Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Nelamurire taxa mediu !

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
lucianalex

lucianalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.09.2006
Salut baieti ! Am si eu o mica nelamurire ! Am si eu o masina cumparata in 2008 la mana a doua ! Masina a fost luata de noua in 2004 cand a si fost inmatriculata pe ro deci cand am luato eu ar fi a doua inmatriculare a ei ! Intrebarea mea e una clasica..Daca o vand mai departe cumparatorul va trebui sa achite taxa de timbru actuala sau se considera ca a fost achitata de mine in 2008 si se considera nerecuperata? Nu mai inteleg nimic din toate astea ! Va multumesc pentru un raspuns !

#2
velicucristian

velicucristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 25.12.2011

 lucianalex, on 18 aprilie 2014 - 19:02, said:

Salut baieti ! Am si eu o mica nelamurire ! Am si eu o masina cumparata in 2008 la mana a doua ! Masina a fost luata de noua in 2004 cand a si fost inmatriculata pe ro deci cand am luato eu ar fi a doua inmatriculare a ei ! Intrebarea mea e una clasica..Daca o vand mai departe cumparatorul va trebui sa achite taxa de timbru actuala sau se considera ca a fost achitata de mine in 2008 si se considera nerecuperata? Nu mai inteleg nimic din toate astea ! Va multumesc pentru un raspuns !
Cere de la anaf acea dovada ca taxa a fost achitata si nerecuperata si cel care o cumpara nu mai trebuie sa plateasca :) !

#3
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
e grea logica ?
daca a fost platita taxa in orice forma a ei, nu mai platesti timbru

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
pai si cine sa o fi platit? in 2004 nu exista timbru de mediu la prima inmatriculare, in 2008, nu exista timbru de mediu la schimbare de proprietar, deci la masina aia clar nu s-a platit.

@initiator cine o cumpara va plati, sau va circula cu actele tale in continuare.

#5
lucianalex

lucianalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.09.2006

 opop, on 18 aprilie 2014 - 19:21, said:

e grea logica ?
daca a fost platita taxa in orice forma a ei, nu mai platesti timbru

Nu e chiar asa grea multumesc mult pentru lamurire !

#6
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Plateste taxa

#7
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
In mod extrem de sigur masina nu are taxa platita, asadar cumparatorul va trebui sa plateasca taxa.

#8
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
mergi la fisc si iti spun aia imediat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate