Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

alcoolemie de 0,82 in aerul expirat

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
apascaloaie

apascaloaie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.10.2010

 filipxxx, on 3rd March 2011, 17:04, said:

In Romania asta numai oameni curati ca lacrima si lupi moralisti. A intrebat omul o intrebare de bun simt, care tine de instinctul de conservare al omului: ce poate sa mai faca si la ce sa se astepte dupa ce a gresit. Sa stea in fata Politiei cu catusele pe maini asteptand sa-l cheme ei inauntru? Din spatele tastaturii toata lumea e perfect si cine greseste e intotdeauna criminal. Daca era vre-un criminal de asta periculos, puteti fi siguri ca nu venea pe forum sa intrebe cum o rezolva.
Sfat la obiect ia-ti un avocat bun ca e cam mare alcolemia si inarmeaza-te cu rabdare ca pana ajunge dosarul la judecata dureaza mult in tarisoara noastra. In sange fata de aerul expirat iese cam dublu si un pic, iar alcoolul se elimina din sange cam 0.15 la mie pe ora deci in 2 ore daca au fost 2 in cap, ficatul n-a apucat sa proceseze foarte mult.
in sfarsit un om sincer si cu capul pe umeri! respect!

 Octavian___, on 3rd March 2011, 20:17, said:

Daca ai pile scapi, ca asa se intampla la noi.
Imi doresc mult sa n-ai nici o pila.
tocmai mi-am facut rost.. app .. imi doresc mult cand vei fi pe patul de moarte sa realizezi ca ai fost un prost toata viatza :*

Edited by apascaloaie, 03 March 2011 - 20:29.


#38
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

 Highlander91, on 3rd March 2011, 17:35, said:

un avocat, incearca sa te intelegi cu procurorul sa nu iti trimita dosarul la parchet ca e belea. Inchisoare daca nu au fost victime nu primesti. O amenda penala, de ordinul a cateva sute de milioane, poate interzicerea de a conduce pe mai multi ani, ceva in genu.
ce belea ? doar amenda penala , care victime ?
amenda e de ordinul a cateva zeci de milioane

Oricum, daca ajunge la parchet invata-te fara masina, ca nici mircea basescu daca esti, nu vezi carnet in mai putin de 3 ani. Adica de cand intri in cercetare, pana la 1 an dupa expirarea restrictiilor/sentinta.
ce 3 ani omule ? 1 an

 apascaloaie, on 3rd March 2011, 20:29, said:

tocmai mi-am facut rost.. app .. imi doresc mult cand vei fi pe patul de moarte sa realizezi ca ai fost un prost toata viatza :*
imi dau seama ca nu prea avem cu cine discuta.
e normal ca lumea care chiar respecta niste legi si ca se gandeste ca pe strada au familii care traverseaza sau merg pe jos si apare unul ca tine cu alcoolemie X.
ultima ta fraza lasa mult de dorit. in primul rand nu ai inteles gravitatea faptei pe care ai facut-o.
in al doilea rand ce legatura are patul de moarte cu prostia ...
in al treilea rand te-as ruga sa nu mai postezi prostiile pe aici.ai aranjat bravo tie dar lasa-ne in prostia noastra

Edited by aalinn, 03 March 2011 - 21:11.


#39
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Oare cum ar fi daca unul de-asta cu pile beat fiind , ti-ar lovi copilul pe strada ?!

#40
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Iti spun eu: mort, cu orice risc.

#41
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

 Nicu90, on 3rd March 2011, 21:17, said:

Oare cum ar fi daca unul de-asta cu pile beat fiind , ti-ar lovi copilul pe strada ?!

Lasa bre ca poate se rezolva de-un flagrant, si isi ia si el si pila cate un dosar penal de toata frumusetea.  :ciocan:

Edited by calinkgb, 03 March 2011 - 21:37.


#42
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007

 apascaloaie, on 3rd March 2011, 20:29, said:

.............................................
tocmai mi-am facut rost.. app .. imi doresc mult cand vei fi pe patul de moarte sa realizezi ca ai fost un prost toata viatza :*
Spune sincer cu litere de-o schioapa ca iti pare rau si ca ai fost un dobitoc.

#43
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Uneori , cred ca e si greseala noastra ca-l bagam in seama .

#44
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

 apascaloaie, on 3rd March 2011, 13:55, said:

mai am putintel si o scot la capat, si u tot slab ramai.. fereasca-te D-zeu sa te intalnesti cu o astfel de problema.. o SA-si bata joc de tine un sistem compus din retardatzi si agramatzi.. sa te vad dupa aia unde itzi este morala b--le!!
Adica ti-a dus Dumnezeu paharul/sticla la gura, a ? Ce-ar fi daca n-ai mai da motive sistemului compus din retardati si agramati sa-si bata joc de tine ? Cum poti sa dai vina pe sistem pentru faptul ca ai facut prostii ? Ma, intelegeam daca luai o amenda pentru parcare sau ceva asemanator. Cu alcoolul la volan nu pot sa fiu de acord nici sa ma pici cu ceara. Si nici cu scuzele referitoare la capitolul asta. Cu atatea taieri salariale la bugetari si cu liste de disponibilizare inca deschise, io zic sa te bucuri daca iti finalizeaza dosarul mai repede. Daca n-ai inteles, reformulez: pregateste-te de spaga grasa rau de tot ca sa meriti sa se osteneasca cineva pentru tine !

 apascaloaie, on 3rd March 2011, 20:29, said:

in sfarsit un om sincer si cu capul pe umeri! respect!
Vedeti, ma, ce trebuie sa faceti ca sa obtineti respectului unuia ca asta ? Simplu ! Ii cantati in struna ! Lasa, ma, ca o sa fie bine ! Ai grija de tine :D !

Edited by cristi.r, 03 March 2011 - 22:37.


#45
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
ce mi-ar place sa dea o lege ca in unele state europene
alcool peste limita , confiscarea masinii si vanzarea prin licitatie

#46
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
De ce ? Crezi ca s-ar rezolva problema ? Ce naiv esti ...

Edited by cristi.r, 03 March 2011 - 22:49.


#47
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006

 cristi.r, on 3rd March 2011, 22:36, said:

Vedeti, ma, ce trebuie sa faceti ca sa obtineti respectului unuia ca asta ? Simplu ! Ii cantati in struna ! Lasa, ma, ca o sa fie bine ! Ai grija de tine :D !

Jur solemn cu mana pe constiinta, ca decat sa am respectul unuia ca asta, as alege sa fiu cel mai nerespectat om de pe fata planetei.


Quote

ce mi-ar place sa dea o lege ca in unele state europene
alcool peste limita , confiscarea masinii si vanzarea prin licitatie

Mie mi-ar placea doar sa se aplice legea deja existenta...si ca acesti .....Bercea Mondialu' ai soselelor, sa nu-si mai poata gasi pile asa usor.

Edited by richelieu, 03 March 2011 - 23:05.


#48
apascaloaie

apascaloaie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.10.2010

 aalinn, on 3rd March 2011, 21:05, said:

imi dau seama ca nu prea avem cu cine discuta.
e normal ca lumea care chiar respecta niste legi si ca se gandeste ca pe strada au familii care traverseaza sau merg pe jos si apare unul ca tine cu alcoolemie X.
ultima ta fraza lasa mult de dorit. in primul rand nu ai inteles gravitatea faptei pe care ai facut-o.
in al doilea rand ce legatura are patul de moarte cu prostia ...
in al treilea rand te-as ruga sa nu mai postezi prostiile pe aici.ai aranjat bravo tie dar lasa-ne in prostia noastra
pai vezi?.. nu-ti bate capul ca oricum nu intelegi.. faceam referire la comentul domnului care isi doreste sa mi se iveasca un mare stalp in fatza cand voi merge cu masina ;)

 Nicu90, on 3rd March 2011, 21:17, said:

Oare cum ar fi daca unul de-asta cu pile beat fiind , ti-ar lovi copilul pe strada ?!
din nou tre sa amintesc unuia care se trezeste vorbind.. sunt impotriva consumului de alcool la volan dar aband in vedere ca nu sunt sfant am gresit o data si m-am urcat la volan plecand de la o petrecere noaptea dupa ora 24 pe niste dealuri unde cu sigurantza nu se afla copilul tau!

 Octavian___, on 3rd March 2011, 21:48, said:

Spune sincer cu litere de-o schioapa ca iti pare rau si ca ai fost un dobitoc.
imi pare rau ca inca vbesc frumos cu tine, imi pare rau ca m-am urcat baut la volan dar imi pare bine ca nu-s un dobitoc ca tine!

 cristi.r, on 3rd March 2011, 22:36, said:

Adica ti-a dus Dumnezeu paharul/sticla la gura, a ? Ce-ar fi daca n-ai mai da motive sistemului compus din retardati si agramati sa-si bata joc de tine ? Cum poti sa dai vina pe sistem pentru faptul ca ai facut prostii ? Ma, intelegeam daca luai o amenda pentru parcare sau ceva asemanator. Cu alcoolul la volan nu pot sa fiu de acord nici sa ma pici cu ceara. Si nici cu scuzele referitoare la capitolul asta. Cu atatea taieri salariale la bugetari si cu liste de disponibilizare inca deschise, io zic sa te bucuri daca iti finalizeaza dosarul mai repede. Daca n-ai inteles, reformulez: pregateste-te de spaga grasa rau de tot ca sa meriti sa se osteneasca cineva pentru tine !



Vedeti, ma, ce trebuie sa faceti ca sa obtineti respectului unuia ca asta ? Simplu ! Ii cantati in struna ! Lasa, ma, ca o sa fie bine ! Ai grija de tine :D !



astea-s forumurile frate.. astia care fac pe desteptii cu lentile la oki cat fundu borcanului, trebuie sa dezbata ei problema.. ca na.. is prea corecti si moralisti.. off.. noroc de internet ca va mai tzine de cald, ca in viatza reala.. nici nu vreau sa ma gandesc!



Jur solemn cu mana pe constiinta, ca decat sa am respectul unuia ca asta, as alege sa fiu cel mai nerespectat om de pe fata planetei.



oricum cred ca esti.. app.. si la tine functioneaza efectul de turma, de frica de a nu intra "in gura" astora de pe forum, tzii cu majoritatea.. demonstrezi ca esti barbat :))

Edited by apascaloaie, 04 March 2011 - 10:08.


#49
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007

 apascaloaie, on 4th March 2011, 10:11, said:

... sunt impotriva consumului de alcool la volan dar aband in vedere ca nu sunt sfant am gresit o data si m-am urcat la volan plecand de la o petrecere noaptea dupa ora 24 pe niste dealuri unde cu sigurantza nu se afla copilul tau!

Buna asta.  :roflmao:
Ce bancuri mai stii?

#50
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

 apascaloaie, on 4th March 2011, 10:11, said:

pai vezi?.. nu-ti bate capul ca oricum nu intelegi.. faceam referire la comentul domnului care isi doreste sa mi se iveasca un mare stalp in fatza cand voi merge cu masina ;)

din nou tre sa amintesc unuia care se trezeste vorbind.. sunt impotriva consumului de alcool la volan dar aband in vedere ca nu sunt sfant am gresit o data si m-am urcat la volan plecand de la o petrecere noaptea dupa ora 24 pe niste dealuri unde cu sigurantza nu se afla copilul tau!

imi pare rau ca inca vbesc frumos cu tine, imi pare rau ca m-am urcat baut la volan dar imi pare bine ca nu-s un dobitoc ca tine!

astea-s forumurile frate.. astia care fac pe desteptii cu lentile la oki cat fundu borcanului, trebuie sa dezbata ei problema.. ca na.. is prea corecti si moralisti.. off.. noroc de internet ca va mai tzine de cald, ca in viatza reala.. nici nu vreau sa ma gandesc!

Jur solemn cu mana pe constiinta, ca decat sa am respectul unuia ca asta, as alege sa fiu cel mai nerespectat om de pe fata planetei.

oricum cred ca esti.. app.. si la tine functioneaza efectul de turma, de frica de a nu intra "in gura" astora de pe forum, tzii cu majoritatea.. demonstrezi ca esti barbat :))

Acum pe bune, da ai cam luat viteza...ma refer la ceea ce ai scris pe aici. Ce te asteptai, sa primesti laude ca te-ai urcat baut la volan?
Spui ca ai facut-o doar o data, dar daca nu te prindeau poate ca ai fi facut un obicei din acest lucru. In loc sa-ti faci "mea culpa" tu te consideri nedreptatit si folosesti un vocabular a la mama Omida. Eu zic sa te mai gandesti inainte sa arunci cu vorbe grele pe aici...si eventual poate iti ceri si tu scuze.

#51
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007

 apascaloaie, on 4th March 2011, 10:11, said:

din nou tre sa amintesc unuia care se trezeste vorbind.. sunt impotriva consumului de alcool la volan dar aband in vedere ca nu sunt sfant am gresit o data si m-am urcat la volan plecand de la o petrecere noaptea dupa ora 24 pe niste dealuri unde cu sigurantza nu se afla copilul tau!
Da, atat de tare esti impotriva alcolului la volan, incat te-ai dus la petrecere cu masina si te-ai pus la sprituri , probabil cu gandul ca doar nu te-o arde tocmai pe tine .

#52
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

 apascaloaie, on 4th March 2011, 10:11, said:

astea-s forumurile frate.. astia care fac pe desteptii cu lentile la oki cat fundu borcanului, trebuie sa dezbata ei problema.. ca na.. is prea corecti si moralisti.. off.. noroc de internet ca va mai tzine de cald, ca in viatza reala.. nici nu vreau sa ma gandesc!

Daaaa, niste ipocriti, nu barbati adevarati, asa ca tine, care se urca manga la volan, si apoi vin sa se laude pe aici.....
Chiar, nu stiu de ce ai intrebat pe aici, unde-s numa' prapaditi care o ard pe net. Nu mai bine cautai consiliere la birtul satului?  :puke:

#53
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

 apascaloaie, on 4th March 2011, 10:11, said:

pai vezi?.. nu-ti bate capul ca oricum nu intelegi.. faceam referire la comentul domnului care isi doreste sa mi se iveasca un mare stalp in fatza cand voi merge cu masina ;)


Beat fiind, asta nu ai mai vazut betiv ordinar. Daca fata din avatar iti apartine, mergi si impusca-te.

#54
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

 apascaloaie, on 4th March 2011, 10:11, said:

din nou tre sa amintesc unuia care se trezeste vorbind.. sunt impotriva consumului de alcool la volan dar aband in vedere ca nu sunt sfant am gresit o data si m-am urcat la volan plecand de la o petrecere noaptea dupa ora 24 pe niste dealuri unde cu sigurantza nu se afla copilul tau!
E drum public ?

imi pare rau ca inca vbesc frumos cu tine, imi pare rau ca m-am urcat baut la volan dar imi pare bine ca nu-s un dobitoc ca tine!
Dupa ce stabilesti gradul de inteligenta ?

astea-s forumurile frate.. astia care fac pe desteptii cu lentile la oki cat fundu borcanului, trebuie sa dezbata ei problema.. ca na.. is prea corecti si moralisti.. off.. noroc de internet ca va mai tzine de cald, ca in viatza reala.. nici nu vreau sa ma gandesc!
cei care au lentile la "oki" nu sunt tot oameni ? nu au voie sa dezbata ?
de unde stii cine ne tine de cald sau ce ne tine de cald ?



oricum cred ca esti.. app.. si la tine functioneaza efectul de turma, de frica de a nu intra "in gura" astora de pe forum, tzii cu majoritatea.. demonstrezi ca esti barbat :))
barbat e dupa cum spune nicu sa dovedesti ca dupa ce ai baut la o petrecere lasi masina acolo.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate