Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

alcoolemie de 0,82 in aerul expirat

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

 apascaloaie, on 20th February 2011, 09:34, said:

da criminalii din tara care omoara si fura de la saraci aia cum mai sunt?!..
aia n-au nesimtirea ta, daca chiar vreau sa dreaga busuiocul, o fac in cerc restrans, nu cer parerea potentialelor victime cum sa scape

#20
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
O chestie asemanatoare a patit si fratele meu acu 2-3 ani,vine omu acasa din Italia ,si intr-o seara parcheaza in fata casei si un vecin tembel ca nu poate el sa scoata masina din garaj,se duce si da putin in spate,era ora 21, loveste poarta aluia  care se stramba rau si-i  lovestesi cainele ,asta suna la Politie si vine Politia ca-i baut...dureaza procesul vreo 2 ani ca sa-i dea in final un an cu suspendare si anulare permis,intre timp omul si-a luat alt permis de Italia si face ceva pe justitia din Ro, ce batai pe nv si-a luat ala....sa nu zica la nimeni.

Edited by RamboX, 20 February 2011 - 12:13.


#21
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 dan210, on 20th February 2011, 12:08, said:

aia n-au nesimtirea ta, daca chiar vreau sa dreaga busuiocul, o fac in cerc restrans, nu cer parerea potentialelor victime cum sa scape

Acuma iara zic, omu' o intrebat ce pedeapsa risca, nu cum sa scape.
Postu' lui Cnox ii cel mai la obiect. Apropo initiator, ai antecedente?

#22
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
in sange limita de dosar penal e 0.8 si nu 1.6
deci te cam incadrezi.
pe scurt cred ca scapi cu anularea permisului si o mica amenda penala care se prescrie dupa 2 sau 5 ani , nu mai stiu exact
dupa 1 an ai voie sa dai din nou de permis (nu stiu daca e nevoie sa mai faci scoala)

inconstienta ta e maxima , faptul ca ai fost la o petrecere nu e o scuza.pe viitor recomand bere fara alcool cand te duci la petreceri sau lasi masina si o recuperezi tu
daca doamne fereste te intalneai cu un idiot care te-a lovit , dar totusi treaz , tot tu erai vinovatul
daca doamne fereste te intalneai cu vreun pieton nesemnalizat,vreun stalp pus aiurea era mult mai grav.
sincer eu zic sa nu ceri nici o modificare de pedeapsa si sa iti asumi fapta.

#23
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,228
  • Înscris: 19.03.2007

 apascaloaie, on 20th February 2011, 11:20, said:

deci nu am nicio sansa sa scap cu retinerea permisului pe trei luni si o maenda mazima .. :(

Din fericire nu e nicio sansa sa scapi. Permisul iti va fi suspendat pe un an, dar asta teoretic. Pentru ca de obicei, in practica, politistul vede ca permisul ti-a fost suspendat pentru consumul de alcool si nu vei redobandi permisul asa usor. Te poti astepta cam la un an si jumatate de pauza...la volan. Poate ca e mai bine, acum poti bea linistit...nu mai ai nicio grija. :coolspeak:

#24
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004
Permisul se anuleaza in momentul pronuntarii sentintei definitive, adica din momentul asta asteapta-te la un minim de 6-9 luni. Ei, de atunci mai stai 1 an pe bara, apoi faci scoala iar si iti redobandesti permisul.

#25
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Cate probe de sange ti-au recoltat si dupa cat timp?
Daca ti-au recoltat 2 probe se poate face o calculare a alcoolemiei maxime avute.

#26
brainium

brainium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.07.2010
trebuia atunci pe loc sa vorbesti cu cineva la spital, dadeai dreptul si rezolvai problema. asa...nu mai ai nici o sansa :)

Totusi cu atata alcool in tine, bine ca ramai fara carnet...


p.s. Poti merge in italia/alta tara din UE si iti poti face alt carnet :P

#27
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

 brainium, on 20th February 2011, 17:19, said:

Totusi cu atata alcool in tine, bine ca ramai fara carnet...
Da tu stii ce vorbesti?
1,76 la mie inseamna 200 ml palinca baute.
Eu, dupa noaptea de Rev am avut 2,40 la mie. (dar NU m-am urcat la volan).
Si eram doar bine dispus..... :cheers:
Niciodata nu m-am urcat la volan, chiar daca am baut un tap de bere. Am principiul asta sa NU ma urc daca am baut la volan.
Noroc ca are si sotia permis  :coolspeak:

#28
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

 apascaloaie, on 20th February 2011, 11:34, said:

mai dan capitan de plai de unde esti u mai nazistule de ai asemenea tupeu sa-mi ceri mie socoteala?.. da criminalii din tara care omoara si fura de la saraci aia cum mai sunt?!.. vezi-ti de treburile reduse pe care esti capabil sa le intelegi si nu te mai baga in altele.. iarta-ma dar esti ingust la minte!!..


Ingust la minte este cel care se urca beat la volan. :death:

Mergi linistit la inchisoare. :puke:

#29
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Experienta mea de viata imi spune ca asa incep toti :

 apascaloaie, on 20th February 2011, 10:47, said:

oameni nu erau pe unde mergeam io, eram pe un deal intr-o localitate la ora 23 incerac am sa ajung akasa de la o petrecere, NU OBISNUIAM SA MERG BAUT LA VOLAN!..
"Eu ? Niciodata ! Jur !" Oricum, omul a recunoscut, ce mai vreti ? A spus ca nu obisnuia, nu ca n-a mai mers niciodata !

Si asa:

 apascaloaie, on 20th February 2011, 11:34, said:

da criminalii din tara care omoara si fura de la saraci aia cum mai sunt?!

Ce treaba ai tu cu acel criminali ?

Edited by cristi.r, 02 March 2011 - 21:31.


#30
apascaloaie

apascaloaie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.10.2010

 edy_wheazel, on 20th February 2011, 12:12, said:

Acuma iara zic, omu' o intrebat ce pedeapsa risca, nu cum sa scape.
Postu' lui Cnox ii cel mai la obiect. Apropo initiator, ai antecedente?
nu am niciun fel de antecedent si nu m-am mai urcat baut la volan, asta a fost pur ghinion ca doar Doamne Doamne nu doarme cand io umblam baut cu masina.. :(

 aalinn, on 20th February 2011, 12:15, said:

in sange limita de dosar penal e 0.8 si nu 1.6
deci te cam incadrezi.
pe scurt cred ca scapi cu anularea permisului si o mica amenda penala care se prescrie dupa 2 sau 5 ani , nu mai stiu exact
dupa 1 an ai voie sa dai din nou de permis (nu stiu daca e nevoie sa mai faci scoala)

inconstienta ta e maxima , faptul ca ai fost la o petrecere nu e o scuza.pe viitor recomand bere fara alcool cand te duci la petreceri sau lasi masina si o recuperezi tu
daca doamne fereste te intalneai cu un idiot care te-a lovit , dar totusi treaz , tot tu erai vinovatul
daca doamne fereste te intalneai cu vreun pieton nesemnalizat,vreun stalp pus aiurea era mult mai grav.
sincer eu zic sa nu ceri nici o modificare de pedeapsa si sa iti asumi fapta.
multumesc de sfat!

 dorin_2k, on 20th February 2011, 17:08, said:

Cate probe de sange ti-au recoltat si dupa cat timp?
Daca ti-au recoltat 2 probe se poate face o calculare a alcoolemiei maxime avute.
mi s-au recoltat doua probe

 X-plane, on 2nd March 2011, 20:54, said:

Ingust la minte este cel care se urca beat la volan. :death:

Mergi linistit la inchisoare. :puke:
mai am putintel si o scot la capat, si u tot slab ramai.. fereasca-te D-zeu sa te intalnesti cu o astfel de problema.. o SA-si bata joc de tine un sistem compus din retardatzi si agramatzi.. sa te vad dupa aia unde itzi este morala b--le!!

#31
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006
Cand mai ai nesimtirea sa conduci la baut la volan iti doresc un mare stalp in fata. Cu putin noroc scapam de un iresponsabil. :death:

Edited by X-plane, 03 March 2011 - 14:00.


#32
apascaloaie

apascaloaie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.10.2010

 cristi.r, on 2nd March 2011, 21:28, said:

Experienta mea de viata imi spune ca asa incep toti :

"Eu ? Niciodata ! Jur !" Oricum, omul a recunoscut, ce mai vreti ? A spus ca nu obisnuia, nu ca n-a mai mers niciodata !

Si asa:


Ce treaba ai tu cu acel criminali ?
nu am treaba dar pur si simplu ii atrageam atentzia domnului dan capitan de plai care o face pe corectu si judeca la rece ca probabil in viatza de zi cu zi petrece 14 ore in fatza amaratului de calculator.. dandu-si cu parerea pe forumuri!!  :chair: :chair:

 X-plane, on 3rd March 2011, 13:58, said:

Cand mai ai nesimtirea sa conduci la baut la volan iti doresc un mare stalp in fata. Cu putin noroc scapam de un iresponsabil. :death:
de unde ii scotzi Doamne pe astia care habar n-au pe ce lume se afla.. MA NENE nu era vba de regrete si de alte kestii ci de cum sa-mi rezolv o problema indiferent daca sunt sau nu vinovat!.. nu am nevoie de militzieni ca tine care sa-si dea cu parerea mustrandu-ma.. am nevoie de un sfat folositor daca esti capabil sa-l dai, ok?..

 dorin_2k, on 20th February 2011, 17:42, said:

Da tu stii ce vorbesti?
1,76 la mie inseamna 200 ml palinca baute.
Eu, dupa noaptea de Rev am avut 2,40 la mie. (dar NU m-am urcat la volan).
Si eram doar bine dispus..... :cheers:
Niciodata nu m-am urcat la volan, chiar daca am baut un tap de bere. Am principiul asta sa NU ma urc daca am baut la volan.
Noroc ca are si sotia permis  :coolspeak:
si de unde stii k aveai 2,4 la mie?

#33
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
In Romania asta numai oameni curati ca lacrima si lupi moralisti. A intrebat omul o intrebare de bun simt, care tine de instinctul de conservare al omului: ce poate sa mai faca si la ce sa se astepte dupa ce a gresit. Sa stea in fata Politiei cu catusele pe maini asteptand sa-l cheme ei inauntru? Din spatele tastaturii toata lumea e perfect si cine greseste e intotdeauna criminal. Daca era vre-un criminal de asta periculos, puteti fi siguri ca nu venea pe forum sa intrebe cum o rezolva.
Sfat la obiect ia-ti un avocat bun ca e cam mare alcolemia si inarmeaza-te cu rabdare ca pana ajunge dosarul la judecata dureaza mult in tarisoara noastra. In sange fata de aerul expirat iese cam dublu si un pic, iar alcoolul se elimina din sange cam 0.15 la mie pe ora deci in 2 ore daca au fost 2 in cap, ficatul n-a apucat sa proceseze foarte mult.

Edited by filipxxx, 03 March 2011 - 17:04.


#34
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
un avocat, incearca sa te intelegi cu procurorul sa nu iti trimita dosarul la parchet ca e belea. Inchisoare daca nu au fost victime nu primesti. O amenda penala, de ordinul a cateva sute de milioane, poate interzicerea de a conduce pe mai multi ani, ceva in genu.

Oricum, daca ajunge la parchet invata-te fara masina, ca nici mircea basescu daca esti, nu vezi carnet in mai putin de 3 ani. Adica de cand intri in cercetare, pana la 1 an dupa expirarea restrictiilor/sentinta.

Tocmai am scris pe un alt topic. Un prieten a dat peste nista carutasi in anul 00 facandu-i praf. 3 morti si doi raniti care inca mai traiesc. a stat din 00 pana in 09 in cercetare, proces, pana a fost gasit nevinovat, si un an mai tarziu si-a luat din nou carnet. Deci 9 ani pieton.

Succes!

Edited by Highlander91, 03 March 2011 - 17:38.


#35
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

 apascaloaie, on 3rd March 2011, 13:55, said:

mi s-au recoltat doua probe
Incarca sa ceri o recalculare la alcoolemie.
Ti-au comunicat rezultatul oficial la alcoolemia gasita? Cat e?

 apascaloaie, on 3rd March 2011, 14:10, said:

si de unde stii k aveai 2,4 la mie?
Am facut si eu un calcul:
http://www.alcooltes...calculator.html

Edited by dorin_2k, 03 March 2011 - 18:51.


#36
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
Daca ai pile scapi, ca asa se intampla la noi.
Imi doresc mult sa n-ai nici o pila.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate