Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Naturlich si Mob&deco!

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Buna!
Suntem in căutare de mobila pentru un ap de 3 camere!
Bucataria si holul le vom face pe comanda,dar livingul si dormitoarele le-am cumpara ,,de-a gata"!
Ca o ironie,din tot ce mi-a  plăcut la dormitoare nu au show-room in București:e vorba despre Naturlich!Cel mai aproape ar fi in Pitești !
Ați cumpărat de la ei pina acum?sunt ok calitativ?

Canapelele Mob&deco cum vi se par?
Prețurile sunt medii,nici ca la Casa Rusu ,dar nici Rovere Mobili...


#2
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Naturlich se gasesc si la Ambient.

#3
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Si sunt in București??
in Sibiu știu ca e Ambient!

#4
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Asa iti livreaza naturlich produs in valoare de 2500 de lei! Atentie mare de unde cumperi, dar eu am fost foarte dezamagita de aceasta firma. Inca nu au solutionat problema. Solutia propusa de ei a fost sa vina un coleg sa dea cu ceva spray.

Attached Files


Edited by noha_1508, 17 March 2014 - 17:01.


#5
NorahPopovici

NorahPopovici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.09.2014
Buna!
Si noi am achizitionat acum 2 ani de la Mob&Deco (Bucuresti) un set de canapea + 2 fotolii, modelul Jadine. Exact cum am vazut produsul in magazinul lor, asa ne-a ajuns si cel cpomandat. Noi am mers pe varianta de piele pt ca se potrivea mai bine cu ce avem acasa, desi, mie mi-a ramas gandul la stofa, care arata foarte bine. Nu am avut surprize neplacute privind produsul, dimpotriva il recomandam si prietenilor. :)

#6
iulia_monica1102

iulia_monica1102

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.06.2014
Urmeaza sa mobilez un apartament de 3 camere si din ce am vazut pe piata la momentul asta ma gandesc sa apelez la cei de la Mob&Deco,
Acum din ce-am vazut fac si mobila la comanda... bucataria va trebui sa o fac la comanda, dormitorul si livingul merg "potrivite" cu variantele de mobilier modular.

A mai cumparat cineva de la ei? E de calitate mobila in timp?

Multumesc

#7
LittleJo

LittleJo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 15.12.2006
Eu am o canapea si un pat de la Mob&Deco. Ambele sunt produse pe undeva prin Asia si aduse pe vapor. Canapeaua a si intarziat vreo 1 luna de-mi venea sa le iau gatul ca tot incercau sa ma duca cu zaharelul. Altfel...am fost multumita si nu prea.
Canapeaua este ireprosabila din punct de vedere al executiei, e frumoasa (dupa gustul nostru, evident) si destul de solida.
Patul, in schimb, e cu totul altceva. A venit dezasamblat, dar fara instructiuni de montaj. M-am chinuit cu sotul si am reusit sa il montam, insa erau gauri prost date, suruburi in plus, piulite in minus, si per total parea ca a mai fost o incercare de montaj (desi ei m-au asigurat ca nu a fost expus) - am senzatia ca a fost resigilat si vandut drept nou. Somiera nu intra ok si e de proasta calitate (si nu se poate schimba cu o alta la dimensiuni standard). Ba mai mult, golul in care vine salteaua are vreo 185 asa ca de-o parte si de alta se vede somiera cam urat. As fi vrut sa-l returnez dar asta ar fi insemnat sa pierd 500 de lei pe transport. Asa ca am strans din dinti, l-am pus in camera de oaspeti si mi-am promis ca nu mai cumpar mobilier fara sa vad ce cumpar.

#8
Hanutza007

Hanutza007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.09.2018
Buna ziua,

Am si eu o problema cu cei de la Mob&Deco, magazinul de pe Bd Titulescu ( cred ca este singurul din Bucuresti).
Le-am reclamat faptul ca pe langa alte probleme pe care le-am avut cu ei ( intarzierea livrarii- 4 luni, atitudinea personalului de la livrari,etc) produsul finit nu arata conform cu ceea ce am vazut in magazin, le-am trimis poze explicite, pe care ei nu le considera explicite, astfel ca trebuie sa le trimit altele.
Pe scurt, distanta dintre saltea si rama patului este mult prea mare, si dansii, in loc sa trimita o echipa sa vada ce pot face, gasesc scuze de genul salteaua e prea mica, asa e normal sa fie, pozele nu sunt explicite. Le-am trimis reclamatie, si urmeaza sa le trimit poze mult mai explicite si astept solutionarea, dar dupa cum au inceput discutiile, dansii se spala pe maini de defect. Oricum, in situatia in care nu imi rezolva problema, voi trimite reclamatie la ANPC.
Ghinionul lor este ca nu sunt genul de om care sa accepte aceasta atitudine, mai ales ca practica preturi cu mult peste medie.
Postarea acesata am facut-o In speranta ca cineva mai norocos decat mine, va citi si se va informa inainte despre acesata firma.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate