Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Windows Phone 8.1

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2912 replies to this topic

#2719
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
Am here drive pe lumia 640 si pe 635, dau sa setez destinatia, dar zice ca nu gaseste traseul, ca nu are conexiune la internet, etc. Ar fi trebuit sa mearga si offline dar nu gaseste traseul de nici un fel. Asta pe ambele telefoane. Sunt actualizate aplicatiile si hartile la zi.
La voi mai merge aplicatia here drive?

#2720
netcity

netcity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 11.03.2005
Here Drive a început să cam încurce mai mult decât să te ajute. L-am avut săptămâna trecută prin București și m-a înfundat în niște alee dintre blocuri care nu dădeau nicăieri. Am luat L1020 doar pentru că vroian să fac câteva poze. Până la urmă a trebuit să mă uit pe Google Map de la alt telefon.
Prin noiembrie le-am scris celor de la Here că am avut probleme cu aplicația în Norvegia. Răspunsul a venit rapid că ei nu mai dezvoltă și oferă suport pt. Windows Phone!

Off topic:
Ca să meargă și offline setezi în meiul Settings > Connection > Internet Connection > Off
Apoi tot în settings bifează eventual toate tipurile de drumuri.

#2721
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
Multumesc netcity pentru indrumare, problema era ca trebuiau bifate toate tipurile de drumuri

Later edit
Problema ca nu gasea nici o ruta nici in mod offline era din cauza ca era debifat drum cu plata

Edited by dan33, 31 May 2016 - 22:36.


#2722
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 25.09.2007
Era o aplicatie care gasea si restaura aplicatii care nu mai sunt vizibile in meniu. Mai stie cineva cum se numeste? Multumesc anticipat.

#2723
CristianH

CristianH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.12.2006
SysApp Pusher ?

#2724
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 25.09.2007
Exact, asta era. Multumesc, colegu'!

#2725
CristianH

CristianH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.12.2006
Oare daca am trecut in luna august cu WP8.1 pe lumia 640 LTE voi mai putea incerca W10M, cel din 2 august?

#2726
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014

 CristianH, on 02 august 2016 - 11:55, said:

Oare daca am trecut in luna august cu WP8.1 pe lumia 640 LTE voi mai putea incerca W10M, cel din 2 august?
Da,desigur,cu upgrade advisor.Modelele mai vechi nesuportate pentru update nu vor mai putea trece pe 10 nici cu insider.Totusi sunt solutii pe net si pt ele,trebuie modificati niste registri ,nu e chiar complicat

#2727
CristianH

CristianH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.12.2006
Multumesc, nu doresc neaparat sa trec la W10M pe telefon. L-m incercat in primavara si nu m-a dat pe spate. Sunt curios sa incerc din nou dar sa pot reveni la 8.1 daca nu sunt multumit.

#2728
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014
Poti reveni oricând la 8.1 cu recovery tool.win 10 build-ul aniversar redstone care va fi lansat in jurul zilei de azi e ok,nu e la nivelul fluditatii de pe 8.1 și nu are cum dar are avantajele sale.cel din primăvara si pana acum pe oficial a fost o gluma proasta.

#2729
CristianH

CristianH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.12.2006
Corect. O gluma proasta l-am considerat si eu pe acea vreme.

#2730
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015

 tudorrr92, on 02 august 2016 - 15:26, said:

Poti reveni oricând la 8.1 cu recovery tool.win 10 build-ul aniversar redstone care va fi lansat in jurul zilei de azi e ok,nu e la nivelul fluditatii de pe 8.1 și nu are cum dar are avantajele sale.cel din primăvara si pana acum pe oficial a fost o gluma proasta.

Ce fel de gluma proasta? Asa ziceam si eu cand trecusem prima data pe insider, dupa ce am trecut pe oficial nu am mai avut nici o problema, telefonul merge fluid si stabil cu avantajele pe care le aduce w10m.

Edited by vinciun, 03 August 2016 - 07:08.


#2731
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014
Asta e părerea mea subiectiva și bazata pe experienta pe modelul meu de telefon (830) despre toate build-urile oficiale de pe 10586.ecranul se stingea din senin,wi-fi se deconecta intr-o veselie,restarturi din senin săptămânal și mai pot continua..a fost o gluma proasta,pe redstone nu am mai întâlnit problemele astea.

#2732
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Pe lumia 735 nu am asa problème, varianta oficiala.

#2733
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Buna dimineata,
Telefonul meu samsung 6312 a inceput sa dea rateuri, pierde semnalul in unele zone unde semnalul e mai slab dar alte telefoane nu au probleme. Am gasit un lumia 435 dualsim, sh, 100 lei pe ol*. Nu are incarcator sau alte accesorii dar nu ma intereseaza, am incarcatoare prin casa. Telefonul il folosesc 80-90% numai pentru apeluri telefonice (folosesc digimobil si vodafone) si destul de rar pentru date (pe digi). Samsungul l-am folosit de cateva ori pe google maps pentru ghidare si am fost destul de multumit mai ales de volumul audio, pus pe bordul masinii se auzea foarte bine. Nu stau prea bine cu vederea dar pe samsung puteam citi agenda si sms-ur fara ochelari daca nu eram in bataia soarelui. Am citi despre lumia 435 ca are ecranul slab, semnalul este ok, oare merita sa-l iau sau sa ma orientez spre un philips 308 la acelasi pret?

#2734
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Pai daca-l folosesti mai mult pentru apeluri ce mai conteaza, ia-l pe acel care e mai frumos. Totusi cred ca in asa caz nu ai cum sa dai gres luand un lumia cu windows phone 8.1.

#2735
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Intreb si aici ca poate ma "aude" cineva. Cum fac sa imi apara ceasul si nivelul bateriei, atunci când telefonul e in stand by? Am facut rost de un 520 pentru mama. Iar telefoanele mele niciodată nu au avut functia asta dezactivata. Asa ca nu sti cum sa o activez. Multumesc.

#2736
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,693
  • Înscris: 21.08.2008
Setari>Personalizare>Ecran de blocare>Alegeti aplicatiile pentru care se afiseaza starea rapida.
Acolo ai 5 casute, eu am ales telefon, mesaje, gmail, baterie si uatap. Succes.

Edited by danghetau, 11 August 2016 - 10:08.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate