Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Alegere frigider

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
choratiu

choratiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 21.02.2006
Buna ziua,

Dupa aproape 20 ani de functionare actualul frigider (White Westinghouse) a decis sa se opreasca. Pentru inlocuire as vrea un model cu 2 usi (nu side-by-side ci frigider cu congelator deasupra) de capacitate mare peste 500 litri, no-frost, la un buget de circa 3000 RON si care sa fie cat mai fiabil (oricum 20 ani nu cred sa mai tina un aparat produs in prezent).

Am gasit 2 modele care se potrivesc cerintelor:

Sharp - 555 litri
http://www.domo.ro/A...Sharp_SJPT690RS

LG - 600 litri
http://www.flanco.ro...t-h-184-cm.html

Ce imi recomandati dintre cele 2 modele sau care ar fi alte optiuni similare?

Multumesc anticipat.

#2
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Salut Horatiu.
Si eu caut un aparat frigorific. M-am uitat cu mult interes o perioada la LG-ul ala de 600L, dar am gasit o varianta mai interesanta de la Ariston:
http://www.ideall.ro...O3/produs-35438
E clasa A++ fata de A+ la LG si am inteles ca e mai fiabil.
Succes si sa postezi ce ai ales pana la urma.

#3
monalisha

monalisha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.04.2014
Buna ziua,\

eu anul trecut am decis sa imi schimb frigiderul si am optat pt. un Hot Point Quadrio E4D AA XC/HA cu 4 usi. Combina a fost cumparata cu o suma destul de mare in noiembrie 2013 si azi 18.04.2014 cand ajung acasa era sa fac infarct.....la mine apartament parca gaurea cineva cu bormasina. Am inebunit, nu stiam ce se intampla, ca sa realizez ca totul era de la renumita combina. Am sunat la service, unde bineinteles am fost ''flituia'' ma rog vine Pastele.....o sa vina cine sapt. viitoare ( miercuri) si se pare ca fiind no frost are un ventilator ( inauntru pe perete) care loveste in ceva sau s-a stricat. Sunt foarte dezamagita de acest aparat, asa arata de nota 10++, are un design superb, este voluminos...nu am cuvinte dar dupa nici 6 luni sa ii cedeze chiar si ventilatorul mi se pare naspa. Cand dai app. 1000 euro pe un aparat eu cred ca trebuie sa fie ceva de calitate numai zic de firma......daca ma poate sfatui cineva ce sa fac pana vine dl. de la garantie, imi este frica sincera sa fiu, nu as vrea sa ia foc noaptea sau mai stiu eu ce. Zgomotul este asemanator cu cel al unei bormasini, loveste ceva, cand deschid una din usi incepe sa loveasca, cand o inchid  se opreste treptat , dar mai incepe sa loveasca si fara sa deschid usa.  Credeti ca risc ceva daca il las in priza?? El functioneaza, ingheata, totul este ok mai putin aceste lovituri/ nu sunt trosnituri specifice acestor frigidere.  Deci nush ce sa spun pana akum recomdam acest frigider tuturor, azi am fost tare dezamagita si nu cred ca o sa mai sustin acest lucru. Am cautat discutii pe aceasta tema ( despre aceasta combina) si nu am gasit nimic, poate ma ajuta cineva
am atasat si poza in speranta ca voi gasi ceva raspunsuri

multumesc
Hotpoint Quadrio E4D AA XC/HA
Hotpoint Quadrio E4D AA XC/HA

Attached Files



#4
lukas43

lukas43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 27.11.2012
Recomand combina cu doua compresoare. Tehnologia este mai fiabila decat cea cu un singur compresor si electrovalva. Arctic este un produs calitativ. Raportul calitate-pret este unul destul de bun.

Edited by lukas43, 18 April 2014 - 17:38.


#5
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Eu as alege Sharpul.

#6
choratiu

choratiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 21.02.2006
Pana la urma am luat LG-ul care e campion la capacitate, criteriu foarte important pentru noi. Sharp-ul arata mai bine dar din pacate nu era pe stoc decat modelul expus si acela era lovit in mai multe locuri. Pana acum sunt multumit de LG si sper sa tina macat 1/2 din cat a rezistat cel vechi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate