Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Masinile de Spalat si Apa Calda

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Pana la urma topicul asta e ca si cum mi-as lua masina pe benzina, fara gpl, si vin a doua zi sa ma lamentez ofticat pe forum ca de ce nu am gpl.

#20
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
15 lei iarna :)
BTW, topicul este despre panouri solare.

Substratul, probabil politic.

#21
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006
Probabil ca initiatorul e "cu guler alb"; nu cred ca are nevoie de apa calda la masina de spalat. Eu nu folosesc (apa calda / incalzita :) )

#22
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Bai nene mi-ai reactiva un "proiect" mai vechi la care am ajuns la concluzia ca ma complic inutil.
Numai ca de curand mi-a venit o idee dar nu m-am obosit sa calculez dupa formula ci dupa ce stiam de la instantul ala, daca stiam bine.
La valorile tale chiar se schimba datele problemei.

Edited by undercoverbrother, 02 March 2013 - 21:16.


#23
alexius77

alexius77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 08.06.2013
Avand  toate piesele la indemana, teava, vana amestecat apa rece/calda  gratis, am legat masina de spalat la apa calda direct pe 45grade. Apa vine din boiler Acm legat la centrala pe lemne si panourile solare. Defapt Mai mult asta a fost scopul sa folosesc apa fierbine in exces de la panouri.Nu stiu care e economia la curent, cert este ca la masina de spalat s-a scurtat timpul de functionare deci se face economia...

#24
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă bagi apă caldă, posibil să dureze mai puţin ciclul de spălare... la cea care au încălzirea apei cu rezistenţă durează până se încălzeşte apa.

Edited by djl, 12 June 2019 - 22:56.


#25
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Doar ca pentru clatire folosește tot apă caldă și nu rece.
La msr nu am vazut să ai opțiunea de alimentare duală,  la msv da. Modelul care-l am are opțiunea, din păcate nu o folosesc pentru că nu am tras decât apă rece în zona msv. Posted Image

#26
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Credeam că face selecţia pentru clătire.
În fine, la nevoie se poate face un robinet care să comute între apă caldă şi apă recele şi alegi ce ai nevoie.

#27
ursuletul68

ursuletul68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 06.09.2011
Parca stiam ca detergentii sunt ''optimizati'' pentru apa rece..la apa calda devin ''uleiosi'' si rufele se clatesc /necesita mai multa apa..

#28
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Nici pe departe. Că modelele noi acționează și la temperaturi mai joase e cu totul altceva. Orice detergent va spăla mult mai bine la o temperatură mai mare. Limitarea o dă materialul hainelor

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate