Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

zugraveala iarna

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
wiizard

wiizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 13.02.2009
Buna seara, as vrea sa zugravesc tot apartamentul si am auzit pe un baiat ca ar lasa gletul apa si nu s-ar usca bine. Este adevarat? Este bine daca zugresc iarna? Mentionez ca locuiesc la etajul 4 dintr-un bloc cu 8 etaje.

#2
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 19.11.2008
Salut.
Si eu fac acelasi lucru, doar ca nu integ apartamentul ci doar jumatate, celalata jumatate am rezolvat-o inainte de sarbatori! Daca e cald in casa eu zic ca nu e nici o problema. Nici afara nu sunt sub 0 grade, iar in casa constant 21, daca e cazul mai "pun" pe foc! :)

#3
ady_has

ady_has

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 17.11.2009
dai bataie la lucru dar vezi sa lasi sa se usuce foarte bine ca alt fel sar putea strica dupa scurt timp ii trebuie timp dublu de uscare decat vara

#4
danutlupu

danutlupu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 20.05.2008
In octombrie 2009 am terminat etajul la o casa si a trecut la parter unde m-a prins 15 decembrie cu sape, mortar, gleturi. Apa a urcat sub forma de vapori la etaj mi s-a umflat vreo 100 m.p. de parchet, a trebuit scos si taiate rosturi mai mari de dilatatie. Desi am incalzit casa, de la umezeala migrata de la parter, cand a fost mai frig de -10 grade, in cateva locuri unde nu am izolat inca pe exterior si era mai rece (adica la stalpul de beton) a inghetat apa si s-a exfoliat varul, culmea ca asta s-a intamplat doar la etaj unde s-a dat var cu 2 luni inainte nu si la parter unde era gletul inca ud. Acum astept sa vad unde mai pica varul si trebuie sa repar in primavara, gletul, varul si manopera pe etaj m-au ajuns 15.000 RON, sfatul meu e sa lasati zugraveala pentru cand e cald afara si in nici un caz sa nu va apucati daca nu aveti izolatie exterioara; oricum ar fi tot rau e de lucrat acum fara o ventilatie si o uscare corespunzatoare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate