Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Problema wireless in Windows 8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Salutare! Am instalat recent windows 8.1 pe un Lenovo G500. Totul merge brici cu o singură excepție. Dacă pun laptop-ul in hibernare/repaus, în momentul în care vreau sa-l deschid, nu mai merge wireless-ul (nici bluetooth-ul). Atașez o poză. După restart își revine. Driverele le-am reinstalat, fără nicio rezolvare.

Attached Files



#2
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Descarca driverul wifi de pe site-ul Lenovo. Apoi urmezi pasii din postrea lui @distilledwill din acest topic:
https://forums.lenov.../915519/page/23

Problema asta o am si eu la Lenovo G580. Dar am rezolvat-o cu descarcarea drivrului Intel Wireless LAN driver, apoi Wireless LAN Driver (Liteon/Atheros, CyberTan/Broadcom), de pe site-ul Lenovo, dar am descarcat driverele de Windows 8. Cu driverul de 8.1 tot cu intreruperi merge.
Cu driveru; de Windows 8 merge bine.
Descarcare + instalare , apoi urmazi pasii din acel topic.

L.E.   Totusi este posibil sa ma fi grabit eu cu raspunsul; la tine vad ca apare " dezactivat". Si pe deasupra mai e si problema Bluetooth.
Este posibil sa fie alta problema.

Edited by rafan, 28 February 2014 - 19:38.


#3
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Am încercat metoda de mai sus cu driverele actuale fără succes. Am să dezinstalez driverele actuale și instalez driverele pentru windows 8 de pe DVD-ul cu care a venit de la magazin. Inclusiv cele de la Intel. Revin cu un răspuns curand...

#4
emirea

emirea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 11.02.2010
Mai mult ca sigur e de la placa de retea.

#5
toXXik

toXXik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 22.02.2005

View Postemirea, on 28 februarie 2014 - 21:37, said:

Mai mult ca sigur e de la placa de retea.

Pe ce aspect bazezi aceasta afirmatie? Si cu ce ajuta?



View Postsebastian98, on 28 februarie 2014 - 19:47, said:

Am încercat metoda de mai sus cu driverele actuale fără succes. Am să dezinstalez driverele actuale și instalez driverele pentru windows 8 de pe DVD-ul cu care a venit de la magazin. Inclusiv cele de la Intel. Revin cu un răspuns curand...


Verifica sa ai si driverele Chipset instalate. (pentru siguranta ta, instaleaza toate driverele ce vin de la producator, sau cele disponibile pe site). Sistemele noi vin cu o pleiadã de functii power saving(dezactivand la propriu componentele), iar integrarea lor necesita suport prin diferite drivere, comenzi sau flaguri in chipset, etc.

Edited by toXXik, 01 March 2014 - 02:32.


#6
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Driverele le-am instalat pe toate in afara de Intel Rapid Storage pe care nu ma lasa sa il instalez dar asta tine de HDD. Driverul de chipset l-am instalat primul. Idea e ca dupa ce intra in sleep imi taie toate conexiunile (wifi/bluetooh). Pe.Windows.7 nu aveam problema asta, deci nu are legatura cu placa wifi. Prolema e din windows/drivere.

#7
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Incearca asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wQ9zznZXT7w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sau asta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bEsKSebEptQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Da. Vezi recomandarea lui @rinser. Poate te ajuta.

#9
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Dupa ce am dezactivat treaba cu power saver, windows-ul a murit subit. Am revenit la Windows 7 momentan.

#10
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Si eu am o problema la wifi si inca nu i am dat de cap.
Mai exact imi apare limited in bara din dreapta unde arata wifi ul iar jos in bara in loc sa mi arate acele linii cu semnalul wifi imi arata iconita cu acel monitor ca si cum ar fi bagat cablu de la net.

Attached Files



#11
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Chiar nimeni?

#12
Toxic00

Toxic00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 18.03.2007

View Postalin62, on 01 iunie 2014 - 19:28, said:

Chiar nimeni?

Te legi la net printr-un router sau folosesti un stick de net mobil?

#13
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Pai ce treaba are stick ul cu wifi u? Am zis clar ca wifi u deci cu router.

In loc sa apara iconita cu wifi apare cel de la cablu plus ca la wifi scrie limited in bara din dreapta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate