Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Aplicatii Windows Phone - Cereri

- - - - -
  • Please log in to reply
474 replies to this topic

#55
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Ei uuite chestiile astea ma enerveaza la culme,Posted Image poate le vine mintea la cap sa rezolve chestiile astea!!!

am o rugaminte sa-mim trimita cineva un email pe [email protected]    cu un fisier  zip,pdf, o poza, o melodie (ceva  mic), un fisier word, si ce se mai poate triimiite ca sa vad ce se poate salva si apoi sa vad ulterior ce se poate vedea cu files.

#56
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postcypryan1, on 04 iunie 2014 - 20:38, said:

Ei uuite chestiile astea ma enerveaza la culme,Posted Image poate le vine mintea la cap sa rezolve chestiile astea!!!

am o rugaminte sa-mim trimita cineva un email pe [email protected]    cu un fisier  zip,pdf, o poza, o melodie (ceva  mic), un fisier word, si ce se mai poate triimiite ca sa vad ce se poate salva si apoi sa vad ulterior ce se poate vedea cu files.

poti sa iti trimiti si singur. :)

#57
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
UIte ca  nu merge, primesc nu stiu ce mesaj de eroare !!

#58
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007

View Postcypryan1, on 04 iunie 2014 - 20:12, said:


Pai asta e ceea ce am eu pe telefon si functioneaza, adica imi citeste pdf-urile .

si nu le salveaza? io am in aplicatie toate pdfurile citite, si nu cred ca am dat nici macar save la ele, le-a memorat singur.

#59
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postslai, on 04 iunie 2014 - 23:12, said:

si nu le salveaza? io am in aplicatie toate pdfurile citite, si nu cred ca am dat nici macar save la ele, le-a memorat singur.

Le memorează dar nu le poți redenumi și nu le poți accesa din Files. Aici e baiul. Plus că nu vede lista de capitole a unei cărți structurate.

#60
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Vor imbunatati Files ..fara-ndoiala ca nu vor lasa treaba neterminata, n-ar avea nicio logica.
Intrebare: Stie cineva o aplicatie mai de Doamne ajuta de meteo? Aplicatia Microsoft da rateuri dese, de o saptamana ma tot "sperie" ca va ploua toata ziua si in afara de cativa stropi de mxim 10 minute la 4-5 ore nu vad nimic afara...devine suparator.
Inainte era accuweather in store care-si facea treaba dar n-am mai reusit s-o gasesc, cred ca a fost integrata in weather.

Edited by n-amname, 05 June 2014 - 03:04.


#61
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postn-amname, on 05 iunie 2014 - 03:04, said:

Vor imbunatati Files ..fara-ndoiala ca nu vor lasa treaba neterminata, n-ar avea nicio logica.
Intrebare: Stie cineva o aplicatie mai de Doamne ajuta de meteo? Aplicatia Microsoft da rateuri dese, de o saptamana ma tot "sperie" ca va ploua toata ziua si in afara de cativa stropi de mxim 10 minute la 4-5 ore nu vad nimic afara...devine suparator.
Inainte era accuweather in store care-si facea treaba dar n-am mai reusit s-o gasesc, cred ca a fost integrata in weather.

La Accuweather ăsta te referi? Nu-mi place că are reclame. Încearcă și Prognoza deși e mai simplu ca Bing Meteo. Eu am folosit Weather to Go dar nu mi se pare destul de finisat grafic.

#62
sebaorgo

sebaorgo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.09.2013
O sa incerc sa descriu mai pe detalii :
1. am 500 mp3-uri pe SD card
2. in drum spre lucru ascult aproximativ 7 piese
3. nu vreau sa ascult aceste 7 piese inca odata, vreau sa golesc SD card si sa pun alte 500 mp3.
Cum pot face asta ?

Cum am facut pana acum :
A) Cand artistul este unknown
1. intru pe artist dau play si merg piesele pe rand una dupa alta
2. ajung la lucru ma uit ce piese merge momentan
3. sterg toate piesele de la inceput pana la piesa din punctul 2 -> solutie buna ca nu ascult dubluri si e usor sa sterg piesele de la inceput

B) Cand artistul nu este unknown atunci e mai probelmatic :
4. intru pe artist dau play -> se redau numai piesele de la artist -> nu e ok
5. intru pe album -> la fel ca la punctul 4 -> nu e ok
6. intru pe songs -> piesele se redau in ordine random si nu pot sa urmaresc si sa sterg piesele ce le-am ascultat

Momentan ce pot face este sa redenumesc toate piesele ca artistul sa fie la fel la toate si atunci pot face scenariul A) si e acceptabil dar normal ca as vrea ceva mai simplu, de asta ar fii ideal ca sa fie in felul urmator :
7. intru pe songs dau play
8. se reda o piesa, cand se termina se sterge -> asa n umai conteaza in ce ordine se redau si alte detalii.

#63
netcity

netcity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 11.03.2005

View Postn-amname, on 05 iunie 2014 - 03:04, said:

........
Intrebare: Stie cineva o aplicatie mai de Doamne ajuta de meteo? Aplicatia Microsoft da rateuri dese, de o saptamana ma tot "sperie" ca va ploua toata ziua si in afara de cativa stropi de mxim 10 minute la 4-5 ore nu vad nimic afara...devine suparator.
............

Si eu le cam intorc pe toate partile, instaland si dezinstaland o gramada de aplicatii. Intr-un tarziu tot pe pagina web a INMH ajung. Am impresia ca toti se cam copie unii pe altii, folosind aceleasi date statistice pentru predictie, schimband doar interfata aplicatiei. Am mari dubii ca exista aplicatii sau date meteo fara abonament care sa afiseze predictii corecte bazate pe atat pe modele statistice coroborate cu teledetectie, imagini satelitare, etc. Despre datele meteo live, ce sa mai vorbim, ele avand o intarziere in medie de 3-6 ore.

Eu folosesc prognoza, dar asta doar asa ca sa arate bine meteo tile si Block Screen.

#64
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Dupa mine cea mai buna e Lockmix!!

View Postn-amname, on 05 iunie 2014 - 03:04, said:

Vor imbunatati Files ..fara-ndoiala ca nu vor lasa treaba neterminata, n-ar avea nicio logica.


Pai nu-i problema de la files ci de la aplicatii, cred eu, sau Os-ul nu stie sa faca legatura intre aplicatie si files , ori nu stie ori nu vrea aplicatia sa faca ceea ce vrem noi .

#65
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Ptr meteo, pe Wp 8, folosesc asta:   http://www.windowsph...c0-5d0c0886c7a1
Functioneaza si pe WP 7,8 dar un pic mai greut.  Sunt multumit de aplicatie, are tiles care se actualizeaza cu conexiune la net/wi-fi..........

#66
netcity

netcity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 11.03.2005
Poate pentru Bucuresti sau localitati foarte mari este OK. Ptr. Braila este departe de a se actualiza la un interval util (o ora cel mult). Predictia se face din pacate folosind doar metoda matematica (statistica) .
O aplicatie buna de weather, ar trebui sa se actualizeze din ora in ora sau de cate ori ai nevoie (specificand clar ora si minutul rezultatelor). Imaginile si prognozele satelitare, precum si o prognoza tinand cont de ele, ar fi un real castig.
Cred ca INMH ar trebui sa dezvolte astfel de aplicatii. In realitate ... nici nu ai voie sa preiei intr-un widget informatiile lor pe alt site. Putini stiu ca multe din serviciile si produsele INMH nu se mai executa in institut ci ca serviciu externalizat, de catre o universitate din Statele Unite. Dar ... tac malc si au coada pe sus.

#67
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
E ciudată faza asta a ta. Eu unul mi-aș lua un card de memorie cat mai mare, aș face lista de redare pe PC și aș sincroniza-o și pe tel. Condiția e ca WMP să aibă melodiile astea în librăria lui ca să sincronizeze. De șters, e bătaie de cap dar acum se poate de când cu file managerul din WP8.1.

#68
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 17.08.2008
Ceva aplicatie de vazut filme online?

#69
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Exista vreo aplicatie gen mesagerie vocala dar sa functioneze cand am telefonul deschis dar pe silentios?
Daca sunt intr-o sedinta sa raspunda automat si sa spuna acest lucru.
Sa pot inregistra mai multe mesaje si sa le pot selecta eu ce sa raspunda automat la apelurile primite, dar fara sa am eu telefonul inchis.

#70
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Setarea "La volan" cred ca face cam ce vrei tu.( dar trebuie sa ai si un bluetooth activ)

#71
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Raspunde doar cu sms. Caut ceva sa raspunda vocal si la apelurile de pe retelele fixe.

#72
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Știe cineva o alternativa bună pentru TuneIn? Își tot face buffering și mă enervează, mai ales că și pe Android era la fel. Acolo Xiialive se descurca cu brio, dar aici nu am găsit nimic asemănător. Mulțumesc. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate