Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

renuntare la un gol de geam

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 01.02.2009
Rog a ma ajuta cu un sfat la urmatoarea problema: la un dormitor am 2 ferestre si vreau sa renunt la una.Eu ma gandeam sa folosesc bca pentru a umple golul dar nu am nevoie de un metru cub cum se vinde bca-ul.
Ce alte solutii mai am?
Dimensiunea golului este 1,2X1,2X0,3 m.

#2
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Caramida?

#3
klupoloistu

klupoloistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 25.05.2010
poti sa mergi sa cumperi bca sau caramida la bucata din magazinele de bricolaj.

#4
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
1. Draperie cu material blackout.

2. sasiu din profile de tabla zincata, gipscarton spre interior, la mijloc placa din vata minerala bazaltica de 10cm grosime cu fibra orientata transversal, 2 perne de aer daca este gros peretele, iar spre exterior polistiren extrudat, plasa cu fibra de de stica si tencuiala + zugraveala de exterior, eventual betonit la exterior, cumparat ( scump) sau preparat in situ, dar aditivi pt. tenacitate si rezistenta mai greu in RO..., insa se poate colora in masa cu oxid de titan, si nu mai este nevoie nici de tencuiala si nici de vopsire.

3. 2 randuri de caramida sau unul de BCA gros, se gasesc si la bucata, insa pt. izolare buna se completeaza la exterior cu polistiren, etc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate