Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Prieteni depedenti de etnobotanice

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Fade™

Fade™

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 28.12.2006
Problema e simpla, nu ma complic in a o explica: Doi amici (foarte) buni de-ai mei sunt cam incredibil de dependenti. La modul in fiecare dimineata la 8 sunt in alta lume. Ce trebuie facut? Anuntat parintii? De vorbit cu ei nu se poate, m-au amenintat de prea multe ori ca se lasa... asta e deja imposibil. Voi ce-ati face? Luand in calcul varianta ca poate si voi ati incercat de 2-3 ori cu ei si ca daca te duci la parintii lui, e posibil sa afle si ai tai.

#2
Ionutu2010

Ionutu2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 02.10.2010
Tot mai multi copii cretini se apuca de prostiile astea..
Si eu am cativa prieteni care sunt dependenti de rahaturile astea..am incercat si eu sa vorbesc cu ei dar fara rost..ori le anunti pariniti,dar cred ca nici aia saraci nu au ce sa le faca micilor sobolani ori o lasi balta..
Daca ei au ales sa o ia pe calea asta sa ii ia dracu.
Multi spun ca din cauza problemelor sau anturajului s-au apucat..dar hai sa fim seriosi nu iti pune cineva tigarea in gura la propriu..tu alegi ce faci.

#3
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Dacă le tai fondurile de unde mai iau? Puștii ăștia au bani pe mână și sunt atât de tâmpiți că își distrug viața pe banii părinților.

#4
iliescuion

iliescuion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 31.10.2011

View PostIonutu2010, on 5th March 2012, 01:26, said:

Tot mai multi copii cretini se apuca de prostiile astea..
Si eu am cativa prieteni care sunt dependenti de rahaturile astea..am incercat si eu sa vorbesc cu ei dar fara rost..ori le anunti pariniti,dar cred ca nici aia saraci nu au ce sa le faca micilor sobolani ori o lasi balta..
Daca ei au ales sa o ia pe calea asta sa ii ia dracu.
Multi spun ca din cauza problemelor sau anturajului s-au apucat..dar hai sa fim seriosi nu iti pune cineva tigarea in gura la propriu..tu alegi ce faci.
pe vremea mea o luam pe coaja si nu mai ajungeam la masa...

azi e democracy.

tara te vrea destept!

#5
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008

View PostFade™, on 5th March 2012, 01:19, said:

La modul in fiecare dimineata la 8 sunt in alta lume. Ce trebuie facut?

Job, scoala, n-au?

#6
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007

View PostFade™, on 5th March 2012, 01:19, said:


Elimini de pe lista prietenilor. Ignorai total si iti vezi de viata ta. Moral e sa faci ceva, ai facut, no mers ca vita nu poate rumega mai multe in acelasi timp nu are rost sa iti mai bati capul. Sincer. Tocmai ideea asta tampita de a sta dupa curul la idoti ca astia nu ii ajuta cu absolut nimic. Ignorarea totala si persecutarea lor cand produc fapte grave ii duc pe un drum mai bun. "Pupatul in cur" si grija atenta le ofera un fel de plasa de siguranta pe care mizeaza aproape tot si de aceea isi permit sa nu sa opreasca.

Cand or fi pe marginea drumului cacati si pisati, cu foamea la limita inumana dar lumea si chiar prieteni buni nu ii baga in seama o sa ii destepte nitel. Trust me.

#7
Fade™

Fade™

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 28.12.2006
Pai, ce pot sa zic, ma bucurca raspunsurile au fost ok si nu au existat prea multe misto-uri. Si, legat de intrebarea lui "Pouf": Da, au liceu, dar nu e nicio problema.. Sunt in lumea lor aproape la toate orele... Profii, ori sunt ignorati ori ii doare-n basca... Oricum, nici nu-mi mai pasa. Eu tre sa-mi vad de bac si de-ale mele :)

#8
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Daca sunt niste amici, citez: (foarte) buni, atunci trebuie sa te gandesti ce e mai bine pentru ei, indiferent daca pe ei ii supara asta sau nu.
In prima faza anuntat parintii...

#9
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
etnobotanicele fac RAVAGII în şcoli şi licee: Unde întorci capul, aceleaşi priviri tulburi, HĂMESIŢI: http://activenews.ro/intr-o-tara-preocupata-de-ora-de-religie-etnobotanicele-fac-ravagii-scoli-si-licee-unde-intorci-capul-aceleasi-priviri-tulburi-hamesiti_1881866.html

...etnobotanicele sunt amestecate cu diferite îngrăşăminte chimice pentru pentru plante şi flori, astfel că sunt extrem de periculoase pentru cei care le folosesc.
„Sunt mama unui copil de 18 ani, elev. A ajuns într-o situaţie să nu mai poată să meargă la şcoală din cauza consumului de etnobotanice, ierburi. Nu ştiu ce sunt”, sună apelul disperat al unei femei din Galaţi.
Aceasta mai spune că în Galaţi, etnobotanicele se vând peste tot: în şcoli, în licee, în parcuri.
„Ţi-e frică să te duci la şcoală. Unde întorci capul, aceleaşi priviri tulburi, hămesiţi, slăbiţi. Nu se poate să distrugă o generaţie. E groaznic!”, mai spune părintele intervievat de Televiziunea Română.
Etnobotanicele afectează grav activitatea cerebrală, iar tinerii ajung să-şi părăsească familia şi şcoala doar pentru a se droga.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate