Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

adobe flash player ?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
paul_nt

paul_nt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 17.04.2008
Stie cineva cum pot face ca pe nokia lumia 520 să pot deschide site-uri sau jocuri ce necesită adobe flash player?

Un joc ce necesită doar flash player este forge of empires. Am tot căutat aplicații dar nimic. Vreo idee?

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu poti juca nimic bazat pe Flash pe Windows Phone,nu este suportat.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,866
  • Înscris: 06.01.2008
@initiator: dupa ce vei citi mesajul lui xeleron te rog sa nu incepi sa injuri Windows Phone, fiindca treaba sta exact la fel si pe Android sau iOS.

#4
paul_nt

paul_nt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 17.04.2008
Păi nu e absolut nici o soluție? Am citi pe net și unele smartphone-uri acceptă flash....

Nu înțeleg cum de nu suportă flash. Mi se pare o prostie exagerată..înțeleg că vor să facă trecerea la html5 dar totuși nu toate site-uri au făcut trecerea asta...

Edited by paul_nt, 12 March 2014 - 15:22.


#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu suporta flash pentru ca flash e foarte (dar foarte) greoi pe procesor,pe android cu al meu mini 2 videoclipurile in flash(suporta) merg la limita in 360p,despre jocuri nici nu poate fi vorba.Incearca mai degraba sa te conectezi via internet la pc-ul tau,iar din acesta sa te joci(e o aberatie teoretic dar daca vrei sa te joci asta e).

#6
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

 Hider141, on 12 martie 2014 - 12:45, said:

@initiator: dupa ce vei citi mesajul lui xeleron te rog sa nu incepi sa injuri Windows Phone, fiindca treaba sta exact la fel si pe Android sau iOS.
Pe android s au gasit solutii sa functioneze si pe 4.4 :D

#7
Cristy_M

Cristy_M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 11.01.2009
Eu in aplicatia Google Play primesc mesajul asupra caruia Adobe Flash player nu va mai avea parte de update-uri, iar cei care utilizeaza versiuni de la andoid 4.0.X, Flash player nu mai este compatibil cu device-ul. De altfel sunt anuntat ca acesta aplicatie nu este corespunzatoare cu dispozitivul meu mobil.

Attached Files



#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,866
  • Înscris: 06.01.2008
Oficial da, nu mai e suportat.
Dar dupa cum spune si alin62, se poate instala manual directe de pe site-ul Adobe daca ai de la Android 4.0.x pana la Android 4.3.x, iar pentru 4.4 trebuie instalat un Flash Player modificat ce adauga niste API-uri eliminate de catre Google din Android 4.4.
Si dupa ce ai rezolvat Flash Player-ul instalezi Dolphin Browser si activezi suportul pentru Flash din setarile browserului Dolphin.

Edited by Hider141, 12 March 2014 - 23:22.


#9
sebaorgo

sebaorgo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.09.2013

 xeleron, on 12 martie 2014 - 20:53, said:

Nu suporta flash pentru ca flash e foarte (dar foarte) greoi pe procesor,pe android cu al meu mini 2 videoclipurile in flash(suporta) merg la limita in 360p,despre jocuri nici nu poate fi vorba.Incearca mai degraba sa te conectezi via internet la pc-ul tau,iar din acesta sa te joci(e o aberatie teoretic dar daca vrei sa te joci asta e).

ce aplicatie recomanzi pentru conectare la pc ?

#10
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

 Hider141, on 12 martie 2014 - 12:45, said:

@initiator: dupa ce vei citi mesajul lui xeleron te rog sa nu incepi sa injuri Windows Phone, fiindca treaba sta exact la fel si pe Android sau iOS.
Sa incepi sa injuri pe aceia de la flash,idioti cu I mare!

#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,866
  • Înscris: 06.01.2008
Aia de la flash sunt Adobe.
Dar nu e vina lor ca nu mai vor sa se asigure ca Flash Player ruleaza pe cele cateva sute de mii de modele de telefoane, tablete si ceasuri cu Android.
Vina e in parte a producatorilor (in speta Samsung) fiindca scot o mie si unul de modele extrem de apropiate in specificatii, dar destul de diferite pentru a-i "ajuta" pe developeri sa mai piarda cateva ore pentru a se asigura ca aplicatia/pluginul e compatibil/a cu respectivul aparat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate