Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Despre nimfe

- - - - -
  • Please log in to reply
1117 replies to this topic

#271
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
Pacat:D trebuie sa ai Java instalat

#272
andreeaMIK

andreeaMIK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.02.2007
azi am obtinut primul rezultat mai semnificativ cu nimfutza mea.a papat mar de la mn dn mana....
eu nk nu i am dat drumul pt k am nteles k tre tinut cel putin o sapt n cusca sa se adapteze.voi ce ziceti?
la kt tp a ti dat voi drumul nimfelor voastre?si cum a fost prima data?

#273
andreeaMIK

andreeaMIK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.02.2007
am si eu o intrebare la voi...cum e cu nisipul?k eu nu i am pus...de unde iau/....la kt tp il skimb?pt k eu ii fac curat n fiecare dim...asta inseamna ca tre sa i schimb si nisipul zilnic?

#274
oana1981

oana1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.11.2006

View PostandreeaMIK, on Feb 14 2007, 12:10, said:

am si eu o intrebare la voi...cum e cu nisipul?k eu nu i am pus...de unde iau/....la kt tp il skimb?pt k eu ii fac curat n fiecare dim...asta inseamna ca tre sa i schimb si nisipul zilnic?


Buna Andreea.Eu ii pun nisip intr-o cutiuta pt mancare si mananca din el...este foarte bun pt digestie.
Eu nu i-am pus direct jos.
Nisip gasesti la petshop.Este nisip special care mai contine nu stiu ce saruri si(sau) minerale.
Posteaza o poza cu al tau.

#275
andreeaMIK

andreeaMIK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.02.2007

View Postoana1981, on Feb 14 2007, 13:25, said:

Buna Andreea.Eu ii pun nisip intr-o cutiuta pt mancare si mananca din el...este foarte bun pt digestie.
Eu nu i-am pus direct jos.
Nisip gasesti la petshop.Este nisip special care mai contine nu stiu ce saruri si(sau) minerale.
Posteaza o poza cu al tau.
buna oana...ti multumesc mult pt raspuns ...
nu pot ink sa postez poze pt k le am pe mobil si nu am cablu.
apropo...e fetita....si e km tacuta...

#276
oana1981

oana1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.11.2006

View PostandreeaMIK, on Feb 14 2007, 13:46, said:

buna oana...ti multumesc mult pt raspuns ...
nu pot ink sa postez poze pt k le am pe mobil si nu am cablu.
apropo...e fetita....si e km tacuta...

Al meu e baietel.
Nu-ti face griji k e tacuta.Nici al meu nu a scos nici un sunet vreo 2 sapt...este normal sa fie tacuta pt ca este speriata!!!
Las-o cateva zile ( de preferabil in colivie) sa se obijnuiasca si ea cu locul, cu voi....si o sa-si revina ea!
Sunt papagali care in primele zile nu mananca nimic si nci apa nu vor sa bea.
Dupa ce se obijnuieste o sa-si revina.

#277
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003

View PostandreeaMIK, on Feb 14 2007, 11:14, said:

azi am obtinut primul rezultat mai semnificativ cu nimfutza mea.a papat mar de la mn dn mana....
eu nk nu i am dat drumul pt k am nteles k tre tinut cel putin o sapt n cusca sa se adapteze.voi ce ziceti?
la kt tp a ti dat voi drumul nimfelor voastre?si cum a fost prima data?


Daca te-ai concentra sa nimeresti tastele poate ai primi si raspuns.
> i-am dat drumul dupa doua saptamani, dar sta numai pe dulapuri. Cu greu o prind seara sa o bag inapoi in cusca.

#278
andreeaMIK

andreeaMIK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.02.2007

View Postoana1981, on Feb 14 2007, 14:02, said:

Al meu e baietel.
Nu-ti face griji k e tacuta.Nici al meu nu a scos nici un sunet vreo 2 sapt...este normal sa fie tacuta pt ca este speriata!!!
Las-o cateva zile ( de preferabil in colivie) sa se obijnuiasca si ea cu locul, cu voi....si o sa-si revina ea!
Sunt papagali care in primele zile nu mananca nimic si nci apa nu vor sa bea.
Dupa ce se obijnuieste o sa-si revina.
pey....dupa a doua zi...a scos k niste tipete de dimineata si a 3a zi dar azi n a zs nik...i am pus un cd cu pasarele...si e f interesata dar nu a zs nik....in skimb a devenit f curajoasa kd bag mana la ea cu mar...mai mai k ma cearta kd o scot....
nu i am dat ink drumul am nteles k ar fi bn sa o lasam sa se obijnuiask...dar kt tp?
si sa o lasam sa zboare prin toata casa sau numai n camera n care sta?
uite acum kd ti scriu a inceput sa vbeask si ea cu pasarelele de pe cd...a scos kteva kiuituri:P

#279
andreeaMIK

andreeaMIK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.02.2007

View PostrapitorTM, on Feb 14 2007, 14:13, said:

Daca te-ai concentra sa nimeresti tastele poate ai primi si raspuns.
> i-am dat drumul dupa doua saptamani, dar sta numai pe dulapuri. Cu greu o prind seara sa o bag inapoi in cusca.
imi cer scuze...probabil nu esti obisnuit cu prescuratrile...o sa scriu fara ca sa inteleaga toata lumea

#280
oana1981

oana1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.11.2006
Andreea, din cate am inteles eu trebuie tinuta cam 2 sapt sa aiba timp sa se obijnuiasca...timp in care tu uncerci sa o imblanzesti.Adik tre' sa o faci sa se invete cu mana ta...sa nu se mai teama.Baga mana la ea in colivie si cu timpu se va urca pe mana ta.Cu al meu asa am facut si acum se urca fara probleme ( mai greu se urk atunci cand este liber...nu prea vrea) .
Si dupa astea 2 sapt o lasi libera.
Dar sa sti ca de cantat nu va canta k e fetita.Doar baieteii canta si vb.
Daca vrei, vezi ca este cineva ( nike_2) care are o carte despre cresterea nimfelor.

#281
andreeaMIK

andreeaMIK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.02.2007

View Postoana1981, on Feb 14 2007, 15:39, said:

Andreea, din cate am inteles eu trebuie tinuta cam 2 sapt sa aiba timp sa se obijnuiasca...timp in care tu uncerci sa o imblanzesti.Adik tre' sa o faci sa se invete cu mana ta...sa nu se mai teama.Baga mana la ea in colivie si cu timpu se va urca pe mana ta.Cu al meu asa am facut si acum se urca fara probleme ( mai greu se urk atunci cand este liber...nu prea vrea) .
Si dupa astea 2 sapt o lasi libera.
Dar sa sti ca de cantat nu va canta k e fetita.Doar baieteii canta si vb.
Daca vrei, vezi ca este cineva ( nike_2) care are o carte despre cresterea nimfelor.
nush cum a fo la vo dar la mn e dificil k are tendinta sa ma muste kd bag mana la ea....ar fi bn sa o las sa ma ciuguleask?k nush qm sa o conving sa se invete cu mana mea..

#282
andreeaMIK

andreeaMIK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.02.2007

View PostandreeaMIK, on Feb 15 2007, 14:27, said:

nush cum a fo la vo dar la mn e dificil k are tendinta sa ma muste kd bag mana la ea....ar fi bn sa o las sa ma ciuguleask?k nush qm sa o conving sa se invete cu mana mea..
nk cva....nebuna mea isi mananca gainatul...:-s e nramal asta?

#283
myalice

myalice

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.02.2007
se pare ca pe nimeni nu a impresionat nimfa mea,asteptam ceva rasp..........

#284
myalice

myalice

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.02.2007
cine are o nimfa care vorbeste,si ce cuvinte zice? imi zicetzi? :worthy:

#285
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
toate bune si frumoase.
Dar voi cum reusiti sa o ademeniti inapoi in colivie dupa ce ati lasat-o libera?
Numai bine ma impac cu ea, papa de la mine din mana, dar ne certam groaznic si vrea sa ma ciupeasca in momentul in care vreau sa o bag inapoi in colivie.
O las libera toata ziua, iar noaptea cand vreau sa o bag inapoi face urat. A doua zi, iar o luam de la inceput, sa ne imprietenim... si seara la fel. Nu intra singur.
Cum sa fac?

#286
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
Ademenestel cu mancare, si dul pe mana la usita coliviei si va intra singur, bine nu din prima dar trebuie sa exersezi sau daca ai colivie dinaia de la petshop care de demonteaza capacu de sus o desprinzi si pui un bat acolo sa stea pe el, asa o sa se invete sa stea pe el nu o sa sati mai faca mizerie in casa. Si cand va vrea sa doarma se va duce acolo si vei pune capacu si gata. :coolspeak:

#287
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
Nimfa mea e smechera rau, iam cumparat 5 kg de meniu varstat, ca sa am proviizii. Si nu prea vrea sa manance merge la mancare ciugule cate 2-3 mei si gata se urca si tot asa face, eu i dadeam un meniu Unguresc si mancare, dar prima data cand lam adus acasa mam dus si am cumparat 1 kg si a mancaat cand i luam hranitoarea statea la gratii jos si astepta sa io pun la loc plina, acuma vadca nnu se prea atinge de ea. Ar mai fi o explicatie, i-am cumparat vitamine pentru penaj care se administreaza in mancare dar nu mult o lingurica si are un miros ciudat fatza de mancarea care io dau si poate deasta.

Si inca ceva, stiu pe cineva care sfaramitzeaza pietre si le da la Nimfe cu nisip curat, dar le sfaramitzeaza el cu ciocanu si baga Nimfele in ele ca spartele :))) mi-e mie frica sa fac asa ceva, poate a mai incercat cineva. :inlove:

#288
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
Vitacraft si dinastea nici sa nu se gandeasca, doar nu am dat 30 RON asa sa le dau la pasari pe geam, vadca de foame is buna ;))) nu prea le infuleca ca inainte dar tot manca ceva, o sa le de-a de gust si o mance.

Am reusit sa o fac sa manance fructe doamne ajuta. Mananca de sparge morcovi si patrunjel, asta datorita cartii pe care o am despre Nimfe. :D is happy Nimfea mea mananca fructe :DDD dau de beut

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate