Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Digi Online.

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
5343 replies to this topic

#1891
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
La mine pe windows 7  prin orice browser nu mai merge digi online dau pe un program se face imaginea neagra si am doar sonor fara imagine aceeasi chestiune si pe digi play de ce oare?
Am instalat din nou pluginul rds dar degeaba la voi la fel face?
In schimb pe alt pc cu windows 8 merge fara probleme ce sa fie oare?

#1892
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Posibil sa fie posedat PC-ul cu Windows 7.

#1893
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Acum nu mai merge nici pe windows 8.1 :
Va atasez screen.

[ http://s9.postimg.org/h4f1jraa7/screen.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1894
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Ai facut ce ti-am dat eu?

#1895
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 03.03.2014
Mie nu imi merge de 2 saptamani pe un IP de Telekom (la job am Telekom fix) si desi Digi Helper s-a implicat.....baietii de la tehnic s-au impotmolit. Nimeni nu imi poate spune e ce nu imi merge decat Digi24, Utv si cam atat Posted Image

[ http://s24.postimg.org/69ay04m4h/Screen_Shot_2015_09_02_at_20_45_27.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by AdalwinRo, 02 September 2015 - 19:46.


#1896
Chaostel

Chaostel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 16.07.2004
Mie de pe Vodafone fix, la serviciu, imi merge DigiPlay pe windows XP.

Edited by Chaostel, 02 September 2015 - 19:34.


#1897
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 09.07.2009

 catalinman, on 31 august 2015 - 17:33, said:

Iti recomand sa folosesti aplicatia dedicata Digi Online, in aplicatie te logheaza automat. Valabil daca folosesti Windows 8, Windows 8.1 sau Windows 10.
Salut, merge aplicatia dedicata Digi Online, dar nu are inca Digi Film ? cel putin la mine nu apare !!! Pe tableta sau telefon apare !!! Si o problema, nu mai imi merge din firefox, imi tot cere user si parole, le bag dar ma scoate non stop!!!
Merge pana la urma cu Chrome !!! pe firefox nu ma lasa sa ma autentific neam !!!
Apropo pe aplicatia dedicata windows Digi Online va fi integrata di Digi Play , ca nici ea nu este acum ca si Difi Film !!!

Edited by mihu30, 02 September 2015 - 20:10.


#1898
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
1. digi Film exista in grila digi online atat pe mobil cat si pe dekstop.
2. faza cu deconectarile dese apare si la mine pe firefox si pe opera pe google chrome am alte probleme.
3. ar fi bine daca digi helper ar atentiona departamentul implicat deoarece cred ca sunt probleme grave cu platforma nu merge de loc in google chrome si in mozila sunt probleme cu autentificarea.
Asteptam solutionarea problemelor reclamate!
Mai ales cel cu autentificarea si deconectarea brusca din firefox . eu pe chrome nu am imagine la niciun canal tv.

#1899
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005

 AdalwinRo, on 02 septembrie 2015 - 19:26, said:

Mie nu imi merge de 2 saptamani pe un IP de Telekom (la job am Telekom fix) si desi Digi Helper s-a implicat.....baietii de la tehnic s-au impotmolit. Nimeni nu imi poate spune e ce nu imi merge decat Digi24, Utv si cam atat Posted Image
Ce ti-au zis de aplicatia pentru iOS, odata cu update-ul 2.0 / 2.1 ar trebui sa avem acces din orice retea din RO? Desi in cazul tau se pare ca nu merge. Eu unul nu am cum testa. http://forum.softped...6#entry17695886

 mihu30, on 02 septembrie 2015 - 19:46, said:

Salut, merge aplicatia dedicata Digi Online, dar nu are inca Digi Film ? cel putin la mine nu apare !!!
Apropo pe aplicatia dedicata windows Digi Online va fi integrata di Digi Play , ca nici ea nu este acum ca si Difi Film !!!
Da, ar fi cazul de un update pentru a integra Digi Play. http://forum.softped...0#entry17780233

Edited by deathnite, 02 September 2015 - 21:13.


#1900
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
@deathnite, trebuie sa faci diferenta intre lucruri.

Accesul din orice retea se face doar pe aplicatiile Digi Online pentru Android si iOS. Pe PC, indiferent ca folosesti browser sau aplicatia din Windows Store nu ai acces la Digi Online decat cu IP de RDS sau Vodafone.

La fel si in aplicatia Digi Online pentru Windows Phone, merge doar cu net de la RDS sau Vodafone.

 mihu30, on 02 septembrie 2015 - 19:46, said:

Salut, merge aplicatia dedicata Digi Online, dar nu are inca Digi Film ? cel putin la mine nu apare !!! Pe tableta sau telefon apare !!! Si o problema, nu mai imi merge din firefox, imi tot cere user si parole, le bag dar ma scoate non stop!!!
Merge pana la urma cu Chrome !!! pe firefox nu ma lasa sa ma autentific neam !!!
Apropo pe aplicatia dedicata windows Digi Online va fi integrata di Digi Play , ca nici ea nu este acum ca si Difi Film !!!
Aplicatia pentru Windows Store si Windows Phone e in stadiu beta, in concluzie nu include Digi Film si nici Digi Film.

#1901
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 09.07.2009
mc mult Catalin, am inteles, acum singura prb ar mai fi faza cu imposibilitatea de autentificare in Firefox pe Digi Online !!!Aseara mergea perfect,,in Chrome s-a autentificat si merg pefect atat DigiOnline cat si DigiPlay !!!

#1902
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
I-am dat pm lui catalinman cu problemele care apar.
Una dintre ele fiind si autentificarea in mozila.
Sa vedem ce are de zis si digi helper ce se intampla ca au aparut ceva probleme mari azi cu platforma.

#1903
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 03.03.2014

 catalinman, on 02 septembrie 2015 - 21:15, said:

@deathnite, trebuie sa faci diferenta intre lucruri.

Accesul din orice retea se face doar pe aplicatiile Digi Online pentru Android si iOS. Pe PC, indiferent ca folosesti browser sau aplicatia din Windows Store nu ai acces la Digi Online decat cu IP de RDS sau Vodafone.

La fel si in aplicatia Digi Online pentru Windows Phone, merge doar cu net de la RDS sau Vodafone.
Aplicatia pentru Windows Store si Windows Phone e in stadiu beta, in concluzie nu include Digi Film si nici Digi Film.
Nu e tocmai asa :(
Aplicatie conectata/logata, wifi de la Telekom, ultima versiune de iOS si tot nu vrea...
Attached File  ImageUploadedByTapatalk1441224665.187392.jpg   5.58K   20 downloads
Attached File  ImageUploadedByTapatalk1441224683.320265.jpg   156.91K   20 downloadsAttached File  ImageUploadedByTapatalk1441224690.673425.jpg   123.94K   20 downloads

#1904
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Pe Firefox nu vrea să se conecteze la Digi.Online. Introduc datele și apoi, după login, mă pune să introduc din nou. Pe Opera funcționează; de altfel, aici apare în dreapta sus opțiunea de autentificare, în Firefox, nu; doar când vrei să accesezi un post tv apare chenarul de logare. Tocmai când se rezolvase cu aplicația de Windows.

#1905
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Am rezolvat problema cu platforma era de la flash player trebe instalata ultima versiune.

#1906
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Am rezolvat cu un clean cu CCleaner. Funcționează acum.

#1907
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005

 catalinman, on 02 septembrie 2015 - 21:15, said:

@deathnite, trebuie sa faci diferenta intre lucruri.
Accesul din orice retea se face doar pe aplicatiile Digi Online pentru Android si iOS. Pe PC, indiferent ca folosesti browser sau aplicatia din Windows Store nu ai acces la Digi Online decat cu IP de RDS sau Vodafone.
De aplicatia pentru iOS era vorba ca nu merge din alta retea la AdalwinRo. Stiam ca au introdus asta intai pe Android si ma asteptam sa fie valabil si pe iOS cu update-ul la 2.0. Eu nu am cum testa, dar se pare ca are probleme colegul. http://forum.softped...6#entry17696104

 mindkontrol, on 15 iunie 2015 - 11:49, said:

Salut, ai reușit să faci streaming la filme și seriale din digi online prin AirPlay?
Eu primesc mesajul "A survenit o eroare la încărcarea acestui conținut. Încercați mai târziu." Posturile tv și înregistrările merg.
Am luat legătura cu suportul tehnic al aplicației și mi s-a garantat că aplicația nu are nicio limitare în acest sens, gândindu-mă eu că poate să fie vorba de drepturile de autor.
De asemenea am luat legătura și cu un tehnician autorizat apple și mi-a spus că dacă restul conținutului media merge și din alte aplicații, nu ar fi o problemă a produsului apple.
Nu am uitat de tine. Acum am avut ocazia sa activez si sa testez Digi Play. Atat filmele, cat si serialele merg prin AirPlay.
De atunci au iesit niste update-uri, ultima versiune e 2.1, cea pe care am si testat.

Edited by deathnite, 02 September 2015 - 23:40.


#1908
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 03.03.2014

 deathnite, on 02 septembrie 2015 - 23:38, said:

De aplicatia pentru iOS era vorba ca nu merge din alta retea la AdalwinRo. Stiam ca au introdus asta intai pe Android si ma asteptam sa fie valabil si pe iOS cu update-ul la 2.0. Eu nu am cum testa, dar se pare ca are probleme colegul. http://forum.softped...6#entry17696104


Nu am uitat de tine. Acum am avut ocazia sa activez si sa testez Digi Play. Atat filmele, cat si serialele merg prin AirPlay.
De atunci au iesit niste update-uri, ultima versiune e 2.1, cea pe care am si testat.
M-au sunat baietii de la tehnic, mi-au luat ip-ul sa verifice daca este in whitelist... De saptamana trecuta tot verifica :))))))  E abia septembrie ma gandesc....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate