Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#9181
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
salut a avut cineva probleme cu conectarea datelor mobile?? la mine nu se mai conecteaza datele mobile..merge wifi dar datele mobile nu...ma puteti ajuta putin va rog?

#9182
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Am trecut si eu prin faza asta, cred ca tine de retea(digi in cazul meu). Power off- scos baterie- scos cartela- power on fara sim-Off- sim la loc si ON , in cateva minute s.a conectat si la date.

Edited by alexmanu, 16 October 2016 - 23:01.


#9183
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Poate ma puteti ajuta si cu problema urmatoare...am setat ca ecranul sa fie blocat cu pin . Astazi m-am saturat sa tot bag acel pin si am vrut sa scot optiunea cu pin-ul dar nu ma lasa .celelalte optiuni sunt inactive nu ma lasa sa le folosesc. Stie cineva unde anume trebuie sa intru ca sa modific ?? Va rog mult..

Poate ma puteti ajuta si cu problema urmatoare...am setat ca ecranul sa fie blocat cu pin . Astazi m-am saturat sa tot bag acel pin si am vrut sa scot optiunea cu pin-ul dar nu ma lasa .celelalte optiuni sunt inactive nu ma lasa sa le folosesc. Stie cineva unde anume trebuie sa intru ca sa modific ?? Va rog mult..

Attached Files



#9184
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Imi puteti recomanda un custom rom testat de catre voi?

#9185
raster

raster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.05.2008
@djhappy89
Incearca Settings>Security> "Clear All Credentials". Sper sa te ajute, imi amintesc ca era singura solutie pe care am gasit-o cand am avut aceeasi problema.

#9186
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
@raster ....edti un geniu mersi mult !!!

#9187
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010

View Postbobo323, on 18 octombrie 2016 - 20:32, said:

Imi puteti recomanda un custom rom testat de catre voi?
Incearca romul din link de la @Tront cu o pagina in urma.Eu il am de vreo luna si merge perfect,bateria este ok si toate setariile si functiile merg brici.Include si functiile de la S7 edge si Spen de la note 5.

#9188
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
Subscriu, este genial Arya 6.5, il am si eu si se misca impecabil

#9189
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Multumesc pentru sugestii. Am instalat si eu Arya si sunt foarte multumit de cum se misca.

#9190
ninelflorin

ninelflorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 31.05.2010
Cine ma ajuta sa rezolv si eu problema mea la note 3 ?nu se poate inregistra pe reteaua 2G la scanare vede reteaua dar nu se poate inregistra l-am resoftat cu divrese roomuri stok si din ce am observat nu are IMEI cel original de pe spatele lui la o simpla verificare pe net IMEI de e scris in telefon imi zice ca telefonu e N900 Galaxy Note 3 (SM-N900) cand defapt el este note 3 n9005 varianta 4 G .Am incercat cu diferite programe sa ii schimb imeiul si sa il pun pe cel original de pe spatele lui nici cea mai mica sansa de reusita .Doar reteaua 2G face probleme 3G si 4G merg fara nici cea mai mica problema am mai gasit pe un forum un tip cu aceeasi problema si ii sugera cineva sa schimbe IMEI-UL dar nu a mai raspuns sa spuna daca   rezolvat ceva sau nu pe softpedia nu am gasit nici un detinator sa aiba aceasta problema.Stie cineva un service ceva in Craiova care imi poate schimba IMEI si cat ar costa ?

#9191
ninelflorin

ninelflorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 31.05.2010
Problema rezolvata Originally Posted by medo_sd
I fixed My SM-N9005 using SPT box and i have 2G/GSM working again
it has been unlocked using super imei with the SPT Box to work outside Europe
unfortunately there was a bug in the 2G/GSM network
they fixed it now ..
so all you have to do is find any mobile repair shop near you that has the SPT Box
connect your N9005 to the Box using USB in ( dm+modem+adb ) mode by dialing *#0808# in Samsung's Dialer ..
Choose N900w8 from the list then click Repair 3G Network ( this will Fix the 2G network )
then choose N9005 again and press repair 3G network again ( this will reFix the 3G network with 2G working too )
this will not restore the original IMEI - S/N but the phone will be fully functioning


Multumesc celor care si-au batut capu sa rezolve aceasta problema am incercat si la service gsm si au zis ca nu stiu daca merge pe 3G si 4G nu stiu ce ar putea sa faca sa mearga pe 2G si ca ar fi problema hard si in nici un caz nu am eu cum sa rezolv acasa fara aparatura service .Nu avea cum sa fie problema hadr atata timp cat telefonu vedea reteau a de 2G dar nu se putea inregistra pe ea mi-am zis eu si am continuat sa sap pe net dupa raspunsuri doar nu puteam eu sa fiu singrurul cu acest defect si in final luminita de la capatul tunelului s-a aratat asta eara i-am dat de cap daca vrea cineva acest SPT ii pot da imi da mesaj privat si ii dau link de unde sa il descarce

#9192
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
SPT BOX se poate folosi doar conectand N3 la un laptop? Fara alt device?
Si un link...ms.

#9193
virgilini

virgilini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 22.04.2010
Salutare! Știți cumva dacă acest telefon va funcționa în banda de 2100  4G de la digi?

#9194
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Nu merge.

#9195
sorineti

sorineti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.04.2007
Merge. http://m.gsmarena.co...note_3-5665.php

#9196
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Scuze, nu am stiut ca rds introduce 4g pe 2100, stiam doar de 4g pe banda 2600 si mai stiu ca avand digi nu am vazut sa.mi arate 4g. Daca ajung in cele 2 orase in care au lansat 4g pe 2100 va anunt.

#9197
virgilini

virgilini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 22.04.2010
Deci va merge și la Bucuresti in LTE banda1 ( 2100) în ianuarie dacă se tine DIGI de cuvant.

#9198
sorineti

sorineti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.04.2007
Exact

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate