Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

L.P.F. a anunțat cine va transmite meciurile din Liga 1: "E vorba de Look TV și Transilvania Live!". Numai aici toate detaliile despre drepturile TV.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5436 replies to this topic

#1927
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,895
  • Înscris: 14.08.2007
Firmele astea urmaresc profitul, asa ca mai folosesc si metode mai putin ortodoxe. Clientul prost informat merita cateva tepe, ca data viitoare sa-si caste ochii mai bine, altfel nu invata. Eu sunt genul care citesc ce scrie cu litere mici pe oferte/contracte Posted Image Sunt de acord ca scrisoarea trimisa de UPC catre clientii altor retele e o magarie, ca zice doar de pretul redus pe 3 luni, dar ... asta e ... cand semnezi contractul, vezi toate conditiile. Si era o magarie si sa bage fotbalul automat la toti, insa au renuntat la idee.

Si, desi poate nu par pentru unii, sunt genul care le trimit sesizari cand ceva nu functioneaza cum trebuie. Am corectat multe chestii la UPC facand sesizari (da, nu sunt perfecti Posted Image ), la fel cum am corectat chestii prin oras trimitand sesizari la primarie sau alte probleme pe la cateva banci Posted Image

Edited by utopium, 30 July 2014 - 23:41.


#1928
vidmaker

vidmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 29.03.2013

View Postentwistle, on 30 iulie 2014 - 23:32, said:

Firesc este ca o televiziune sa detine exclusivitate pe o competitie, nefiresc este ca o companie de cablu sa detina exclusivitate pentru ea. Maica-mea a plateste de ani de zile abonamentul RDS fara sa se uite la fotbal. Eu cu aceiasi bani, am un festin fotbalistic. Mi se pare ca maica-mea mi-a subventionat mie acest festin, din pensia ei. Firesc ar fi fost ca RDS sa puna o taxa suplimentara pentru fotbal si sa ieftineasca abonamentul basic. Au avut alta strategie, evident ca orice patron viseaza monopolul, dar acum sa nu faca pe victimele, chiar nu e cazul.
Pai hai ca abonamentul basic e chiar ultra basic si la pret. Acum ca are si mama ta festinul fotbalistic in ala basic e un plus nu un minus. Mama ta platea acelasi basic si inaintea existentei digisporturilor.
N-am auzit inca de compania care sa aplice principiul dorit de tine: decatt sa fi bagat digisport mai bine ieftineau basicul. Cat sa-l tot ieftineasca, pana ajunge 10 lei?

Edited by vidmaker, 30 July 2014 - 23:44.


#1929
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,895
  • Înscris: 14.08.2007
Cred ca RCS a preferat sa nu impacheteze prea mult ca sa fie mai usor sa dea TV fara echipamente speciale. De aia au si pe DVB-C atat de multe canale fata de UPC (oricum au avut probleme cu echipamentele HD multa vreme). UPC a preferat sa faca pachete mai multe, pentru ca au echipamente la dispozitie.

#1930
entwistle

entwistle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 03.11.2008
Din punctul meu de vedere a fost cum nu se poate mai bine in acest ani la RDS, pentru toata lumea. De-acu incolo, fiecare iubitor de sport isi stabileste prioritatile in functie de micile placeri. Eu am ales sa vad Rapid in dauna Serie A si Primera. Azi e utlima mea zi la Digi, cred ca-mi va lipsi Digi World si poate Digi24, dar acesta din urma sper sa fie introdus in must carry. Iar daca o sa fie la UPC un pachet separat Digisport cu 10 lei, cred ca o sa-l achizitionez.

#1931
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View Postentwistle, on 30 iulie 2014 - 23:56, said:

Din punctul meu de vedere a fost cum nu se poate mai bine in acest ani la RDS, pentru toata lumea. De-acu incolo, fiecare iubitor de sport isi stabileste prioritatile in functie de micile placeri. Eu am ales sa vad Rapid in dauna Serie A si Primera. Azi e utlima mea zi la Digi, cred ca-mi va lipsi Digi World si poate Digi24, dar acesta din urma sper sa fie introdus in must carry. Iar daca o sa fie la UPC un pachet separat Digisport cu 10 lei, cred ca o sa-l achizitionez.
Asta va fi cand calul o sa impinga caruta si nu o va trage....

#1932
filiew

filiew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 14.03.2008
pai da, asa ceva numai la noi se poate intampla, in strainatate daca vrei un canal de la alt operator poti sa-l ai fara mari eforturi ti se comunica costa x euro si daca vrei il ai

#1933
gar1976ro

gar1976ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 03.03.2008

View Postgar1976ro, on 30 iulie 2014 - 15:47, said:


Vad ca lumea nici nu a bagat de seama asta
Domnilor, cititi si apoi luati decizii
Si rabdare...

#1934
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Eu unul personal nu ma omor dupa ''circul ligii 1'' , insa sunt destui adepti ai acestui circ
Cine vrea sa il urmareasca sa plateasca in plus pt. el , fiindca oricum rcs-ul are destula ''umplatura'' pe dvb-c ( vei prg. tv ''dublate in ambele standarde'' si ''regionale'' )
- De ce oare se mai numesc ''regionale'' când ele sunt receptionate in toata tara , nu stiu
- Atunci cele ''nationale'' ar trebui sa se vada pe tot globul , ata dupa ''mentalitatea'' celor de la rcs

Scuze de off-topic

#1935
filiew

filiew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 14.03.2008
brusc digistii vor liga 1 si se simt discriminati dar noi ceilalti care nu am avut liga 1 deloc pana acum cum am fost? si pentru conducatorii cablistilor am un singur cuvant niste banditi, liberul accest la programe ar trebui sa fie de bun simt lasat si fiecare daca vrea sa-si plateasca suplimentar (vrei digi baga 10 lei vrei look baga 15 vrei dolce baga 12...etc...)

#1936
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Posturile regionale se numesc asa pentru ca sunt licentiate intr-o anumita regiune si dau informatii numai din regiunea respectiva.

#1937
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

View Postutopium, on 30 iulie 2014 - 20:10, said:

N-am nici o treaba, doar fac site-uri web de vreo 15 ani Posted Image Prietene, stiu foarte bine despre ce vorbesc. La 6 Mbps poti face streaming video Full HD. O pagina web tipica dureaza mai mult sa fie procesata/interpretata/servita de serverul web decat downloadata chiar si la 50 Mbps. Cand aveam eu sala de internet, dial-up-ul inca era rar in Romania Posted Image Hai, explica-mi cum sta treaba cu downloadul si nu se poate trai cu upload de 6 Mbps cand jumate din cetatenii din occident au viteze de genul asta sau chiar mai mici. Stii cat e viteza medie de upload in Germania (conform netindex)? 3.8 Mbps. Dar in Italia? 2.0 Mbps. Australia? 3.6 Mbps. Austria? 5.2 Mbps. Irlanda? 5.7 Mbps ... Canada ajunge la 6.0 Mbps Posted Image Cum mama naibii supravietuiesc tarile astea civilizate cu viteze medii sub UPC? Posted Image

ai auzit, Ponto*? asa se minte!Posted Image


*Victor Ponta, actualul Prim-Ministru al Romaniei si candidat la alegerile prezidentiale din noiembrie 2014.

#1938
Peia11

Peia11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 08.01.2014
Look tv numai mere pe dolce din ce o zis unu pe un site pe canalu  unde ii look tv apare un mesaj ca încă nu sau înțeles cine are dolce poate confirma dacă ii adevărat

#1939
wolfsburg

wolfsburg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.11.2010
http://activenews.ro/schimbare-radicala-pe-piata-drepturilor-tv-ale-ligii-1-romtelecom-nu-va-mai-transmite-meciurile-si-se-aliaza-cu-rcsrds_1852096.html?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=schimbare-radicala-pe-piata-drepturilor-tv-ale-ligii-1-romtelecom-nu-va-mai-transmite-meciurile-si-se-aliaza-cu-rcsrds

#1940
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
A postat @Remiliano pe topicul RTC satelit:

View PostRemiliano, on 31 iulie 2014 - 10:45, said:

LOOK TV si LOOK PLUS nu mai transmit nimic in acest moment, cel putin pe romtelecom DTH.  Apare doar un mesaj: ,,Pana in acest moment, Romtelecom si ISB nu au ajuns la un acord privind retransmiterea canalelor Look TV si Transilvania LIVE (Look PLUS). Speram sa reusim sa incheiem negocierile in avantajul Dvs si astfel sa va putem oferi in cel mai scurt timp acces la cele doua canale, Look PLUS si Look TV.''[...]
Attachment IMAG0267.jpgAttachment IMAG0268.jpg

Edited by Venboteam, 31 July 2014 - 11:18.


#1941
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
http://hdsatelit.blo...n-acord-cu.html
PS: Eu am tot auzit ca negocierile dureaza atat de mult timp deoarece romtelecom doreste sa preia 3 meciuri pe etapa, care sa fie transmise simultan si de dolce sport.

Edited by Remiliano, 31 July 2014 - 11:44.


#1942
vidmaker

vidmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 29.03.2013
II asteptam cu scuzele de rigoare pe cei care urlau disperati ca toti au semnat numai RDS nu.
Eu cand spuneam ca UPC e singurul pt ca a luat deja cu japca 3 lei pt look plus si ca nu rds ci look nu doreste pachet separat cu toate meciurile a sarit lumea ca arsa ca nu si nu, ca romtelecom nu cere nimic in plus ca bla bla.

Edited by vidmaker, 31 July 2014 - 11:48.


#1943
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005
Sa vedeti cand cluburile o sa ceara banii de la LPF, ce meci iese :) Ma tem ca o sa-l regrete pe Mitica.


Edited by KENSINGTON, 31 July 2014 - 11:54.


#1944
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Sau nu.Si Telesport a dat Liga 1 3 ani fiind pus in pachet de UPC.

Edited by necolae, 31 July 2014 - 11:59.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate