Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

agentia colibri din Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Frauda

Frauda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.08.2010

View Postadina_maria, on 20th August 2010, 08:19, said:

Am  vorbit ieri cu cei de la Euroins, si dupa cum era de asteptat, ca doar traim in romania, astia s-au spalat pe maini de mizeria asta. Mi-au zis ca polita de asigurare nu e valabila(!!!). N-am inteles foarte bine daca nu MAI e valabila, in sensul ca a expirat sau nu e valabila in conditiile date. Eu cand am auzit "nu e valabila" deja vedeam negru in fata ochilor. Mi-a explicat un domn, care zicea ca e directorul, ca societatea(adica Colibri) trebuie sa ne despagubeasca. Asta dupa ce Marius Ilie mi-a explicat in nenumarate randuri ca societatea lor e asigurata si asiguratorul ne va despagubi pe toti.

Cat despre ce datorii au, numai la tour-operator-ul AliBaba au datorii de cel putin 700 000 euro(am vb si cu ei, fiindca noi cu AliBaba trebuia sa plecam).  

Ma gandesc sa sun si la Generali, fiindca ne-am facut asigurare storno la ei, dar sunt convinsa ca rezultatul o sa  fie acelasi.

Eu incep sa cred ca e o cauza pierduta. De o saptamana incoace dau telefoane zilnic, deja m-am saturat. Toti ma mint frumos si incearca sa scape de mine cat mai repede. Nu vad cum am putea sa ne recuperam banii astia vreodata, fiindca daca incepem cu procese si tribunale, asta poate sa dureze ani de zile...


Saptamana viitoare cei pagubiti vom mai organiza cateva actiuni, vom afisa eventual la sediul firmei informatii astfel incat sa poata participa cei ce au fost inselati, si sa fie foarte bine mediatizata frauda produsa de catre Colibri prin patroana si fiicele ei care acum se ascund si se dau bolnave...si daca nu ne recuperam banii, dar ele sanatoase nu scapa, nici in viata asta nici in altele...asa ca nu trebuie sa renuntam la dreptul nostru de a ne recupera sumele cu care am fost inselati. Exista informatia ca cei de Organizatia pentru Drepturile Omului Timisoara ne vor reprezenta intr-un eventual proces.
Numita Petran Maria, directoarea Colibri, nu mai are nicio legatura cu ANAT, firma Colibri nu mai este membra in ANAT de ceva timp, informatie confirmata de catre Marius Usturoiu, presedintele ANAT pt zona de Vest, tel de contact pt verificare 0254/ 23.44.23, 0254/ 23.44.73 Mobil: 0749.050586, deci faptul ca pe usa agentiei Colibri "troneaza" inca sigla ANAT ca si cum ar fi membra este doar o dezinformare nerusinata si o dovada in plus ca cei din conducere au premeditat inselatoria de mult timp

#20
Andalia

Andalia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.08.2010
Referitor la Organizatia pt Dreputile Omului Timisoara, nu ar trebui sa mergem toti cei pagubiti si sa depunem si acolo ceva plangere ca sa ne poata reprezenta intr-un proces? Stie careva unde e sediul acesteia?

#21
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
chiar imi pare rau de voi..am vazut la tv ceva stiri cu cei ce trebuiau sa plece in Turcia si nu stiam care agentie e...
daca stiti unde stau japitele astea ce nu mergeti peste ele????speriate naibii ca asa cu procese si telefoane nu se rezolva nimic...foc la casa sa simta si ele frica...
asta e Romania..iar politele alea de asigurare sunt doar simple hartii.nu se va rezolva nimic cu ele niciodata...

#22
adina_maria

adina_maria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2008
Tocmai am aflat cum sta treaba de fapt: catre Euroins n-au achitat polita de asigurare(asiguratorul firmei), catre Generali n-au achitat(asiguratorul clientilor, noi avem asigurari storno la Generali, dar ei nu ne au in baza lor de date deoarece Colibri nu ne-a achitat asigurarea), catre tour-operatori n-au mai achitat de luni de zile. In momentul de fata firma este in insolventa, si singura modalitate de a ne recupera banii(sau macar o parte din ei) este sa-i dam in judecata. Insa asta o sa dureze cativa ani.
Se pare ca nesimtitii aia au incasat de la toata lumea si au fugit cu banii. Sincera sa fiu ma mir ca nu le e teama pt viata lor, pentru ca sunt foarte multi pagubiti si unii nu au rabdare ca mine sa dea telefoane zilnic si sa fie trimisi de la Ana la Caiafa cu tot felul de minciuni.

#23
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
ce atata judecata...au apartamente , masini...recuperatori frate!!!direct...mai ales ca au facut cu buna stinta toata treaba

#24
Andalia

Andalia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.08.2010
La apartamentele pe care le detin nu e nimeni, nu raspunde nimeni, nu sunt de gasit.Oricum in oras sunt ca tin legatura cu firma ce a fost desemnata de tribunal sa se ocupe de insolvwenta.Am fost azi la acea firma (Alfa&Quantum) si am vb cu cei care se ocupa de Colibri si mi-au zis ca inca nu stiu foarte multe detalii ca numai ce au primit cazul, dar cert e ca e un proces de lunga durata, toti pagubitii trebuie sa mergem la acea firma si sa le dam actele pe care le avem de la Colibri si ei o sa ne trimita o notificare cu care trebuie sa mergem la tribunal si sa depunem iara actele pe care le avem impreuna cu o delcaratie de creante, plus 120 lei care reprezinta taxa judiciara de timbu si inca 0.30 lei timburul judiciar si dupa aia o sa asteptam sa avem o intalnire (cel putin teoretic) cu cei de la Colibri, sau macar cu Maria Petran, ceea ce ma indoiesc ca se va intampla, probabil va trimite pe altcineva.

Pt informatii contactati administratorul judiciar SCP Alfa&Quantum Consulting, str Patriarh Miron Cristea, nr.1, ap 2B si intrebati de Dl Alic Bogdan - 0730 009 910 sau D-na Nadina Carausu - 0735 505 874 (ei sunt cei care se ocupa de cazul Colibri si va pot da mai multe informatii)

Edited by Andalia, 25 August 2010 - 21:24.


#25
Andalia

Andalia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.08.2010
Se mai stie ceva nou despre cei de la Colibri? A reusit careva sa vb cu ei?

Edited by Andalia, 07 September 2010 - 11:04.


#26
Andalia

Andalia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.08.2010
Vineri, 17.09.2010, de la ora 10 cei pagubiti de Colibri ne vom intalni in fata sediului agentiei pentru a mai discuta ce este de facut in continuare. Probabil vor veni si televeziuni, ziaristi, asta nu stiu sigur.

Va rog frumos sa mai anuntati si pe alti pagubiti, daca stiti.

Edited by Andalia, 14 September 2010 - 15:33.


#27
Andalia

Andalia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.08.2010
Mai stie cineva care este situatia cu cei de la Colibri?

#28
Andalia

Andalia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.08.2010
A fost cineva la infatisarea de la Tribunal de ieri 18.11.2010? Ce s-a intamplat stie cineva?

#29
morenna1004

morenna1004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.04.2012
Sunt persoane pe aici care nu si-au mai recuperat banii de la agentia Colibri? Ma intereseza sa mediatizama cest caz si duap ce apar catva persoane tepuite va spun si despre ce este vorba:-) Oricum e bomba chestia:-)

#30
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

View Postmorenna1004, on 5th April 2012, 10:22, said:

Sunt persoane pe aici care nu si-au mai recuperat banii de la agentia Colibri? Ma intereseza sa mediatizama cest caz si duap ce apar catva persoane tepuite va spun si despre ce este vorba:-) Oricum e bomba chestia:-)
O sa mediatizezi cu brio :naughty: ...iar noi o sa te vedem la Cronica Carcotasilor. Intr-un rand si jumatate ai reusit sa mutilezi 5 cuvinte...si nu e o bomba, e ''pe bune'' :nonobad:

Edited by nicopuscasu, 05 April 2012 - 09:46.


#31
morenna1004

morenna1004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.04.2012
Cata rautate!!! Am mancat litere din cauza tastaturii compului... Bineinteles ca frustratii care nu au altceva de facut cum gasesc ceva minor sar si dau cu parul. Imi pare rau pt tine ca te plictisesti atat de rau si esti atat de insipida, inodora si incolora incat incerci sa te legi de altii:-) Pt. unii postul Pastelui nu e altceva decat o perioada in care continua sa faca ce au facut toata viata: sa improaste cu noroi in altii mai buni ca ei :-))) Iti doresc sa reusesti sa dai un sens vietii tale:-)

#32
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

View Postmorenna1004, on 5th April 2012, 12:21, said:

Cata rautate!!! Am mancat litere din cauza tastaturii compului... Bineinteles ca frustratii care nu au altceva de facut cum gasesc ceva minor sar si dau cu parul. Imi pare rau pt tine ca te plictisesti atat de rau si esti atat de insipida, inodora si incolora incat incerci sa te legi de altii:-) Pt. unii postul Pastelui nu e altceva decat o perioada in care continua sa faca ce au facut toata viata: sa improaste cu noroi in altii mai buni ca ei :-))) Iti doresc sa reusesti sa dai un sens vietii tale:-)
Unu` la mana, nu-s deloc frustrata, motiv pt care m-am decis sa ma ostenesc si sa iti raspund, chiar daca la prima vedere, nu meriti asta.
Mi se pare atac la persoana partea cu ''esti atat de insipida, inodora si incolora``, mai ales ca eu nu te-am caracterizat in nici un fel, am spus doar ca mutilezi limba romana, 5 cuvinte intr-o fraza de 20, deja mi se pare mult....
Cat despre Postul Pastelui, la tine nu e valabil? Adica tu ai voie sa dezvalui bomba bombelor in Post si eu nu am voie sa ma iau de greselile tale??

#33
Andalia

Andalia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.08.2010

View Postmorenna1004, on 5th April 2012, 09:22, said:

Sunt persoane pe aici care nu si-au mai recuperat banii de la agentia Colibri? Ma intereseza sa mediatizama cest caz si duap ce apar catva persoane tepuite va spun si despre ce este vorba:-) Oricum e bomba chestia:-)



Sunt multi care nu si-au recuperat inca banii, printre care si eu, si nici nu cred ca ii vom recupera vreodata. Oricum pt cine nu stia, cei de la Colibri si-au deschis alta agentie, au sediul prin Piata Unirii, mai exact in curtea cladirii unde e Banca Transilvania pe colt, Episcop Augustin Pacha cred ca se numeste strada. Asa ca pe cat posibil evitati aceasta agentie ca vorba aceea "aceeasi marie doar cu alta palarie"

Edited by Andalia, 12 May 2012 - 19:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate