Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Probleme de logg off la windows7/8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
zughyy

zughyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.11.2008
Salutari

Am o problema la calculator. La intervale de timp aleatorii Windowsul isi da loggoff singur. Daca nu fac nimic la calculator nu isi da loggoff , dar daca lucrez la el (am observat ca atunci cand lucrez cu netul) apare aceasta problema.
Ideea este ca initial am crezut ca este un Virus. Am scanat cu Nod32/Microsoft Essentials si nu a gasit nimic. Problema a continuat asa ca am dat un format la calculator , reinstalind Windows8.1 cu licenta si tot aceiasi problema o am. M-am uitat si prin registri sa vad daca problema vine de acolo si totul pare normal.
M-am gandit ca ar fi o problema Hardware asa ca am dat si un check memory la hard. Nici o problema acolo.



Nu mai am idei, un mic ajutor ar fi binevenit.


Multumesc

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,761
  • Înscris: 07.02.2003
O fi de la setarile automate de sleep / idle ?

#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Zi ce placa de baza ai.S-ar putea sa ai o implementare ACPI mai schioapa

#4
zughyy

zughyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.11.2008
Uite o poza

[ http://i40.tinypic.com/293zm92.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

andreic : nu are cum sa fie de la setari deoarece chiar daca aveam niste setari aiurea , in urma formatului treceau pe default. am cronometrat chiar si timpii de loggoff , nu respecta niciun standard.

Edited by zughyy, 21 November 2013 - 01:39.


#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ai 3 versiuni de bios pe site-ul asus,fa update la ultima versiune(vad ca asus nu mai posteaza,cel putin pe laptop changelogul,e doar firmware update).

#6
zughyy

zughyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.11.2008
revin cu un raspuns maine, multumesc

Edited by zughyy, 21 November 2013 - 01:54.


#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004
Sa nu se supraincalzeasca si sa intre in vre-o protectie ceva - se stinge ca sa nu se arda.
Vezi cum stai cu temperaturile in el - posibil sa ai sistemul de racire plin de scame - mai ales daca a fost folosit pe suprafete textile.

#8
zughyy

zughyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.11.2008
laptopul a fost curatit acum o luna. am m-ai observat ceva la el aseara. in momentul in care apas putin mai tare in jurul literelor o,l,p , ecranul pentru o perioada foarte scurta de timp se face negru(clipeste negru). e posibil ca atunci cand l-am desfacut sa nu fi conectat bine tastatura. se poate da logoff si de la asta?

#9
zughyy

zughyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.11.2008
l-am rezolvat pana la urma. a fost o greseala (de rookie ) hardware :D!

in spatele literelor O,L,P etc se afla banda pentru butonul de Power. Banda nu era prinsa bine si in momentul in care dadeam mai tare transmitea de pe un pin VCC/Ground si simula apasarea butonului :D.



thanks oricum!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate