Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

sfaturi consolidare

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
klaus_io

klaus_io

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.04.2008
Salut!
As vrea sa stiu ce sa fac si eu.....am facut o casa de 6x15m..initial am vrut sa fac doar un garaj...apoi m-am razgandit si am mai facut pe langa...am zis sa fac si un etaj si in final am facut si mansarda....nu mi-am dat seama si fundatia are adancime de doar 40-50cm...casa este din boltari si mansarda din caramida.....ce as putea sa fac cu temelia...daca mai sap un metru pe langa(poate si sub) si torn inca o temelie si o leg de cealalta are vreun rost?..si la colturi sa mai torn si niste stalpi in forma de L legati de cei existenti...?...ce ziceti?...sau ce sa fac?......multumesc

#2
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,832
  • Înscris: 01.09.2006
Teoretic ar avea rost sa maresti fundatia ... dar unuia care vrand sa faca un garaj, ii iese o casa cu parter, etaj si mansarda ... nu vreau sa-mi imaginez ce-ar putea sa-i mai iasa ... probabil ca te vei trezi cu un subsol ... sau doua :lol:

Edited by ech, 04 March 2010 - 20:05.


#3
klaus_io

klaus_io

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.04.2008
asta s-a intamplat in cativa ani...vreo 7-8...am mai construit in spate 8,5x6m legat de casa....aici am mai turnat fundatie si stalpi in forma de L....o sa fac la fel si la restul fundatiei...sper sa nu am probleme din cauza cutremurelor.....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate