Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Ce parere aveti despre Allview?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Salutari, satul pana peste cap de actualul meu Symbian, momentan sunt in cautarea unui Android si am remarcat aceasta marca romaneasca numita Allview ca au telefoane destul de dotate la un pret mic comparativ cu concurenta. Acum problema e alta, se merita aceste telefoane? Am un prieten ce are un Allview P3 destul de frumusel dar din pacate i-a spart touch-ul(mai merge, e doar crapat) si nu mai gaseste touch pentru el.

Deci cu piesele de schimb e cam varza aceasta marca ca nici garantie nu are la el. Acum intrebarea e alta, merita aceasta marca cumparata cu garantie? Sau sa mai dau niste bani in plus pentru Samsung? E atragator pretul mai mic a acestei marci, dar la fel de mica e si increderea mea in aceasta marca.

Edited by Katta92, 02 March 2013 - 09:01.


#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
samsung, allview doar daca ii cunosti pe aia de la firma sa ti-l schimbe fara sa carteasca.

#3
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Si crezi ca daca iti iei samsung sau iphone sau htc cand o sa ti spargi ecranul o sa ti l schimbe cineva pe garantie?
Eu zic ca ar fi bine sa iei macar un LG sau huawei

#4
chiriac_marius_antonio

chiriac_marius_antonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 18.04.2007
am un p5 de vreo juma' de an si merge brici...

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
La Zona IT, o emisiune dedicata electronicelor au prezentat ultimul model Allview, vazut la salon...

A luat nota 9, laude peste laude, mai putin la camera de filmat, in rest era comparat chiar si cu S3 & altele de top.

CIca este foarte bun raportul pret/calitate si este foarte bine lucrat.

Nu cred ca nu au ei un service in toata Romania, eventual sa vorbesti acolo sa iti trimita prin posta piesa...

Edited by crisstonne, 02 March 2013 - 09:46.


#6
Whiteboy2010

Whiteboy2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 27.05.2010
Se poate compara un telefon cu ecran Gorilla Glass cu un telefon fara?! Un touchscreen rezistiv cu unul capacitiv? Suntem prea saraci sa ne permitem lucruri ieftine...

#7
zebrake1997

zebrake1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.08.2011
Aceasta firma Allview si-a facut o impresie buna multor cumparatori de smartphone-uri.Detin un Allview P5 Mini si imi merge fara nicio problema.Sincer mi-a facut o impresie buna aceasta marca.

A aparut Allview P5 Quad ;)

Edited by zebrake1997, 02 March 2013 - 10:02.


#8
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

View Postalin62, on 02 martie 2013 - 09:29, said:

Si crezi ca daca iti iei samsung sau iphone sau htc cand o sa ti spargi ecranul o sa ti l schimbe cineva pe garantie?
Eu nu am zis asta, la samsung/lg/iphone etc am siguranta ca gasesc piese de schimb indiferent ca e pe garantie sau nu.

#9
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 08.02.2012
Samsung!!! in nici un caz allview!!!

chiar daca e firma romaneasca!

daca-l cumperi pentru dual sim sunt cateva modele de la samsung care s-ar putea sa-ti placa

http://www.gsmarena...._s6102-4385.php

http://www.gsmarena...._s7562-4883.php

http://www.gsmarena...._i9082-5163.php

Un amic si-a cumparat P5 si dupa ceva timp a avut probleme cu recunoasterea card-lui de memorie cu intrarea apelurilor pe nr de voce (zicea mereu ca nu e in retea) si tot felul ....... mici probleme .........  nesemnificative

Edited by wide, 02 March 2013 - 10:26.


#10
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 11.06.2010
Eu am p5 mini de 3 luni si n-am avut probleme.

#11
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
orice marca are probleme...depinde cum il brodesti...

#12
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Allview importa componentele din China, le lipeste la Brasov, ocazie cu care le da si numele, apoi le vinde cu un profit frumusel.
Majoritatea romanilor fug ca de dracu de clonele chinezesti. Fug de clone, dar sunt fermecati de "brandul" Allview. Daca tot vreti un telefon chinezesc macar luati o marca consacrata, gen Huawei, ZTE, ori mai noile Zopo, Newman (Freelander), Jiayu sau Thl.

#13
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Importa din China, dar nu din piata de vechituri de acolo...

Sa nu fim copiii, daca la ,,targ '' este laudat si para laudat, inseamna ca este mai mult decat un aparat facut in garaj.

Banuiesc ca daca ai acces in fabrica Allview ai sa vezi ce vezi in orice fabrica de montaj telefoane din lume, poate dimensiunile fabrici sa difere...

Plus ca nu strica un pic de mandrie nationala, alte populatii nu concep sa bage banii in buzunarele strainilor, isi cumpara propriile produse, de aici si prosperitatea acelor popoare...

#14
mai_76

mai_76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 14.12.2008
Salut! Am si eu o dilema - vreau sa cumpar un telefon low-cost (pana in 200 lei) si m-am gandit la Allview, tocmai pentru ca vreau sa mai incerc si altceva. Ma intereseaza 2 caracteristici: sa fie foarte bun de semnal si sa aiba o autonomie rezonabila. Cum sta Allview la cele 2?

#15
eugenb2008

eugenb2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.10.2009
Detin un Alwiev P5 Quad si pot spune ca este peste media telefoanelor, nu am avut probleme cu el. Cred ca-si merita banii. Un telefon dual SIM, am o cartela de DIGI pentru internet si una de Orange pentru voce. Pot spune ca sunt multumit, daca doriti sa cumparati numele care costa cu cel putin 25-30 % mai mult nu aveti decat.

#16
danielchirita82

danielchirita82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 08.06.2013
Toate marcile "romanesti" AllView, E-Boda, Evolio... sunt de fapt chinezesti. Romanasii nostrii doar le pun cateva floricele in soft prin apartamentele din Brasov sau Bucuresti. Majoritatea profitului de 98% se duce tot in China.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate