Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

USB Not recognise

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
aleeex17s

aleeex17s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.01.2011
Salut oameni buni, de ceva timp, cand introduc in laptop un usb care face legatura cu un telefon nu se intampla nimic, nu il recunoaste, daca introduc un stick, merge, se aude mereu acel sunet ca si cum s ar conecta, m am uitat pe diferite forumuri si site uri si am facut treaba cu update din devicemanager, la fiecare ramura but, nothing happend.  Ma depaseste complet, va astept cu sugestii, multumesc.
Asus k56cb windows 8.1 64

#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
softul care e acum e compatibil cu windowsul ? in totalitate? sau e doar suportat de windows 8 ?

Edited by MooF2010, 07 April 2014 - 19:13.


#3
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Alte device-uri in USB-ul ala functioneaza, deci este OK. Poate s-a stricat cablul de date sau chiar mufa telefonului. Ai incercat sa il conectezi la alt PC? Daca si acolo iti zice ca nu este recunoscut, te apropii de vinovat. Schimba apoi si cablul si asa mai departe. Fa toate permutarile posibile, pana gasesti care componenta este mofturoasa.

#4
aleeex17s

aleeex17s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.01.2011
Am conectat dispozitivul (iphone ul) si la alt pc si merge, am conectat 2 Galaxy s3 la mine, tot nu merge, nici in portul 2.0 nici in 3.0

#5
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Veste buna, toate sunt functionale separat. Cea proasta este ca impreuna nu se suporta. Rezolvare: trebuie sa renunti la unul din ele.:D (glumesc)
Mai este o variabila totusi, Windows-ul! Nu stiu cat de dispus esti sa incerci o reinstalare curata sau alta versiune...

#6
flowersf

flowersf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 21.05.2010
ruleaza asta http://www.softpedia...BOblivion.shtml
apoi incearca din nou.

#7
aleeex17s

aleeex17s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.01.2011

View Postflowersf, on 08 aprilie 2014 - 09:47, said:

ruleaza asta http://www.softpedia...BOblivion.shtml
apoi incearca din nou.
Nimic..

#8
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Incearca un Linux Live CD si vezi atunci daca mai face figuri.
Asa iti dai seama daca problema e de ordin hardware sau software...

#9
aleeex17s

aleeex17s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.01.2011
http://postimg.org/image/mdois3cor/
Le fac update din device manager si spune ca s up to date.

#10
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
Tu vezi cate semne de intrebare ai pe acolo? Ori cine ti-a bagat windows-ul si-a batut joc de tine si ti l-a lasat neterminat ori te-ai jucat tu dupa ureche.Eu te-am intrebat ceva si nu mi-ai raspuns. Asta poate aparea si de la o instalare partiala de pachet de drivere (suportat dar necompatibil).

Solutia ori cauti o varianta de driver compatibila 100% ori windows 7

Edited by MooF2010, 08 April 2014 - 14:05.


#11
aleeex17s

aleeex17s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.01.2011
eu cred ca un galaxy s3 este compatibil si suportat cu orice versiune de windows si nu asta ar fi problema, orice telefon as conecta nu imi apare dispozitivul, valabil si in cazul unui simplu CD/DVD, introduc si nu se intampla nimic, nu apare ca driver in my computer, pe scurt, nu este recunoscut. Am pus laptopul pe high performance, dar am debifat optiunea de a opri porturile usb cand laptopul e in stand by.

#12
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
nu vorbesc de telefon prietene...

ai facut 1000 de smecherii si nu a mers nimic dar de driver nu te-ai atins... doar update ai in cap

si totusi am extras din datele tehnice ale telefonului asta : Released 2012, May
windows 8 a fost lansa la data de 26 Octombrie 2012 in faze foarte incipiente

deci ar fi o sansa.

cauta un soft compatibil.

Edited by MooF2010, 08 April 2014 - 14:24.


#13
aleeex17s

aleeex17s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.01.2011
si un cd? de ce nu il citeste? nu cred ca e prea nou, am introdus chiar cd ul cu windows, nimic

#14
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
Deja te-ai enervat si incepi sa o faci pe desteptul si nu mai meriti efortul...

Am bagat un cd si nu citeste e ca si cum te duci la medic si spui am luat o pastila si imi e rau, daca nu zici toate datele nu iti va spune nimic medicul, plus ca nu ai pomenit nimic de cd pana acum. Baga windows 7 ca iti e mai util. Si tine cont ca nu sunt singurul ca ti-am zis de incompatibilitati sau erori de instalare. Inca din poza pusa de tine se vede o instalare incompleta si asa inseamna ca ori ai intrerupt-o ori daca ti-a afisat mesajul de final si ai dat ok sigur nu e compatibil softul 100% cu windows-ul si a sarit anumite parti.

#15
aleeex17s

aleeex17s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.01.2011
ai inteles gresit, nu vreau s o fac pe a istetul dar acum o luna mergea. ii pot face windows ului un repair de pe cd? am gasit undeva ceva legat de un repair dar imi stergea toate programele instalate, excluzand cele de pe market. Alternativa cu reinstalarea windows ului nu ar fi cea mai buna solutie deoarece am multe lucruri si aplicatii de care am nevoie la ora actuala si nu am timpul necesar sa le reinstalez. Pe xp era simplu, bagam cd ul si restartam intrand in bootmode si voila, e posibil si pe 8.1? ceva asemanator macar, nu stiu

#16
aleeex17s

aleeex17s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.01.2011
Mda, puteti da close topic, imi voi reinstala windowsul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate