Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#9235
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmirel3003, on 29 noiembrie 2016 - 21:57, said:

Salutare, salutare

Dupa 1 an si 10 luni de utilizare, note 3-ul meu a inceput sa faca figuri.

Dimineata cand mi-am trezit mai mai aveam 20% baterie tinand cont ca a stat toata noaptea la incarcat. Apoi verific si descopar ca sub nici o forma nu vroia sa incarce cu incarcatorul original (cablu USB3.0). Am incercat cu un alt cablu de date USB 3.0 si la fel nu vroia sub nici o forma sa incarce. Am incercat si cu un USB 2.0 si prin minune a inceput sa incarce. Acum am vazut ca dupa ce il scot de la incarcat cateva minute imi apare ca incarca in continuare desi incarcatorul e scos din telefon.
Deci in concluzie cu cablu 2.0 incarca cu 3.0 nu.

A doua problema: Sub nici o forma nu il mai pot conecta la calculator prin cablu de date (nici 2.0 nici 3.0). I-am dat Factory Reset dar tot degaba.

M-am dus cu el azi la magazinul Altex de unde l-am cumparat si l-am lasat in garantie. Mi-au completat fisa de garantie si o sa il trimita ei catre ESD.

Sper sa se rezolve ca problema ca am fost foarte multumit de telefon, nu as vrea sa il schimb prea curand.

Ai verificat daca nu a intrat mizerie in mufa ?

#9236
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
De 2 ore ma chinui sa conectez telefonu la pc..doar falied imi da.Am instalat tot ce trebuie si nu merge cu phronesis n7.Cu Aria Mode nu am avut nicio problema.
Scriu iarasi Arya sa ma pot conecta la pc si la odin si pun rom stok..cel mai bine

#9237
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007

View Postbgs1000, on 30 noiembrie 2016 - 15:45, said:


Ai verificat daca nu a intrat mizerie in mufa ?
Da am verificat

#9238
Hell1

Hell1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 05.08.2006
Salut
Am cumparat si eu un note 3 second.
1. Nu reușesc sa conectez usb, am instalat 20 feluri de drivere si nimic o sa trebuiască sa reinstalez windows-ul
2. Nu merge senzorul de proximitate am suflat pe la casca si cu spray special si tot nimic.
3. In Waze pare sa faca figuri gps-ul
Se poate rescrie ultimul firmaware de pe sd card si daca da cum si exact care firmaware?
Multumesc!




Attached File  Screenshot_2016-12-10-07-08-32.png   106.24K   35 downloads

#9239
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
De pe card nu il poti scrie numai daca ai instalat custom recovery..scrie oficialul cu odin.
Daca nu sti cum te ajut eu.
Si eu am trecut la Aryamod si nu mai am nicio mica problema...se conecteaza si la pc fara probleme vs phronesis note 7

#9240
Hell1

Hell1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 05.08.2006
Da am nevoie de ajutor, am avut o tentativa cu odin dar pentru ca nu se conecteaza usb nu vede telefonul.

Are un custom recovery dar cred ca e standard Samsung, nu pare ca are nici root nici bootloader unlock.

As vrea si eu aryamod dar nu stiu cum sa fac din moment ce nu pot conecta tel. la usb.

Edited by Hell1, 11 December 2016 - 03:46.


#9241
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
Vezi din optiuni dezvoltator sa bifezi depanare usb,sau mai insista cu drivere luate de pe xda..de cele mai multe ori alea functioneaza vs oficiale.Daca nu rezolvi cu conectarea la pc,ca sa poti pune custom twrp sau altul tecovery prin odin,nu ai nicio sansa sa pui de ex Aryamod sa alt custom..nu ai cum sa-l scri direct din telefon fara asta,iar pt recowery trebuie neaparat odin.Alt mod eu nu stiu sa fie.
Eu am avut pe card Aryamod si din fericire nu l-am sters cand am pus Phronesis n7,pt ca alfel pica orice sansa sa il conectez prin usb.
Mai insista cu driverele si fa un factory reset..poate isi revine.
Nici fisiere media ma gandesc ca nu poti transfera..hmm

#9242
Rematei

Rematei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 10.05.2013
Are cineva vreo idee de ce nu as face downgrade la 4.3? Ma scoate din minti bateria sub 5.0 iar ROM-urile custom au tot felul de probleme.

#9243
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
Pai fa downgrade daca crezi ca 5.0 este de vina pt consum.Eu cu Arya chiar nu am probleme sau bug si bateria tine bine.Poate si bateria ta este obosita sau ai ceva activ in backround care papa curent.Da-i un clear cache.De multe ori consuma google service pe motiv de localizare de exemplu.

#9244
Rematei

Rematei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 10.05.2013
Cu 5.0: http://forum.softped...6#entry20241056

Cu Arya e ceva mai bine, mai ales in stand by, dar vine cu alte probleme la pachet.

Imi mananca ore intregi sa bag un OS si sa-l testez...

#9245
sorineti

sorineti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.04.2007
Este cineva din București care folosește Aryamod 2.1?

#9246
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Folosesc de 2 saptamani [ROM][NXTeam][N7 Port] MagMa-NX ROM si la mine este mult mai rapid decat Aryamod.

Video review: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fYT16sDlupA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sorinu, 17 December 2016 - 09:51.


#9247
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
mi se pare incet.

#9248
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007

View Postmirel3003, on 29 noiembrie 2016 - 21:57, said:

Salutare, salutare

Dupa 1 an si 10 luni de utilizare, note 3-ul meu a inceput sa faca figuri.

Dimineata cand mi-am trezit mai mai aveam 20% baterie tinand cont ca a stat toata noaptea la incarcat. Apoi verific si descopar ca sub nici o forma nu vroia sa incarce cu incarcatorul original (cablu USB3.0). Am incercat cu un alt cablu de date USB 3.0 si la fel nu vroia sub nici o forma sa incarce. Am incercat si cu un USB 2.0 si prin minune a inceput sa incarce. Acum am vazut ca dupa ce il scot de la incarcat cateva minute imi apare ca incarca in continuare desi incarcatorul e scos din telefon.
Deci in concluzie cu cablu 2.0 incarca cu 3.0 nu.

A doua problema: Sub nici o forma nu il mai pot conecta la calculator prin cablu de date (nici 2.0 nici 3.0). I-am dat Factory Reset dar tot degaba.

M-am dus cu el azi la magazinul Altex de unde l-am cumparat si l-am lasat in garantie. Mi-au completat fisa de garantie si o sa il trimita ei catre ESD.

Sper sa se rezolve ca problema ca am fost foarte multumit de telefon, nu as vrea sa il schimb prea curand.
Intors din garantie cu bateria schimbata si resoftat zic ei.

Acum functioneaza perfect. Multumit de ESD dupa 1 an si 10 luni sa iti schimbe bateria.... eu stiam ca bateriile au doar 6 luni garantie

#9249
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
Sarbatori fericite la toata lumea si numai sanatate si bucurii sa aveti in viata.

Edited by lelu68vio, 24 December 2016 - 09:03.


#9250
ssAndrey

ssAndrey

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.08.2015
buna. sunt si eu nou posesor de note 3, am facut un upgrade de la s5. am pus omega rom v27 si merge foarte ok. am mai instalat pe el xposed (gravitybox, wanam xposed etc) si alte aplicatii si pana acum sunt foarte multumit de el.

#9251
ioany

ioany

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.03.2007
Cum adica ai facut un upgrade de la un telefon de generatie mai noua  (2014) la unul de generatie mai veche (2013) ?


#9252
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
Nu conteaza anul..este un upgrade pt ca este un note.
Foarte reusit note 3,este de incredere si inca se tine bine..faci de toate cu el arhisuficient.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate