Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

CinemaTube, media player HD

- - - - -
  • Please log in to reply
2648 replies to this topic

#2485
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
Salut,
Am si eu acest player. vreau sa il conectez fie wireless la net, fie sa pot accesa de pe PC prin VLC canale tv.
Am citit cat am putut prin acest topic, insa am doar 2 intrebari:
1. Doresc sa ma conectez wifi la router-ul cu net rds, la care am conectat un laptop si telefoane etc. De aceea am achizitionat un usb nano tp link.
L-am atasat in cinematube, dar nu stiu cum sa fac setarile. La retea-Setari wireless (oprit), zice AP negasit. Am ales apoi Setari PPoe nu gaseste nimic ca in clipulrespectiv.
Cum il fac sa vada routerul, ce pot viziona prin wifi.
2. Daca doresc sa conectez PC-ul, pot accesa ce vede pc-ul (programe tv prin VLC) wireless sau prin cablu, sau direct in tv pot face asta (nu am un model smart tv, e led Samsung seria B).

Precizez ca am ultimul firmware official, nu vreau fmre custom.Doar cu ce firmware are el oficial, pot vedea routerul cu adaptorul wifi de mai sus?dar PC-ul?
Multumesc

#2486
aliv77

aliv77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.01.2011
Ce reprezinta acele update-uri intitulate"test mobile", "patch mobile" samd?Mersi!

#2487
andycocos

andycocos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.08.2009
Buna seara.

Am si eu un Cinema Tube BV-50005HD cum fac sa pot receptionez posturile TV.Mentionez faptul ca in meniul TV am o lista de posturi insa nu le deschide. Am incercat sa ai fac update si nu merge iar daca incerc sa ma conectez prin TELNET ami cere user si pass pe care nu le stiu.
Va multumesc pentru timpul acordat si astept cu nerabdare un raspuns.

#2488
aliv77

aliv77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.01.2011
Hai sa spun eu, pas cu pas:
Se descarca scripts de aici: http://hddlinks.w.pw/scripts.zip
Se creeaza un folder 1 pe un stick
Se dezarhiveaza scripts.zip si se copiaza folderul scripts din arhiva in folderul 1 de pe stick.
Se cupleaza stick-ul la mediaplayer.
Se deschide mediaplayer-ul si la Altul/Info retea se citeste adresa IP a mediaplayer-ului (de ex. la mine era 192.168.1.44)

Se intra cu telnet pe IP -ul mediaplayer astfel (in Windows XP)
Se deschide DOS (Command) prompt
se tasteaza telnet  
se apasa enter
se tasteaza o 192.168.1.44 (ultimele cifre in IP se iau de pe MP)
se apasa enter
la venus login se tasteaza root
se apasa enter
apare:
~ #
dupa # se scrie mount -o remount,rw /  
se apasa enter
apare:
~ #
dupa # se scrie cp -rf /tmp/usbmounts/sda1/1/scripts/* usr/local/etc/www/cgi-bin/scripts
se apasa enter
pe timpul actualizarii clipeste un prompt
dupa finalizarea update-ului apare din nou ~ #
se da exit (+ enter)
Se verifica pe mediaplayer la Altul/vb6rocod update daca a aparut versiunea noua

#2489
andycocos

andycocos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.08.2009
Multumesc frumos Aliv77 pentru ajutor. Nu vreau sa fiu enervant , doar ca la logarea prin telnet la Venus Login : root mai vrea si parola. PArola care am incercat : root, 1234,admin,nobody si degeaba. Ce crezi ca pot face in sensul asta.Multumesc din suflet pentru timpul acordat.

Versiune sotware : IP34620116091
ID personalizat:EU
Box ID: 0A00208114C0082

Asta ami apare la Info Versiune.

Edited by andycocos, 31 August 2014 - 16:27.


#2490
aliv77

aliv77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.01.2011
Ciudat, mie nu mi-a cerut asa ceva. Incearca sa iei legatura cu vb6rocod prin mesaj privat, poate te ajuta el. Numai bine!

#2491
prodypaul

prodypaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.10.2007
Buna nu pot sa fac legatura intre cinematube si pc mentionez ca am windows 8.1 inainte am reusit aveam windows 7

#2492
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

View PostSommerby, on 10 august 2014 - 14:00, said:

Salut,
Am si eu acest player. vreau sa il conectez fie wireless la net, fie sa pot accesa de pe PC prin VLC canale tv.
Am citit cat am putut prin acest topic, insa am doar 2 intrebari:
1. Doresc sa ma conectez wifi la router-ul cu net rds, la care am conectat un laptop si telefoane etc. De aceea am achizitionat un usb nano tp link.
L-am atasat in cinematube, dar nu stiu cum sa fac setarile. La retea-Setari wireless (oprit), zice AP negasit. Am ales apoi Setari PPoe nu gaseste nimic ca in clipulrespectiv.
Cum il fac sa vada routerul, ce pot viziona prin wifi.
2. Daca doresc sa conectez PC-ul, pot accesa ce vede pc-ul (programe tv prin VLC) wireless sau prin cablu, sau direct in tv pot face asta (nu am un model smart tv, e led Samsung seria Posted Image.

Precizez ca am ultimul firmware official, nu vreau fmre custom.Doar cu ce firmware are el oficial, pot vedea routerul cu adaptorul wifi de mai sus?dar PC-ul?
Multumesc

Se poate ceva ajutor sa conectez prin wifi pc-ul Windows 8.1 cu usb nano tp link?
Multumesc.

#2493
sande

sande

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 20.05.2007
un link cu ultimul firmware unde gasesc si eu

#2494
genessiss

genessiss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 11.01.2012
Salutare
Mai are cineva probleme cu updateul din 27.09.2014? In sensul ca imi da eroare cand a incerc sa il updatez cu tasta 3. gandeste ceva si apoi scrie. Eroare de actualizare.
Ms mult

#2495
aliv77

aliv77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.01.2011
Si eu am aceeasi problema...daca cineva rezolva, sa ne spuna si noua cum...multumim!

#2496
kapastratos

kapastratos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2008
Stie cineva cum se sorteaza titlurile in ordinea alfabetica (local area network)? folosesc cinematube cu cinematube_sdk4_oficial_custom_rev02! multumesc

Edited by kapastratos, 14 October 2014 - 23:18.


#2497
sande

sande

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 20.05.2007
mai incerc odata link-uri cu ultimele FW are cineva

#2498
asistentu

asistentu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 14.11.2005
Stie cineva daca se poate accesa digi storage cu acest player?

#2499
bogdanw

bogdanw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 15.11.2008

View Postsande, on 11 noiembrie 2014 - 17:21, said:

mai incerc odata link-uri cu ultimele FW are cineva
cred că aici sunt ultimele https://code.google..../downloads/list
iar oficial pe http://www.cinematube.ro/download.php

#2500
andycocos

andycocos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.08.2009
Va multumesc pentru tot ajutorul acordat, si DA, am reusit sa actualizez soft-ul.

Insa nu IPTV ce se mai aude , exista o posibiliate prin care sa editam noi adresele de stream ale posturilor ???

#2501
SnoOpY16

SnoOpY16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.12.2014
Salut,

Mai are cineva problema cu player-ul acesta 'obosit' si anume ca video-urile 1080p (mkv-urile) merg sacadate?

Mersi.

#2502
steji

steji

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.04.2006
Salve,
In primul rand vreau sa multumesc celor care au depus asa o munca ca sa ne putem bucura si noi de playerul nostru. Eu il am de vreo... nici nu mai stiu... 4 ani? Cam asa. Ma rog...
Am un feature request (pe cat posibil). In lista de filme (de pe filmeonline[dot]org sau oricare alta) as vedea un camp de search, ceva. Ca imi solicita consortiul director cate-un film seara si pierd cate o jumatate de ora ca sa il caut. Nu mai zic ca dup-aia am in fata ochilor numai "Next page", "Next page", "Next page" :)
A! Si mai am o problema cu update-ul scripturilor. Nu vrea sa fac update singur, neam. Imi zice tot timpul cum ca "Update error". Asa ca acum m-am apucat sa le fac manual dar ar fi suuuuper daca si le-ar face automat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate