Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

ROMANIA SI DOAR ATIT, NICIUNDE ALTFEL

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
nyno

nyno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 08.05.2011
Am scris cu majuscule titlul thread-ului pentru ca este STRIGATOR LA CER ceea ce se intimpla in Romania, si anume- de ce se permite angajarea in institutii publice a persoanelor care nu au studiile necesare, ba mai mult nu au decit 8 clase sau 10 ?????? De ce nu se da si test de cunostinte, asta pe linga diploma necesara , de ce nu se supun unui test de cultura generala , a unei probe de dictie , a unui test psihologic, altul de sanatate/??/???????? ajung sa stea nu sa lucreze in postul respectiv citeva luni si apoi sa ceara drepturi,pensii si alte ajutoare. de ce se permite asa ceva????? sI sa nu mai deschid alt topic de ce permitem condamnatilor de orice fel sa candideze la functii publice?????

#2
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Stai liniștit, dacă (nu ai pile) mergi tu sau eu, ne întorc aia pe toate părțile pentru un post de doi bani.

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Alegi politicieni care in final iti dau cu flit si isi fac treburile lor, pe ale tale... la Sfantul asteapta Posted Image

#4
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006
N-ai auzit de nepotism?
Daca nepotu' are 8 clase, ce sa-i faci? Tot nepot este...

#5
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014
Directorul de la Exim Asigurari nu avea facultate. Asa ca se poate.

Bine, nici Ponta nu a luat doctoratul dar important este ca e doctor.

Tara este exact cum sunt cei care o conduc.
Daca voi l-ati pus pe Ponta si haita de infractori s-o conduca, voi s-o sugeti trageti.

#6
nyno

nyno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 08.05.2011
sa nu ne abatem de la subiect si sa incercam sa oprim aceste practici , asteptam solutii

#7
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 04.09.2013
pai nu prea avem solutii. in romania nu exista o economie din care sa prosperam si sa ne inaltam. in romania, angajatorii prefera sa il puna pe unul fara facultate pentru ca acela va avea mai putine pretentii la salariu fata de unul cu facultate. in romania nu sunt recunoscute meritele. se considera ca ce stii sa faci tu care ai facultate, va putea face si unul care nu si-a luat nici bacul. pe sistemul "lasa ba ca merge si asa". si asta din simplul motiv ca cererea este foarte mare, se bat sute de persoane pentru un singur loc de munca de nivel mediu. sa nu-i zic submediocru, munca pe care o poate presta si unul care nu stie nici a citi. pai cum ar fi daca toti ne-am pune ambitia si am spune: nu ba frate. eu vreau salariu atat. nu-mi oferi, imi caut la concurenta. nu prea avem cum sa facem asta, tocmai pentru ca sunt sute care se zbat pentru o bucata de paine. aceia vor avea intaietate. sau altfel spus, din pricina oamenilor fara pretentii, cei cu pretentii (daca nu sunt intr-adevar buni) vor trebui sa astepte mult si bine pana isi gasesc un loc de munca mai de doamne ajuta.
sper ca am atins nelamuririle tale. solutii, inca nu pot concepe. poate alte minti mai luminate ce or sa vina... mai asteptam

#8
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Dar ai nevoie de studii de specialitate ca sa infintezi un PFA, se compenseaza. Iar in parlament.....
"angajatorii prefera sa il puna pe unul fara facultate pentru ca acela va avea mai putine pretentii la salariu"
ASa e si-n parlament? Sau aia sunt alesi.......

Edited by myshyk, 25 April 2014 - 08:06.


#9
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

 XFR, on 24 aprilie 2014 - 22:31, said:

Directorul de la Exim Asigurari nu avea facultate. Asa ca se poate.

Bine, nici Ponta nu a luat doctoratul dar important este ca e doctor.

Tara este exact cum sunt cei care o conduc.
Daca voi l-ati pus pe Ponta si haita de infractori s-o conduca, voi s-o sugeti trageti.

muilte :succesuri" ne-a adus Macacul cu gasca lui de "intelectuali"..dezastrul e ca Tonta ii urmeaza pas cu pas traseul

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate