Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4619 replies to this topic

#3205
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015
Buna seara.

Inteleg ca dvs. vreti sa induceti o anumita idee dar va rog sa mai cititi odata postarile mele! Nu am spus ca nu mi-au recomandat nici o saltea reprezentantii dvs., ci ca dupa ce am spus ca sigur o voi pune pe o placa de PAL, nu am mai primit nici un raspuns. Simplu. Nu vreau sa fiu malitios dar nu cred ca e atat de greu de inteles.

Ma bucur ca sunteti o firma serioasa si oferiti garantie pe produsul vandut, chiar daca e folosit cu somiera sau nu (cum e si normal de altfel). Daca un produs nu rezista cat e garantia, indiferent de firma producatoare, inseamna ca e un produs de slaba calitate si ar trebuie sa se acorde garantia in cunostinta de cauza. Degeaba dai 8 garantie daca in subsol treci o gramada de clauze (si nu ma refer la dvs., pentru ca sunteti foarte vagi aici: "Toate produsele vandute si livrate sunt insote de certificatul de garantie emis direct de S.C. Somproduct S.R.L. Certificatul de garantie contine instrunctiunile generale de utilizare si conditiile de garantie", si daca tot ati intrat aici si spuneti ca sunteti transparenti,  poate puneti si conditiile in care produsul beneficiaza de garantie) si ajungi sa iti dai seama ca si daca iti dai drumul mai tare pe saltea, s-ar putea sa pierzi garantia.

Pe site-ul de la Salterra scrie ca pierzi garantia daca nu e folosita o somiera adecvata! CEEEEEE? Pai cine decide cand e adecvata sau nu somiera? Sau: 'O amprenta a corpului in straturile de suprafata ale saltelei de pana la 38mm'. Adica? Hai sa fim seriosi si sa nu ne mai batem joc de cumparatorul roman, ca de, la noi se poate.

E ca si cum as cumpara o masina, mi se acorda garantia de producator, dar ma conditioneaza sa merg doar pe autostrada, eventual si singur in masina, ca de nu, defect de folosire.

#3206
BufanO

BufanO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.08.2015
Buna ziua,
     Firma noastra isi doreste sa vina cat mai mult in ajutorul clientilor. Nu ne dorim sa inducem nici o idee, ci doar sa clarificam astfel de situatii care ar putea induce o parere gresita.
     Noi incercam sa oferim in permanenta transparenta si credibilitate.
     Acea sintagma care care pentru dumneavoastra suna foarte vag, este valabila pentru intreaga gama de produse de pe site-ul nostru. Avand un portofoliu de produse atat de diversificat, este normal ca fiecare produs sa beneficieze de alte conditii de garantie. Pentru a nu induce clientul in eroare cu prea multe specificatii, am structurat site-ul intr-un mod foarte logic.
     Fiecare produs vine insotit de certificatul de garantie propriu. Informatii suplimentare in acest sens, puteti sa gasiti pe site in Centrul de informatii, in setul de intrebari ajutatoare, ex.:,,Unde gasesc pe site garantia produselor?”. De asemenea, politica firmei noastre este foarte permisiva si permite famliarizarea clientului cu produsele noastre prin mai multe optiuni, cum este si exemplul extensiei de garantie sau facilitatea de returnare a produselor.
     Va multumim pentru feedback si va dorim o zi frumoasa!

Edited by BufanO, 24 August 2015 - 10:45.


#3207
zoly_85

zoly_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 06.11.2006
Are cineva una dintre aceste 2 saltele? Ce stiti despre firmele respective? Am cautat pe forum si n-am gasit mare lucru ar mai fi xa optiune si Diamon Hard de la Mobexpert.

http://www.rame-pat....m-super-pocket/

http://www.marcoshop...cu-fermoar.html

#3208
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015
Salteaua de pe rame-pat, mi se pare identica cu salteaua Geladi Premium Pocket (citeste specificatiile).

Cea de pe marcoshop, cred ca e produsa de cei de la TED. Vezi ca au si site.

#3209
didilica

didilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 06.09.2006
Imi puteti recomanda un producator de saltele de buna calitate, fara arcuri, care sa aiba dimensiunea 120x200?
Ma intereseaza pentru patul copilului, calitatea e foarte importanta, limita de pret nu mi-am propus.

Multumesc!

Edited by didilica, 07 September 2015 - 12:52.


#3210
MariaSun

MariaSun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.09.2015
Buna, iti recomand Salterra. Eu am o saltea de la ei si sunt foarte multumita. :)

http://www.salterra....i-aleg-salteaua

#3211
ardeleansimina

ardeleansimina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.07.2015
Buna!
Eu i-am achizitionat de curand copilului meu un pat foarte interesant sub forma de masinuta. Acesta a venit impreuna cu salteaua inclusa. Sunt foarte multumita de produse si nici nu pot sa descriu in cuvinte reactia copilului meu cand a vazut ,,masinuta". Iti recomand cu incredere sa intri pe www.somproduct.ro sa vezi ce produse au. Eu am dat de ei intamplator citind un blog de mamici, dar am numai cuvinte de lauda la adresa lor.

#3212
Dreamland_Studio

Dreamland_Studio

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.06.2015
Sau va putem ajuta cu un Tempur la dimensiunea asta :)

#3213
LittleJo

LittleJo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 15.12.2006
Apropo de Tempur, cred ca n-am mai trecut pe aici sa povestesc cum mi se pare Cloud Breeze.
Aveam emotii ca o sa ni se para prea moi sau prea calduroase (sotului mai ales), dar au fost ok chiar si in perioadele foarte calduroase.
In cele din urma am luat si somierele electrice si nu regretam nicio secunda :) Sotul o ridica mai des in partea de sus, cand citeste, iar eu in partea de jos (ma ajuta mult atunci cand am probleme cu circulatia si mi se umfla picioarele).
Ca si confort sunt ok, dormim foarte bine pe ele.
N-am avut probleme cu mirosul, s-a simtit putin in prima zi insa nu foarte suparator.
Ramane sa vad cum se comporta in timp :)

#3214
didilica

didilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 06.09.2006
M-am gandit la Tempur, sa vad daca ma incumet sau nu sa o iau. :)
Noi avem un Natupalm Delux si acum asteptam sa ne vina o saltea de la Ergoflex, sa vedem cum e.

#3215
shadowc

shadowc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 13.12.2004

 didilica, on 09 septembrie 2015 - 09:56, said:

M-am gandit la Tempur, sa vad daca ma incumet sau nu sa o iau. Posted Image
Noi avem un Natupalm Delux si acum asteptam sa ne vina o saltea de la Ergoflex, sa vedem cum e.

Cum e comporta? Sunteti multumiti?

#3216
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015

 didilica, on 07 septembrie 2015 - 12:47, said:

Imi puteti recomanda un producator de saltele de buna calitate, fara arcuri, care sa aiba dimensiunea 120x200?
Ma intereseaza pentru patul copilului, calitatea e foarte importanta, limita de pret nu mi-am propus.

Multumesc!

O saltea naturala, fie ca e vorba de spuma pe baza de soia sau latex natural. Firma tu o alegi, eu am o saltea din latex de la GommaGomma.

#3217
cumparaturidepenet

cumparaturidepenet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 12.10.2013
Salutare.
Am ajuns la momentul sa schimb salteaua (are peste 10 ani - o babatie).
Mi se pare interesanta asta DIAMOND HARD de la Mobexpert. Mentionez ca nu am fost inca sa o testez (nici nu stiu daca o au la noi in showroom), dar i s-a parut interenta descrierea ei
"Diamond Hard. E  o saltea durabilă şi extrem de confortabilă cu arcuri împachetate individual.  Are un strat-confort de spumă matlasată cu fibre antialergice şi un strat-suport de spumă rigidă care ajută la distribuirea uniformă a greutăţii şi oferă o susţinere corectă a spatelui.
Descriere

Inaltimea saltelei este de 27 cm.
Arcuri  comprimate, împachetate individual.
Strat-confort de spumă matlasată cu fibre moi antialergice.

Suport perimetral din spumă care previne lăsarea marginilor saltelei şi măreşte durabilitatea produsului."

Intre mine si sotul meu e o diferenta de vreo 25 de cm (eu 1,64 , el 1,90) - si o diferenta notabila de kg :) - tocmai de aceea m-as orienta catre o saltea cu arcuri impachetate individual.
Initial ma orintasem catre Ikea, dar am vazut ca ei o livreaza rulata...

#3218
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

 cumparaturidepenet, on 13 septembrie 2015 - 19:52, said:

m-as orienta catre o saltea cu arcuri impachetate individual.
Initial ma orintasem catre Ikea, dar am vazut ca ei o livreaza rulata...

IKEA livreaza salteaua cu arcuri rulata?

#3219
cumparaturidepenet

cumparaturidepenet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 12.10.2013
mda. si eu am ramas surprinsa.

"Caracteristici-cheie

- Arcurile împachetate separat conferă suport şi urmează conturul corpului tău.
- Confort şi susţinere sporite datorită stratului moale.
- Ţesătura elastică din partea superioară a saltelei se adaptează corpului pentru mai mult confort.
- Nu e nevoie să o întorci pe partea cealaltă.
- Salteaua este rulată pentru a fi mai uşor de transportat acasă.

- Garanţie 25 ani. Citeşte mai multe în broşura de garanţii."

uite pe link.
http://www.ikea.com/...ducts/80244363/

Edited by cumparaturidepenet, 14 September 2015 - 13:16.


#3220
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Mi-ar place sa vad o poza cu salteaua rulata.

Edited by adisz, 14 September 2015 - 14:49.


#3221
cumparaturidepenet

cumparaturidepenet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 12.10.2013
sincer si eu.
Poate un bucurestean are drum la Ikea si ne pune si noua o poza.

#3222
micutu_flo

micutu_flo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.11.2005
Prin iunie am testat si eu o saltea de la Mobexpert, Premier Pillow Top, cred ca asa era denumita , acum vad ca e Premier Hard, cred ca e aceasi saltea, doar denumirea schimbata.
Personal mi-a placut si as fi cumparat-o doar ca a trebuit sa aman achizitia.
Am testat si cea de la Ikea, Hovag,in Italia, si mi s-a parut destul de moale, nu e pe placul meu.
@cumparaturidepenet
@adisz    - doar sunt curios, la ce v-ar ajuta sa o vedeti rulata?
Am tot testat si cele din Jysk dar nu stiu de ce am impresia ca nu sunt de calitate.
Cele bune.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate