Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

DRUJBA, MOTOFERASTRAU - Partea a II-a

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10482 replies to this topic

#6319
kaput2006

kaput2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 02.04.2008
De asta imi este si mie frică. Rezervorul este bloc comun cu carterul, sau cum ii spune. Este din aluminiu/antimoniu.

De asta mă tem si eu. Rezervorul este corp comun cu carterul sau cum ii spune.
Aluminiu sau antinomii. Idei de rezolvari?


Scuze, de pe mobil....

#6320
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
Sunt ceva adezivi gen poxipol dar pentru metale, oe la Bison am vazut, se amesteca cele doua componente, crema rezultata se aplica pe suprafata bine degresata, speli rezervorul cu benzina dupa care pe afara il degresezi cu diluant si aplici pasta, se face tun, nu va mai curge ca nu e sub presiune.

#6321
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Nu mrge.Am folosit la furtun de benzina poxipol cu 2 componrnte si nu facut priza nini de-a draqu: exterior beton si unde prinde strop de benzina moale ca noroiul.

#6322
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
Nu am spus poxipol, exista adezivi pe baza de metal care se combina exact ca poxipol cu intarire si aderenta rapida, la Loctite, Bison.

http://www.dedeman.r...tel-lichid.html

#6323
Jexy

Jexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 11.10.2010

 willrock252000, on 16 august 2016 - 14:16, said:

A mai ieftina verzaciune sau roșațã ...dupa maxim 4 5 isi amortizeaza costul in cazul meu...insa incerc sa ma informez si dupa sa cumpar

iti dau un pont daca te mai intereseaza sa cumperi drujba electrica, da-mi un mesaj privat

#6324
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

 TruculMagic, on 07 august 2016 - 18:51, said:

Tocmai de aici am comandat acum 10 minute... de vreo 130lei cu tot cu transport, m-am aprovizionat cu destule.
Am luat setul motor ala de 80lei. Revin cu impresii pe saptamana viitoare.
Ziceam ca am mai gasit si in alte locuri set motor cu : 140, 330, 440, 500... doar pe siteul asta era la 80lei. Ramane de vazut cum va fi. Pentru utilizare casnica sper sa isi faca treaba Posted Image Si economisesc peste 1100lei de pe unul original.

Pai poae ai norocul sa iti bulesti si biela si rulmentii si semeringuriile de pe carter.Cu un set jaf daca se rupe si in mers iti rupe si restul ai pus-o.Trebuia sa cauti set motor Meteor sant la fel de bune c cele originale si muuult mai ieftine un porcaria de 80 de lei.

 Protopopeus, on 08 august 2016 - 09:37, said:

Nu uita sa revii cu niste pareri TruculMagic, sunt curios si eu de rezultat !

Am un vecin la tara c-o MS341 din 2005 pe care n-o mai foloseste si ma bate gandul sa i-o cer si s-o reconditionez eu, s-o folosesc la nivel de hobby, pentru cand se mai iveste vreun "copacel" mai grosut.
Eu ma gandeam s-o reconditionez cu piese de la Platt sau chiar Meteor, de aceea sunt curios cum se comporta cu piese chinezesti get-beget...

Meteor is italienesti si is buuuuune

#6325
laur333

laur333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.01.2011

 zippo68, on 25 august 2016 - 21:05, said:



Pai poae ai norocul sa iti bulesti si biela si rulmentii si semeringuriile de pe carter.Cu un set jaf daca se rupe si in mers iti rupe si restul ai pus-o.Trebuia sa cauti set motor Meteor sant la fel de bune c cele originale si muuult mai ieftine un porcaria de 80 de lei.



Meteor is italienesti si is buuuuune


#6326
trasabdcf

trasabdcf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 28.01.2012
Buna seara, vreau sa-mi iau si eu o drujba pentru uz casnic, cateva lemne si scanduri am de taiat, pentru foc in general, nimic profesionist, poate mai tai si vreun copacel din curte. M-am hotarat pentru drujbe electrice, intrucat sunt mai convenabile pentru mine si am ales doua, dar nu ma pot hotari:

http://www.dedeman.r...0600834500.html

https://www.amazon.c...n/dp/B00DZHSM5U , la un magazin apropiat de mine e 370 de lei.

Dupa cum vedeti limita de pret ar fi 450 de lei, si as dori in principal sa-mi spune-ti o parere despre cele doua date de mine, intrucat pe astea le-as putea lua de la un magazin local. Apreciez si alternative mai bune. :)

Va multumesc anticipat.

#6327
adyturcu

adyturcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 11.03.2016
Ia-o pe oricare ,la cat spui ca ai de taiat ,e prea mult .>Repet ,la cat specifici tu ca ai de taiat !!!

#6328
trasabdcf

trasabdcf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 28.01.2012

 adyturcu, on 02 septembrie 2016 - 19:49, said:

Ia-o pe oricare ,la cat spui ca ai de taiat ,e prea mult .>Repet ,la cat specifici tu ca ai de taiat !!!

Ok, ma gandesc sa iau Einhell, pt. ca e mai puternica si am vazut cateva clipuri in care taie mai repede si mai usor decat Bosch. Cineva mi-a spus ca Einhell ar fi facuta tot de Bosch, e adevarat?

#6329
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
E buna daca nu o fortezi iti faci treaba cu ea. Eu totusi as merge pe Bosch diferenta de pret e mica,  nu se compara cu Einhel, cred ca este ceva mai multa calitate. Chiar daca pare mai mica de putere( pe hartie) eu zic ca e mai durabila Bosch, sunt scule profi.

Edited by calinus68, 04 September 2016 - 11:41.


#6330
petrelucian

petrelucian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.02.2016
Buna seara,vreau sa imi achizitionez o drujba pentru casa , taiat lemne de foc  si poate si pt un ciubuc ( nu padure doar in jurul casei).Nu va fi folosita foarte des asa ca am decis sa investesc in
Jonsered
Cs 2234s http://www.alcis-ias...-2234s-14.html. Am vazut ca  acest model este si la Dedeman  insa mai scump si ca ar fi echipata cu motor Husqvarna! La primul magazin la specificatii nu spun foarte multe despre motor!
Credeti ca este originala? merita investitia avand in vedere ca nu va fi utilizata intens?
Sau o H236 dar este asamblata in China si mai scumpa!
Multumesc pentru eventualele raspunsuri!

#6331
adyturcu

adyturcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 11.03.2016
Din ce stiu eu ,Jonsered ,a fost cumparta de Huqsvarna , si acum produce tot aceleasi motoare doar ca au alti sefi ,asa pe romaneste . In schimb ,aici in Italia ,Jonsred ,e cotata mult mai bn decat Huqvarna . In fine ,sunt aceleasi marci de dinainte ,doar ca acum e alta Marie cu alta palarie . App ,ca vb de China ,eu am o dracie de asta chinezeasca ,luata dintr-un magazin ce se respecta ,numa' ca tot chinezeasca e ,dar nu tin la ea ,amestec la benzina cum imi vine ,ulei de lant de care am ,ascutita ....cand am timp ,si merge de rupe . Marca ar fi BLINKI ......dar pt mn e super ,o am de 2 ani si nu o menajez ....e chinezoaica de se duce ......sunt altele .

#6332
Jexy

Jexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 11.10.2010
La padure:
[ https://s17.postimg.org/d37dldjy7/IMG_20160904_140843.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]image upload with preview

Urmeaza taierea:
[ https://s22.postimg.org/yobmgy55t/IMG_20160905_095851.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]photoupload

#6333
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
Ai oameni la munca?

#6334
Jexy

Jexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 11.10.2010
Am avut la adus de lemne si la scos , de taiat le tai eu.

Edited by Jexy, 05 September 2016 - 18:29.


#6335
vasile59

vasile59

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 23.09.2009
Care este a ta?

Edited by vasile59, 06 September 2016 - 22:48.


#6336
Jexy

Jexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 11.10.2010
In a doua poza e drujba mea husqvarna 395xp iar in prima poza este husqvarna 390xp a mea alaturi de ms440 a unui prieten iar cealalalta este ms461 tot a unui prieten aproape noua.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate