Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Programare telecomanda universala

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
alyn100

alyn100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 24.06.2009
Buna. Am un televizor LG Flatron M228WA - BZ .Telecomanda de la televizor mi s-a stricat astfel am rugat pe cineva sa-mi aduga o telecomanda universala pe care a programat-o respectivul si a mers un timp, dupa care nu a mai mers. Telecomanda universala (model Huayu RM-D757 functioneaza, se aprinde luminita cand apas pe butoane, dar nu transmite comenzi televizorului. Am tot cautat pe internet metode de prgramare a telecomenzii ,dar nu am reusit. Va rog sa ma ajutati.

#2
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
se introduc niste coduri in functie de modelul tau de tv. trebuie sa ai o lista lunga cu coduri.

#3
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Unele telecomenzi au un mod de cautare a codului televizorului. Cauta manualul telecomenzii.

#4
alyn100

alyn100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 24.06.2009
Nu am manualul telecomenzii pentru ca cineva mi-a adus doar telecomanda sia programat-o. Eu am postat aici pentru ajutor, cum sa fac, ce coduri, daca le aveam si stiam nu mai postam :)

#5
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Cauta folosind acest link si poate gasesti modelul tau de telecomanda si poate ca are si manualul sau ceva coduri.
Am mai gasit un link cu niste coduri pentru LG.

LE. In sfarsit, am gasit ceva care te poate ajuta: RM D 757 si link

Edited by vladutgm, 06 January 2012 - 19:29.


#6
alyn100

alyn100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 24.06.2009
Multumesc frumos pentru link-uri ,dar totusi, cum o programez, pentru ca acolo la Huayu RM-D757 scrie

Quote

- Used directly without setting


#7
alyn100

alyn100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 24.06.2009
Scuze de dublu post, dar chiar vreau sa rezolv problema asta cat mai repede posibil.
Cum programez telecomanda?
Am vazut cateva indicatii de programare a telecomenzi, dar toate aveau asa-zisul buton SET, pe care telecomanda mea nu-l are..

#8
Dani70

Dani70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 02.01.2009
Telecomanda Huayu RM-D757 NU este o telecomanda universala programabila.Este o copie dupa telecomanda originala si se poate folosi la LCD,TV,DVD si STB in locul telecomenzilor LG de aici .

Telecomanda se poate verifica daca functioneaza cu ajutorul unei camere foto digitale sau a unui telefon cu camera foto.La apasarea butoanelor telecomenzii pe display trebuie sa se vada ledul IR cum lumineaza.

#9
alyn100

alyn100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 24.06.2009
Ok, am rezolvat. Telecomanda mergea, se aprindea ledul dar nu transmitea comenzi televizorului...Am fost plecat pana la tara.M-am intors si acum merge :-??.

#10
ancuta93

ancuta93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.07.2014
buna!am si eu un tv united cu dvd incorporat si o telecomanda huayu hr-133+id si nu stiu cum sa o programez la tv ma ajuta cineva ?mai am una 4:1 si nu are set decat shift cum procedez multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate