Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

ajutor pt achizitionare unei biciclete

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
coriandru

coriandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 06.10.2006
Buna !
Am citit multe mesaje de aici si am vazut multe pareri ale voastre. Poate ma puteti ajuta si pe mine in problema unei biciclete. Am de gand sa merg la mare si prin septembrie sa incerc ceva prin munti.
Acum va rog sa-mi spuneti daca aceasta bicicleta se presteaza pt. ce vreau eu mai ales daca o voi incarca cu cort si strictul necesar pt. care iti trebuie pt. aceste calatorii? Vezi aici
Va multumesc si astept sugestiile voastre !

#20
coriandru

coriandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 06.10.2006

View Postcoriandru, on 14 august 2013 - 14:52, said:

Buna !
Am citit multe mesaje de aici si am vazut multe pareri ale voastre. Poate ma puteti ajuta si pe mine in problema unei biciclete. Am de gand sa merg la mare si prin septembrie sa incerc ceva prin munti.
Acum va rog sa-mi spuneti daca aceasta bicicleta se presteaza pt. ce vreau eu mai ales daca o voi incarca cu cort si strictul necesar pt. care iti trebuie pt. aceste calatorii? Vezi aici
Va multumesc si astept sugestiile voastre !

Nimeni nu ma poate ajuta ?

#21
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 06.09.2008
Ti s-a zis deja cam ce as fi zis si eu..

View Postatingere, on 14 august 2013 - 08:19, said:

E cam grea pentru ce vrei tu.
Alege un model cu frane pe jante si furca fixa. Scutesti minim 3 kg.
Ti-ar mai trebui portbagaj fata si genti bagaje fata-spate.

Ideea e ca nu stiu cum mergi pe munte cu o bicicleta de 16kg + tot echipamentul necesar...poate esti Arnold Posted Image
Ai vazut pe munte vre-unul cu echipament serios + bicicleta ?
Poate 'munte' inseamna lucruri diferite pt noi..

La mare e ok, daca ai de gand sa mergi mult pe bicicleta as lua genti de bicicleta, cu un rucsac mare in spate e greu...

Inca un lucru: pedalatul perioade lungi nu e usor..
Daca nu esti ciclist probabil vei face febra musculara din prima zi

Edited by sirgoofy, 17 August 2013 - 12:29.


#22
coriandru

coriandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 06.10.2006

View Postsirgoofy, on 17 august 2013 - 12:02, said:

Ti s-a zis deja cam ce as fi zis si eu..


Ideea e ca nu stiu cum mergi pe munte cu o bicicleta de 16kg + tot echipamentul necesar...poate esti Arnold Posted Image
Ai vazut pe munte vre-unul cu echipament serios + bicicleta ?
Poate 'munte' inseamna lucruri diferite pt noi..

La mare e ok, daca ai de gand sa mergi mult pe bicicleta as lua genti de bicicleta, cu un rucsac mare in spate e greu...

Inca un lucru: pedalatul perioade lungi nu e usor..
Daca nu esti ciclist probabil vei face febra musculara din prima zi
Ei nu as fi mers cu tot echipamentul pe munte bineînţeles ma refeream doar ca rezistenţă a bicicletei

#23
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 06.09.2008
Ar trebui sa tina Posted Image
Alt factor impotriva muntelui sunt rotile 700c...nu prea exista o bicicleta buna la toate

Ca sa-ti zic pe bune, bicicleta imi pare prea scumpa si fara sens...adica nu exceleaza nici pe asfalt (greutate mare), iar pt munte e si mai nepotrivita (greutate mare, roti neadecvate, suspensie mica)

Nu ai fost clar daca vei merge si cu masina...
Ca una e sa mergi la munte cu masina, si de acolo sa urci 1 zi cu bicicleta, si e cu totul altceva sa pleci doar pe bicicleta !!
La tine nu se intelege care varianta e !

Daca e varianta cu masina, m-as uita la un mtb de 1700-2000lei,.. asta pt ca vrei si munte

#24
coriandru

coriandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 06.10.2006

View Postsirgoofy, on 18 august 2013 - 13:28, said:

Ar trebui sa tina Posted Image
Alt factor impotriva muntelui sunt rotile 700c...nu prea exista o bicicleta buna la toate

Ca sa-ti zic pe bune, bicicleta imi pare prea scumpa si fara sens...adica nu exceleaza nici pe asfalt (greutate mare), iar pt munte e si mai nepotrivita (greutate mare, roti neadecvate, suspensie mica)

Nu ai fost clar daca vei merge si cu masina...
Ca una e sa mergi la munte cu masina, si de acolo sa urci 1 zi cu bicicleta, si e cu totul altceva sa pleci doar pe bicicleta !!
La tine nu se intelege care varianta e !

Daca e varianta cu masina, m-as uita la un mtb de 1700-2000lei,.. asta pt ca vrei si munte

Mi-ar trebui o bicicleta pt. tururi prin tara, deci fara masian numai pe bicicleta. Mi-ar trebui ceva de genul asta
Mai putea ajuta cu niste sfaturi ?

Attached Files

  • Attached File  01.jpg   745.78K   9 downloads

Edited by coriandru, 03 September 2013 - 13:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate