Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Lg Optimus L9 II vs Samsung Galaxy S2 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
swissstack

swissstack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 29.07.2013
Salutare dragi conforumeni,

Sper sa nu va enerveze inca un subiect de genul asta dar ma tot chinui sa aleg intre variantele astea si nu pot alege. Am facut diferite comparatii tehnice dar nu am o concluzie prea clara.
Are cineva un motiv impotriva unuia din ele? Acum mult timp stiu ca Lg avea probleme mari cu bateria. Mai este cazul?


Multumesc si va doresc un Paste fericit!

#2
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Sotia are un Lg L9 II si nu are nici o problema cu bateria.Din ce  am vazut ca se plang posesorii de S2 Plus de probleme cu consumul bateriei.Ecranul este super pentru un telefon midrange iar bateria o tine cam 4 zile dar  foloseste 3g ul foarte putin.Singurele minusuri pe care i le-am gasit sunt lipsa ledului de notificare si lipsa iluminarii pentru butoanele capacitive.Daca ar fi sa aleg intre cele 2 as alege Lg ul pentru ca este un telefon mai nou cu tehnologie mai noua asta incluzand in primul rand procesorul.Singurul lucru care e o problema majora la Lg este lipsa update-urilor dar atat timp cat telefonul merge perfect nu vad de ce ar fi motiv de grija.

Edited by TheOne06, 19 April 2014 - 10:10.


#3
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View Postswissstack, on 19 aprilie 2014 - 10:02, said:

Am facut diferite comparatii tehnice dar nu am o concluzie prea clara.
L9 II e peste S2 ca rezolutie(si diagonala e mai mare putin), performanta, capacitate a bateriei. E foarte clara concluzia, compari un telefon din 2013 cu unul din 2011.

L.E. : cere mutarea topicului la " Versus ", nu are ce cauta aici.

Edited by vimann, 19 April 2014 - 11:30.


#4
swissstack

swissstack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 29.07.2013
s2 plus e aparut tot in 2013. E adevarat in februarie (fata de lg - august).

#5
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
S2 Plus e la origini tot S2. GPU e sub Mali de pe S2. Memoria interna e de asemenea mai mica.
E aparut in 2013, bazat pe cel aparut in 2011 si mai slab. De aceea am zis 2011.

Edited by vimann, 19 April 2014 - 12:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate