Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

C.N.A. pune sub semnul întrebării ”calitatea” emisiunilor ”Acces direct” și ”Un show păcătos”.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,795
  • Înscris: 04.04.2008

C.N.A. pune sub semnul întrebării ”calitatea” emisiunilor ”Acces direct” și ”Un show păcătos”. Licența Antena 1, prelungită.


C.N.A. a prelungit licența audiovizuală pentru Antena 1 București (satelit) și pentru patru stații Antena 1 regionale – Miercurea Ciuc, Sinaia, Tg. Mureș și Sf. Gheorghe însă discuțiile din cadrul sedinței de joi au fost marcate de dispute.

Acestea au vizat pe de o parte, intenția inițială a C.N.A. de a asocia acordarea de licență cu analizarea a nu mai puțin de 32 de reclamații, dar și de “calitatea” programelor de tip tabloid, Acces direct și Un show păcătos.

Prelungirea licenței era necesară, deoarece licența pentru Antena 1 București (satelit) expiră în mai 2014.

C.N.A. a votat asupra solicitării Antena TV Group de prelungire a licenței înainte să discute rapoartele de monitorizare pentru emisiunile reclamate de zeci de ori, emisiuni care, conform reprezentanților televiziunii răspund unei “curiozități umane normale”.
Aceștia au mai adăugat faptul că strategia postului a fost și rămâne dezvoltarea producției locale, ei afirmând că Antena 1 este “stația numărul 1 din Europa ca producție proprie”, iar publicul țintă al emisiunilor îl reprezintă femeile între 35-44 de ani.
În ceea ce privește ”calitatea” emisiunilor invocate, Valentin Jucan, membru C.N.A. a declarat: ”Nici prin cap nu-mi trece ca C.N.A. să transforme spațiul audiovizual într-o virgină. Anumite nevoi trebuie satisfăcute, dar controlat. Când pe un post generalist, cum este Antena 1, apar asemenea derapaje, ele primesc o aură de realitate și importanță. (…) Rolul nostru e să protejăm demnitatea umană a celor din fața televizoarelor”.

Sursa

Edited by megafanro, 24 April 2014 - 17:40.


#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003
Era si cazul... e trash tv nu alta.

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Sa se interzica curvele la tv, cred ca ar dispare 70% din emisiuni.

#4
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
Mai sunt si alte televiziuni are promoveaza panarame, nu neaparat Antena 1. Eu astept cu nerabdare ziua cand o sa inchida propaganda aia Antena 3... dar asta este subiectul unui alt topic, care nu il voi dezbate aici.

#5
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Acces direct e o porcarie,o imbecilitate iar la un show pacatos m-as uita fara sunet..doar sa mai observ o buca la golancile alea si atat !

din partea mea pot sa dispara fara nici o problema,cel putin acces direct !!

#6
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009
Toate emisiunile de acest gen ar trebui sa dispara indiferent de care post e vorba sau sa le mute dupa ora 0. :)

#7
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Şi eu vreau chestii mai erotice la tv, dar nu chestii vulgare!

#8
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostKalman2007, on 24 aprilie 2014 - 13:34, said:

Toate emisiunile de acest gen ar trebui sa dispara indiferent de care post e vorba sau sa le mute dupa ora 0. Posted Image

Si inainte de ora 0! Doar intre aceste  doua ore, ar trebui sa existe.Posted Image

#9
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Mai trebuia pusa pe lista si emisiunea lui marar (maruta).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate