Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

lumia 820 probleme sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
thalyslly

thalyslly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.02.2014
va rog sa ma ajutati ca o sa innebunesc curand...Am un tel lumia 820, l-am scapat pe jos si s-a stricat touchul, l-am dus la reparat unde a stat 2 luni pentru ca nu aveau piese,l-am adus acasa.e acum vine problema am sunat o prietena a mers am auzit-o foarte bine, am bagat castiile sa ascult muzica ... dupa cand sun nu mai aud nimic, doar daca bag castile. persoana pe care o sun aude bine doar eu nu aud si nu inteleg de ce.daca ascult muzica se aude si cu casti si fara.doar cand sun sau sunt sunata.am verificat setarile, i-am dat si rev la set din fabrica si nu merge.stie cineva de ce?

#2
ygor

ygor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 23.02.2007
Stai linistit ca nu e grav. Se pare ca a ramas lamela din mufa blocata cand ai bagat jackul de la casti  si nu mai revine sa reactiveze difuzorul (casca)
Scoate-i bateria si incearca sa o deblochezi cu ceva subtire. La un service se rezolva usor insa ar fi bine sa schimbi mufa.

#3
thalyslly

thalyslly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.02.2014
nu merge

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Nu m-as mira sa-ti fi inlocuit din piese cu altele defecte.
Un service serios nu tine telefonul in reparatii 2 luni pe motiv ca "piesele ajung din Galaxia Andromeda cu o nava Ferengi", ci daca nu poate repara telefonul in timpul stabilit prin lege iti inlocuiesc telefonul cu altul functional, sau iti restituie inapoi banii platiti pe el.

#5
thalyslly

thalyslly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.02.2014
l-am dus la cosmote de unde l-am luat si cica nu aveau piesa si au asteptat 1 luna apoi l-au trimis la bucuresti si deabia acum a ajuns

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
In Ordonanta de Urgenta a Guvernului nr 174/2008 se specifica:

Quote

Orice reparare sau înlocuire a produselor va fi făcută în cadrul unei perioade rezonabile de timp, stabilită de comun acord, în scris, între vânzător şi consumator, şi fără niciun inconvenient semnificativ pentru consumator, luându-se în considerare natura produselor şi scopul pentru care acesta a solicitat produsele. Perioada de timp stabilită nu poate depăşi 15 zile calendaristice de la data la care cumpărătorul a adus la cunoştinţă vânzătorului lipsa de conformitate a produsului.
Dupa 15 zile calendaristice aveai dreptul sa le ceri celor de la service inlocuirea telefonului, iar daca magazinul Cosmote de unde l-ai cumparat nu accepta inlocuirea telefonului, puteai apela la ANPC.

Edited by Hider141, 28 February 2014 - 10:54.


#7
thalyslly

thalyslly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.02.2014
in fine ...vreau doar sa mearga aveti idee ce sa ii fac?nu il mai duc la reparat.pana acum pot sa vb doar cand il pun pe difuzor

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate