Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

de pe calculator pe telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
steos

steos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.03.2009
poate sa-mi spuna cineva cum pot suna gratuit de pe calculator pe telefon.as vrea ceva concret.

#2
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009
Ma indoiesc ca ar exista asa ceva. Poate un apel, doua de proba, dar majoritatea sunt contra cost.

Edited by DoubleV, 25 April 2010 - 00:12.


#3
andrei_210

andrei_210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 21.10.2009

 steos, on 24th April 2010, 20:10, said:

poate sa-mi spuna cineva cum pot suna gratuit de pe calculator pe telefon.as vrea ceva concret.

Exista un program 12Voip, dar poti suna numai pe fix gratis, ai cateva minute , sau ore daca nu ma insel. (Pe mobil iti cere credit).

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
mai era si pe un site care te lasa sa suni, dar iti baga reclama in apel (Si era tot pe fix)

#5
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006
Skype.

Exemplu: eu sunt in Germania, am net pe E71 si am skype instalat; mama este in RO si are skype pe pc. Ne putem suna reciproc moka (ti-am dat un exemplu).
Ce folosesc eu : Net pe Nokia E71 de la Digi (10lei/luna), skype instalat (au versiune de simbian). Un prieten din Germania are skype pe laptop. Putem vb. moka.

#6
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Exista site-uri FreeVoIP calls. Recent n-am mai testat nimic, dar cu vreo 4-5 ani in urma sunam de pe calculator (din RO), pe fix in Germania.

Nu-mi amintesc cu exactitate, dar in mare cam asa statea treaba: verisoara mea (din Germania) isi facea un cont pe un astfel de site, unde trebuia sa incarce credit (de regula 10 euro/dolari parca era minimul si aveau valabilitate 1-2 luni parca). O sunam si vorbeam, de pe calculator (din Ro), pe fixul (din Germania) gratis (era parca o limita, undeva pe la 500 minute free calls/luna). Invers, de pe calculator (din Germania) pe fix (in Ro) nu era gratis, era taxat apelul, da in orice caz era mai ieftin decat pe fix -> fix.

Ex de astfel de site-uri:
VoIP Discount
VoIP Buster

Sunt o multitudine de astfel de site-uri, au aparut ca ciupercile dupa ploaie.

Tarife practicate: de catre primul site gasiti aici, respectiv aici pt al 2-lea (landline = operator telefonie fixa la nivel national; nu la toate se pot efectua convorbiri gratis).

* Max 300 minutes per week of free calls, measured over the last 7 days and per unique IP address. Unused free minutes cannot be taken to the following week(s). If limit is exceeded the normal rates apply. With your FREE DAYS you can call for free to all the destinations listed as free! when you have no FREE DAYS left the normal rates apply. You can get extra Freedays by buying credit

Din cate am inteles convorbire prin Voice over IP sunt mai ieftine, deoarece traficul nu e considerat de voce, ci de date.

Nu stiu daca mai prezinta interes, poate varianta prezentata de cosminlive, e mai la moda: 2 tel pe care sunt instalate Skype + net wireless  :naughty:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate