
minute internationale contine?
Abonament Nelimitat 10 (10 euro/luna, TVA inclus) : care contine lunar minute
si mesaje nelimitate in reteaua Orange, minute si SMS nationale nelimitate,
convorbiri internationale nelimitate catre retele fixe din Uniunea Europeana si
retele fixe si mobile din SUA si Canada, 200 de minute de minute
internationale* (catre retelele mobile din Uniunea Europeana), 2 GB pentru
internet national si acces nelimitat pe portalul Orange (la viteze 4G/3G+ de
pana la 30/21,6 Mbps download si pana la 15/5,76 Mbps upload). Beneficiati
de serviciul anitivirus (pentru android) inclus gratuit in abonament, de 10 GB
spatiu de stocare in Orange Cloud, plus convorbiri si mesaje nelimitate prin
aplicatia Libon. Minutele, mesajele si traficul de date, neconsumate nu se
reporteaza. Pentru apeluri conferinta sau redirectionare apeluri in afara retelei
ORANGE, se aplica tarifele standard. Tarife aplicabile dupa consumarea
beneficiilor incluse in abonament: 0.558 euro/min (catre retele mobile Europa
si retele fixe si mobile Israel), 0.868 euro/min (alte destinatii), 2.604 euro/min
(operatori prin satelit), trafic date 0.50 euro/30 MB. Tarifele includ TVA.

#1121
ionut_gabriel

ionut_gabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 27.03.2013
Ieri am primit acest abonament pe 12 luni la retentie. Cum am procedat eu:
Am vorbit extrem de frumos cu domnisoara care m-a contactat, am lasat-o sa-mi spuna oferta ei, i-am multumit pentru ea, apoi i-am spus eu doleantele mele (N10). Stia exact despre ce vorbesc, mi-a explicat ce contine abonamentul acesta si ca se poate face doar pe 24 de luni. I-am multumit pentru oferta, am plusat cu o prelungire de 12 luni la un alt abonament pe care il detin in valoare de 5 euro (Prepay 5) la oferta ei initiala cu conditia sa-mi reduca perioada contractuala la 12 luni pentru N10. S-a foit a inceput cu texte ca nu se poate ca sistemul ca sa vedeti ....! In acel moment am inceput eu sa ii explic ce castiga Orange, dar mai ales ea din partea mea: Prelungire la 2 abonamente pe 1 an de zile, ambele iesite de sub perioada contractuala, inca 5 euro lunar pe langa ceea ce plateam pana acum, un client extrem de multumit de serviciile dansei (am completat o gramada de sondaje cu privire la  Orange pana acum) si am rugat-o sa verifice cate minute vorbesc eu lunar (cel mult 100 -150 pe luna, majoritatea in orange), dar primesc extrem de multe telefoane datorita profesiei. Dupa o scurta pauza in care cred ca inca incerca sa constientizeze tot ceea ce i-am indrugat, mi-a spus ca revine cu un telefon in cursul zilei. Dupa 3 minute deja m-a sunat sa-mi confirme ce sefii i-au dat voie sa-mi dea N10 la 12 luni.
Probabil vor fi persoane care se vor intreba de ce am dorit acest N10 daca imi ajungeau minutele din vechiul abonament la jumate de pret. Raspuns: pentru ca am impresia ca nu ma voi mai intalni cu o asemenea oferta in perioada urmatoare de la vre-un operator, indiferent cum s-ar numi el (poate doar digi, dar pentru mine nu este o varianta datorita acoperirii)

#1122
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Exceptand jocul celor de la Telekom care se vor trezi f curand la realitate, in ultimii 10 ani tarifele au scazut continuu.Asa ca nu cred ca Orange le va creste in viitor, mai ales ca concurenta este tot mai mare pe aceasta piata.

#1123
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014

View PostGsmWorld, on 19 septembrie 2014 - 11:36, said:

Exceptand jocul celor de la Telekom care se vor trezi f curand la realitate, in ultimii 10 ani tarifele au scazut continuu.Asa ca nu cred ca Orange le va creste in viitor, mai ales ca concurenta este tot mai mare pe aceasta piata.
Nu se știe..nimeni nu bănuia ca ăștia de la telekom vor veni cu asemenea oferte.Sa speram ca vor da faliment.

#1124
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007

View Postionut_gabriel, on 19 septembrie 2014 - 09:33, said:

Probabil vor fi persoane care se vor intreba de ce am dorit acest N10 daca imi ajungeau minutele din vechiul abonament la jumate de pret. Raspuns: pentru ca am impresia ca nu ma voi mai intalni cu o asemenea oferta in perioada urmatoare de la vre-un operator, indiferent cum s-ar numi el (poate doar digi, dar pentru mine nu este o varianta datorita acoperirii)
Hai ca asta e tare rau: sa platesti ceva ce nu folosesti doar pentru ca cine stie cind te mai intilnesti cu asa oferta.  E in genul celor care cumpara 10 tigai pentru ca sint ieftine.

Edited by blue74lion, 19 September 2014 - 12:04.


#1125
ionut_gabriel

ionut_gabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 27.03.2013
Stiu ca suna aiurea, dar diferenta de pret este de 22 de lei, deci o valoare relativ mica. Pentru acesti bani beneficiile sunt nu numai dublate, ci infinit mai multe.Minute mai multe nu voi folosi nici in continuare, dar din cei 2G, cu siguranta voi folosi. Iar linistea mea sufleteasca (nu voi mai avea cum sa fac cost suplimentar) merita 22 de lei lunar.
Paralela cu tigaile este facuta gresit. Daca stii ca peste doua luni pleci cu cortul si vei avea cu siguranta nevoie de un ceaun, ce faci? Il cumperi acum la jumate de pret si eventual il mai folosesti pana atunci, sau il cumperi in ajunul plecarii la dublu pret?
Nu vreau sa intru in vre-o polemica, dar pentru mine varianta cu N10 este cea mai buna optiune in momentul de fata. Daca se schimba ofertele pot sa stau linistit stiind ca peste 9 luni imi pot negocia o nuoa oferta, desi ma indoiesc sa se schimbe ceva radical.

#1126
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 17.05.2007
Surpriza mare este ca am văzut ca și Vodafone a început sa dea 10 nelimitat cu 1gb și 150 internațional. Deci se pare ca trendul este pozitiv pentru clienți

#1127
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,150
  • Înscris: 14.12.2007

View Postionut_gabriel, on 19 septembrie 2014 - 09:33, said:

Probabil vor fi persoane care se vor intreba de ce am dorit acest N10 daca imi ajungeau minutele din vechiul abonament la jumate de pret. Raspuns: pentru ca am impresia ca nu ma voi mai intalni cu o asemenea oferta in perioada urmatoare de la vre-un operator, indiferent cum s-ar numi el (poate doar digi, dar pentru mine nu este o varianta datorita acoperirii)
Exact prin asa ceva am trecut si eu, doar ca la mine diferenta de pret intre vechiul ab. Prepay8 si N10 este doar de 5 lei ci nu 22 lei cum zici ca e la tine. Minutele imi ajungeau si mie lejer la vechiul ab. dar cei 2GB sunt o tentatie prea mare. Posted Image :)

#1128
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View Postgrinch85, on 19 septembrie 2014 - 13:37, said:

Surpriza mare este ca am văzut ca și Vodafone a început sa dea 10 nelimitat cu 1gb și 150 internațional. Deci se pare ca trendul este pozitiv pentru clienți

Unde? Tot doar retentie?

#1129
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 17.05.2007

View Postgrinci, on 19 septembrie 2014 - 19:29, said:


Unde? Tot doar retentie?
Iti dai seama, e cam greu sa treaca ofertele astea de 10 la vedere. In acel moment chiar ca se duce piata la vale. Azi chiar am fost surprins sa vad un consultant Orange care insista ca e imposibil sa primesc cu 10 euro nelimitat si 2gb net, deci inca nu e un standard de ofertare, ci doar ca o ultima solutie.

#1130
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postgrinci, on 19 septembrie 2014 - 19:29, said:



Unde? Tot doar retentie?

Normal, astea sunt abonamente doar pentru securizarea bazei de clienti.


#1131
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Se aplica si la acest abonament chestia asta noua de la Orange "primești bonus câte 1 GB trafic de internet la viteze 4G pe lună, pentru fiecare 12 luni petrecute în rețea"? Cum se poate obține?


ce trebuie să știi despre bonus:
primești bonus câte 1 GB trafic de internet la viteze 4G pe lună, pentru fiecare 12 luni petrecute în rețea
traficul de internet este național și se alocă pe numărul tău, în funcție de vechimea acestuia, la data de facturare
traficul neutilizat nu se reportează. Poți verifica oricând în cursul lunii bonusul disponibil, prin apel la 415 sau *115#, de pe numărul tău.  
pentru a beneficia de acest bonus, trebuie să ai un abonament din oferta curentă. Dacă nu ai deja unul, poți face oricând modificarea din contul tău online, în magazinele Orange sau prin apel la Serviciul Clienți.
De exemplu, dacă ai 4 ani și 6 luni în rețeaua Orange și un abonament din oferta curentă, primești câte 1 GB trafic de internet național la viteze 4G pe lună, timp de 4 luni.

#1132
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
Probabil trebuie sa ai un abonament din oferta publica (curenta).  Nu cred ca e valabil pentru N10 sau prepay 5 pe care-l dețin.  Ar fi fost ok sa obțin 1GB timp de 14 luni cat am acumulat ca abonat Orange .

Edited by atanu, 21 September 2014 - 09:45.


#1133
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Nu se aplica decat daca ai un abonament din oferta curenta

#1134
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
A obtinut vineri un vecin nelimitat10 cu 400min internationale pe mobil contract pe 12luniPosted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate