Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Samsung S5610

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#91
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Salut,
Pana la urma telefonul acesata este din metal ca Nokia 515 sau plastic vopsit cu aspect de metal ?
Se poate pune lanterna la el daca descarc ceva aplicatie .jar sau .jad ? La S5611 ma refer, fiindca nu mai merge lanterna pusa ca la modelul S5610.

#92
Viorel1951

Viorel1951

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 16.06.2012
Salut ma poate ajuta si pe mine cineva? Am un Telefon Samsung 5610s Si nu primeste cartela de Vodafone numai de Oringi Poate cineva sa ma ajute sa-l deblochez ce trebuie sa fac contra cost bineinteles Multumesc

#93
1955rosan

1955rosan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.03.2013
Buna ziua domnilor forumisti,am primit de la fata mea un tel.mobil Samsung s5610 dar este codat in Orange.Vreau sa aflu daca pot sa-l decodez acasa si daca exista un program de decodat pentru acest telefon.Nu conteaza bani la un service gsm dar facind inveti lucruri noi.
Multumesc si astept vesti despre rugamintea mea

#94
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pe langa faptul ca ai aici un topic dedicat, daca tot nu e o problema banul, de ce te mai stresezi? de fel astea numai la service le decodezi

iar aici ai regulamentul ariei, care ti se aplica si tie. nu esti nou din 2013

#95
1955rosan

1955rosan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.03.2013
chiar am folosit Search dar nu mi-a dat nici un rezultat.Oricum era mai simplu sa citesc topice decit sa scriu subiect nou.Voi tine cont pe viitor.

#96
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
asa sa faci ;)

ca idee cred ca e si mai putin "periculos" cu operatiunea la service decat sa il brick-uesti acasa.

parerea mea

#97
1955rosan

1955rosan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.03.2013
OK

#98
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
.

Edited by xilo, 18 October 2015 - 20:55.


#99
dani31ag

dani31ag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 04.01.2015
Va salut, am primit cadou un 5611,(cred blocat in Oranje), dar cand puneam sim de vodafone si-mi cerea codul pin , imi spunea ca am blocat reteaua. Dupa cateva butonari, imi spune "telefon blocat" . Ce are.

#100
gdgfgsd

gdgfgsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.01.2014
Se mai folosesc astfel de telefoane?

#101
dani31ag

dani31ag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 04.01.2015
Folosim si din astea, care e problema ta, copile, daca sti sa raspunzi, bine, daca nu, sezi locului.

Attached Files



#102
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 gdgfgsd, on 02 noiembrie 2015 - 15:54, said:

Se mai folosesc astfel de telefoane?

 dani31ag, on 02 noiembrie 2015 - 16:44, said:

Folosim si din astea, care e problema ta, copile, daca sti sa raspunzi, bine, daca nu, sezi locului.

Posted Image Eu am avut impresia ca a scris "Se mai gasesc astfel de telefoane? " ma gandeam ca vrea sa cumpere unul (dadusem adrese de magazine online de unde sa cumpere).

Edited by stlk, 02 November 2015 - 17:01.


#103
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009

 dani31ag, on 02 noiembrie 2015 - 12:40, said:

Va salut, am primit cadou un 5611,(cred blocat in Oranje), dar cand puneam sim de vodafone si-mi cerea codul pin , imi spunea ca am blocat reteaua. Dupa cateva butonari, imi spune "telefon blocat" . Ce are.
Daca ai pus cartela de vdf si desi scria ca e blocat pe alta retea l-ai butonat aiurea, trebuie sa-l trimiți în service acum pt decodare. Bravo, te va costa această mișcare genială.

#104
cipy_ro

cipy_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.04.2005
Buna ziua, tuturor!


Am nevoie de un sfat. Vreau sa-mi iau un telefon cu butoane. Am gasit pe net s5610, dar am vazut ca e si s5611. Nu stiu ce model sa cumpar. Care e mai stabil, mai durabil ca  autonomie si face fotografii mai clare? Din ce am citit, nu prea am reusit sa ma edific: unii spun ca ar fi aproape identice, altii ca s5611 face fotografii mai clare, altii ca s5610 ar tine mai mult datorita procesorului mai slab, etc. Dar, concret: pe care ar merita dau banii? Momentan am un s3mini, dar sunt foarte nemultumit de autonomie.

Edited by cipy_ro, 24 January 2016 - 15:23.


#105
Tavi24

Tavi24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 18.04.2011
Pina la urma mi-am luat telefon de asta, S5611, si nu reusesc nicicum sa transfer pozele in pc. Arata ca se conecteaza, am instalat aplicatia Samsung Kies, dar ramine asa... in conectare si nu mai progreseaza.
Din setarile telefonului pe "stocare in masa", am reusit de vreo 2 ori doar sa vad memoriile telefonului in My computer, insa fara a le putea deschide. Asta ar fi a doua metoda, fara utilitarul Kies. Nu stiu daca o mai fi vreuna, prin bluetooth (ce dracu o mai fi si ala).

Cablul USB de date nu-i original Samsung, nu stiu daca o avea o importanta atit de mare.

Imi vine sa ma cac pe el!

#106
cipy_ro

cipy_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.04.2005

 Tavi24, on 25 ianuarie 2016 - 19:34, said:

Pina la urma mi-am luat telefon de asta, S5611, si nu reusesc nicicum sa transfer pozele in pc.

Imi vine sa ma cac pe el!

Alaturand celor spuse mai sus parerile de pe emag.ro, cred ca voi opta pentru S5610. Se bucura de mai multe pareri pozitive. Tavi24, iti multumesc! Parerea impartasita e mai mult decat un sfat.

#107
Tavi24

Tavi24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 18.04.2011
N-ai pentru ce! Am rezolvat pina la urma. Problema exprimata de mine adineaori era, de fapt, una banala... porturile USB frontale. Cum am mutat in spare, a mers imediat conexiunea si transferul!

Citisem si eu feedback negativ despre S5611. L-am testat si-n convorbire telefonica mai lunga de un minut. Nu s-a intrerupt. Deocamdata e in regula. Oi mai vedea pe viitor.

#108
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 22.12.2015
Am ajuns si  la topicul despre fostul meu telefon.
L-am cumparat  in iunie 2012 la  oferta la  Orange,numai  125 Lei.
Criteriul a fost autonomia acumulatorului.
Autonomia maxima ( cam de 14 - 15 zile  cu  convorbiri cam   de 5 - 10 minute pe zi ) a atins-o  cam dupa  3  luni.
S-a  mentinut asa cam 2 ani.
Dupa fix doi  ani, au aparut  problemele de soft   / calitate  convorbiri.
Concret, in aceleasi  conditii ( la firma, in  cladire  din Bucuresti ) in timp ce vorbeam, incepea sa distorsioneze, sa se auda slab, gijiit si pe urma se intrerupea.
Celalalt credea ca i-am inchis telefonul...ufff.

Si  nu numai la serviciu.
Am luat alt SIM , a mers bine ceva timp si apoi  a reaparut fenomenul.
Cei de la  Samsung mi-au cerut sa il duc in service la resoftat.

Am mai avut un Samsung  E 2120  care s-a defectat  stind dupa fix doi ani, s-a defectat placa de baza.
Am asteptat ceva  timp si am facut saltul la ceva  serios.

M-am lecuit de '' comicarii ''sud coreene, Samsung nu este  firma de telefoane  mobile (nici de TV ) , la baza  a fost de frigidere si becuri.

Daca ne uitam si testam piata de mobile, merg foarte bine  / bine doar aparatele de la citeva   branduri serioase, gen  Apple,Nokia, Sony, Microsoft, un telefon mobil este ceva serios si de tehnica  inalta.Posted Image

Sa fim seriosi,tehnica  adevarata vine din EU  si din SUA,nu din orezariile  asiatice !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate