Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Aplicatii Windows Phone - Cereri

- - - - -
  • Please log in to reply
474 replies to this topic

#199
jamesbond007.5

jamesbond007.5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.01.2003
Din pacate 930 nu are Glance Screen chiar daca are ecran AMOLED pentru faptul ca ecranul trebuie sa fie unul cu memorie de aceea 830 in schimb are functia Glance chiar daca este LCD afisajul.

#200
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O aplicatie simpla si la obiect gen Quick controls free imi puteti recomanda ?
Am instalat Insider dar mi se pare prea incarcata .

#201
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007
System tiles , Vocal Setings..

#202
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Va rog, daca stiti, exista vreo aplicatie de a copia contactele din telefon, pe Sim ??? Un minus ptr orice Lumia...

#203
dudna

dudna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.10.2014

 floryn-dof, on 30 noiembrie 2014 - 10:42, said:

Va rog, daca stiti, exista vreo aplicatie de a copia contactele din telefon, pe Sim ??? Un minus ptr orice Lumia...

Contactele se sincronizează în cloud de unde le poți sincroniza cu un nou telefon, dacă ți-l schimbi pe cel curent, sau de unde le poți descărca într-un document CSV dacă ai nevoie de ele la mână (vezi https://people.live.com/).
Nu știu în ce situație ți-ar trebui contactele copiate pe SIM - care nu este compatibil cu modul în care ține smartphonul contactele: copierea ar presupune să pierzi detalii ale contactelor și ar fi astfel incompatibilă cu o copiere înapoi pe telefon). Plănuiești să te întorci la un telefon fără nici un fel de conectivitate?

#204
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
@dudna: Sa fiu mai clar, s-a stricat Lumia 610 al sotiei si ptr nevoie a folosit un Nokia 6120 care il tin ptr astfel de urgente. Cum trec eu agenda din contul Wind.live, in acest telefon, chiar daca folosesc o conexiune de net ???? Agenda am salvato in pc dar ptr a o trece in vechiul telefon a trebuit convertita agenda in formatul pe care il citeste Lumia, e un intreg deranj. Daca erau copiate pe SIM, era f simplu.

Edited by floryn-dof, 04 December 2014 - 16:29.


#205
livcro

livcro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 21.03.2007
Am patit-o si eu la fel...solutia...ad labam...le bagi de mana, nu stiu daca se pot converti in alt format.

#206
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012

 livcro, on 04 decembrie 2014 - 16:44, said:

Am patit-o si eu la fel...solutia...ad labam...le bagi de mana, nu stiu daca se pot converti in alt format.
"ad labam" Posted Image Posted Image Posted Image  asta a fost metoda folosita doar ptr contactele din familie .........restul agendei, cand se repara telefonul. Unde se poate "cere" crearea unei astfel de aplicatie ???

#207
netcity

netcity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 11.03.2005

 floryn-dof, on 04 decembrie 2014 - 16:29, said:

@dudna: Sa fiu mai clar, s-a stricat Lumia 610 al sotiei si ptr nevoie a folosit un Nokia 6120 care il tin ptr astfel de urgente. Cum trec eu agenda din contul Wind.live, in acest telefon, chiar daca folosesc o conexiune de net ???? Agenda am salvato in pc dar ptr a o trece in vechiul telefon a trebuit convertita agenda in formatul pe care il citeste Lumia, e un intreg deranj. Daca erau copiate pe SIM, era f simplu.

Sincronizezi contul live cu MS Outlook (aplicatia din Office) si apoi facu sync cu Noka 6120. Din cate imi aduc aminte MS Outlook 2003 sau 2007 se sincroniza cu Nokia 6120.

#208
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

 livcro, on 04 decembrie 2014 - 16:44, said:

Am patit-o si eu la fel...solutia...ad labam...le bagi de mana, nu stiu daca se pot converti in alt format.
;))
Fugi de aici.
Si eu care cred ca am 1.500 in agenda ce fac? Mai bine cumpar un alt telefon.
Trebuie sa se poata si altfel.
Salvezi txt, csv, dbf, xls, trebuie sa mearga importul si pe alte telefoane.

#209
livcro

livcro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 21.03.2007
Eu am bagat strictul necesar pana l-am reparat. Problema e ca la smart memeorezi mai multe nr de telefon intr-un contact, adresa, aniversare etc...ceea ce telefoanele mai vechi nu stiu sa faca. Daca iei o generetie similara, ar trebui sa se poata importa

#210
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
@netcity: sincronizarea trebuie facuta cu o convertire, sunt formate diferite...........intre timp am reparat telef sotiei si recuperarea contactelor nu a fost problema dar ptr cateva zile a fost enervant ca nu s-a putut folosi de agenda telef.............o sa incerc si metoda ta (netcity), sa stiu ptr viitor ;)

#211
adytym

adytym

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.12.2014
pentru vizionat programe exista digionline .

pentru punerea telefonului in silence noaptea sau ora de la care nu vrei sa mai fi deranjat se foloseste glance screen

#212
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Glance screen nu cred ca are legătură cu silence. Coetana are quiet hours dar eu obisnuiesc să îl dau pe silence din butoanele de volum, numai sa nu uiti sa revii când tebtrezeati sau iesi din sedinta :)

#213
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Sal all, va rog, un sfat ptr o aplicatie de reportofon ???

#214
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007

 floryn-dof, on 15 decembrie 2014 - 17:41, said:

Sal all, va rog, un sfat ptr o aplicatie de reportofon ???
Eu folosesc suita de aplicatii #1 toolkit. Are multe utilizari si ma scuteste de la a avea 15 aplicatii separate.

#215
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
@Sorin83: Interesanta aplicatia recomandata de tine, am instalato si o pastrez ptr ca are multe "sub-aplicatii". Ms Sorine.
Am mai gasit o aplicatie care este destinata numai pe reportofon  http://www.windowsph...b3-56e94215e25d

#216
optical

optical

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 31.01.2007
Ce aplicații folosiri ptr vreme? Eu am Weather Flow (îmi place lock screenul), Appy Weather si Accuweather. Nici una nu mi se pare foarte exacta asa va vreau sa stiu care este cea mai recomandată ptr Romania.
Ca jocuri am 2048 si Doors, in rest Gazeta Sporturilor, AAWP, curs valutar etc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate