Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

renovarea unui apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007
Eu cred că acest topic ar trebui închis!
Motivul: este inutil.
De ce? Pentru că nimeni (mă refer la ofertanții serioși) nu poate da prețuri on-line, fără poze, fără antemăsurători etc.

Dacă în cursul zilei de azi nu găsiți și alte argumente (în afara "licitației") pentru a nu închide acest topic, atunci...  :death:

#20
agneta

agneta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.09.2009
Carett, daca nu dorești să contactezi și alți meșteri care să-ți ofere niște prețuri în concret, cum crezi că poți să stabilești dacă prețul este corect?
Eu cred că mulți meșteri sunt tentați să ceară inițial un preț mai mare (vorba aceea nu este prost cine cere...).
Pe de altă parte, oricâte recomandări ar avea mesterii să-i supraveghezi atent; e posibil să lucreze bine la un client și să facă vreo prostie la altul.

#21
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
Pretul final se da numai dupa ce se vede la fata locului lucrarea si de regula putini dau pretul pe loc. In ce priveste pretul umflat nu sunt de acord...asta e pretul meu...vrei bine...nu vrei fa cu cine vrei tu...ca sa iti scad pretul ar tb sa folosesc oameni mai prost platiti/mai putin calificati/experimentati care nu vor realiza acelasi nivel de finisaj...
La partea de supraveghere sunt total de acord cu tine ca tb sa ai un om pe santier - nu atat pt ca se fura cat pt ca un om care stie despre ce e vb si se pricepe poate remedia pe loc anumite greseli care pot genera mari pierderi ulterior.

Edited by raduk, 06 March 2010 - 22:53.
citarea inutilă a postului precedent


#22
Carett

Carett

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 13.10.2009
multumesc pentru parerile si sugestiile dumneavoastra. propun inchiderea topicului

#23
bogdan-s

bogdan-s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2008
Eu am gasit un site cu care iti poti face un calcul orientativ al unei lucrari de renovare. Aveau o lista orientativa cu preturi pentru amenajari interioare pe baza caruia puteai face un calcul pentru manopera si materiale.
Daca administratorii permit pot plasa un link daca nu, solicitati-mi PM.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate