Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#2575
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
De ce cutia de Virginia arată că o cutie de smântână cu eticheta scoasă la imprimanta :lol:? Celalalt mai are si figuri pe el ca să scape repede de tutun. 1 kg. De parcă 500 de grame nu ți-ar fi de ajuns să te lamuresti în legătură cu calitatea tutunului.

Edited by Serafim606, 16 October 2016 - 19:14.


#2576
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
adica teapa noua :)))

ala a si editat eticheta, nici nu se vede....gramajul

#2577
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Numai tepari in Romania.

#2578
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
A venit pachetul cu tigarile de foi Korona, e aceeasi marfa ca inainte. La aspect, marime si gramaj, sunt ca DB-urile. La taietura, sunt cam ca Pegasusul. La gust, mi se par cam inecacioase, dar in timp te inveti. Urmeaza sa fac teste in amestec cu Pegasus, cu DB si cu ambele. Revin cu detalii.

#2579
reluu

reluu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 08.01.2007
Salut. A incercat cineva tutunul acesta?
https://www.tuburiap...foi-korona-450g
Nu au pegasus si am vazut tigarile astea. Merge injectat? Merci.

#2580
reluu

reluu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 08.01.2007
Am vazut tarziu ca a scris @daniel61 cu un post mai sus despre tigarile korona. Multumesc

#2581
InoCelRoz

InoCelRoz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2016
Salut, sunt nou pe aici si am nevoie de ajutor
De 2 ani am luat tutun vrac si acum sursa nu mai livreaza si am ramas ca pestele pe uscat doadata si nu stiu unde sa apelez. Imi poate recomanda cineva in privat o sursa ok pentru un tutun de tarie medie sau niste alternative sa iasa kg pana in 200 ron?

Edited by InoCelRoz, 22 October 2016 - 11:45.


#2582
maryu5

maryu5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.06.2008
marea majoritate fumam tigari din tutun DB sau Pegasus.Te poti uita pe topic sa vezi si despre alte modele de tutun.

#2583
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009

View PostInoCelRoz, on 22 octombrie 2016 - 11:44, said:

Salut, sunt nou pe aici si am nevoie de ajutor
De 2 ani am luat tutun vrac si acum sursa nu mai livreaza si am ramas ca pestele pe uscat doadata si nu stiu unde sa apelez. Imi poate recomanda cineva in privat o sursa ok pentru un tutun de tarie medie sau niste alternative sa iasa kg pana in 200 ron?

https://www.micapubl...ia-1702108.html
https://www.micapubl...ia-1702107.html

Edited by sceptic_schizo, 22 October 2016 - 17:17.


#2584
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Si astea se fumeaza asa culese de pe camp si doar uscate? Eu stiam ca dureaza mult pana il faci tutun bun de fumat. Asta in conditiile in care nu vrei sa mori cu 30 de ani mai devreme :lol:.

#2585
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Eu am incercat si sunt decente Adevarat, ar trebui fermentate Exista un post vechi care explica cum Dar repet, daca vrei sa incerci , s-ar putea sa ai o surpriza Placuta Chestia e ca e tutun Virginia pe bune Nu tutun Baragan sau "de larg consum"

http://forum.softped...ri/page__st__36

PS Am citit un interviu cu Valeriu Tabara, pe vremea cand era ministrul agriculturii Spunea ca in Romania se cultiva 5 tipuri de tutun : Virginia, Burley, oriental turcesc, Baragan, de larg consum

Edited by sceptic_schizo, 22 October 2016 - 18:20.


#2586
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Admir pe cei ce au curaj sa fumeze vrac, am incercat si eu cateva surse si am renuntat, ori nu era prelucrat cum trebuie, ori nu pot sa-l fumez eu. Asa ca raman fidel tutunului procesat de fabrica, mai exact cel din tigarile de foi, in special Pegasus. Daca nu gasesti un vanzator serios de vrac, n-are rost sa te incurci, cine stie ce gazon de stadion iti vinde. Asa sunt sigur ca tutunul din tigarile de foi e procesat corespunzator. Fumez asa ceva de peste un an si sunt multumit. Pret bun, calitate acceptabila.

#2587
mephistotel

mephistotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 04.03.2016
Tutun Korona. Din 5 bucati am facut 40+ tigari. Zic plus pt ca nu retin daca am fumat una, doua sau chiar trei tigari in timp ce injectam. Nu e foarte diferit fata de Pegasus sau DB.
Am facut si un experiment, adica am amestecat tutunul din 3 tigari Korona cu 2 buc Blackstone Cherry si e foarte ok.

#2588
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Eu in ultima vreme am media de 15 tigari la o lulea pegasus :lol:. Fac vreo 90 de bucati dintr-un pachet de pegasus.

#2589
zeroplus

zeroplus

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.03.2016
A aparut DB la punga de 100 gr.!pret 62 lei

#2590
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Mult. Din țigările de foi db scoți mult mai mult tutun în aceeași bani.

#2591
maryu5

maryu5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.06.2008
corect,ai dreptate dar am o intrebare?de ce toti cumpara de pe net tutun de la unguri gen Rothmans,Pall Mall, Phillip Morris sau altele pt ca din ce am vazut au acelasi gramj cu punga de DB. sau alta varianta : tutun Senator la 92 ron la 135 g si DB la 62 ron la 100 g?de ce nu ar fi ok?iar noi facem tigari din tutun din tigari de foi.asta e acelasi tutun de foi nebagat in foite sau e altfel de tutun? cine poate da ne lamureasca si pe noi. ms

#2592
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Unii s-au învățat cu acel tutun si nu vor să îl schimbe. Sau pur și simplu nu stiu de tutunul din țigările de foi. Sa știi că îți ia ceva până găsești combinația de tuburi cu tutun. Unii au testat multe si nu le arde de schimbări.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate