Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 

Motorola Milestone

- - - - -
  • Please log in to reply
431 replies to this topic

#307
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 MeT4L, on 13th February 2011, 21:24, said:

aa... am vazut ca scria exact 8 mpx pe carcasa de la milestone 2...:))

Milestone 2 are camera de 5MPx : http://www.gsmarena....-review-559.php
Poate ai vazut Milestone XT720, singurul din gama Milestone cu camera de 8MPx : http://www.gsmarena....-review-505.php  <_<

#308
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Sensorul Accelerometer, a incetat sa-mi mai functioneze, are cineva o idee de ce? Momentan nu doresc sa -i dau un reset, prea multe aplicatii si date  de salvat!

#309
MeT4L

MeT4L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 19.10.2009
da am vazut xt720, insa in domo pe eticheta cu pretul si la descriere scria milestone 2

#310
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Motorola cauta voluntari pentru a testa upgrade-ul la Froyo :

Quote

Hi all, as previously announced, Motorola is preparing to upgrade the MILESTONE A853 to FroYo (Android 2.2). We are exploring some testing opportunities in advance of full release. 02 users in Germany please click this link if you're interested in getting involved. http://moto.ly/a853froyobeta
*German 02 users only please at this stage*. Thanks!


#311
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Salut,

Am avut o data un program ptr activare profiluri si dezactivare in functie de ora si nu mai stiu cum se numeste. Imi puteti recomanda ceva?


Multumesc.


PS: Cand si la noi 2.2? Ca de 2.3 nu mai intreb.

#312
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

 tete, on 15th February 2011, 19:32, said:

Salut,

Am avut o data un program ptr activare profiluri si dezactivare in functie de ora si nu mai stiu cum se numeste. Imi puteti recomanda ceva?


Multumesc.


PS: Cand si la noi 2.2? Ca de 2.3 nu mai intreb.

Te referi la sonerii, like uhm, de la ora x la y ringtone, noaptea sa se schimbe pe silent de la nush ce ora? Daca la chestia asta te referi ar fi super, chiar ieri ma gandeam cat de bine mi-ar prinde asa ceva, daca gasesti te rog anunta pe aici :)

Updateul la 2.2 poate aparea oricand intre azi si o luna si ceva :), atunci se termina termenul limita promis (a nush cata oara)
Uite aici un countdown :))  --CLICK--

De 2.3 nu are rost sa intrebi pentru ca nu va exista. Cel putin oficial, ca poate vor lansa altii care se pricep sa modifice dupa alte telefoane dar nu va fi nimic oficial, lansat de Motorola.

Edited by 10nutz_413x, 18 February 2011 - 14:56.


#313
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 10nutz_413x, on 18th February 2011, 14:55, said:

Updateul la 2.2 poate aparea oricand intre azi si o luna si ceva :), atunci se termina termenul limita promis (a nush cata oara)
Uite aici un countdown :))  --CLICK--

De 2.3 nu are rost sa intrebi pentru ca nu va exista. Cel putin oficial, ca poate vor lansa altii care se pricep sa modifice dupa alte telefoane dar nu va fi nimic oficial, lansat de Motorola.

Sunt foarte lenesi in Europa. In America nu dureaza mai mult de 3-6 luni pana fac un upgrade.
2.2 va fi cel mai probabil ultimul update oficial pentru Milestone 1. :(

Edited by antinVidia, 18 February 2011 - 15:04.


#314
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004

 10nutz_413x, on 18th February 2011, 14:55, said:

Te referi la sonerii, like uhm, de la ora x la y ringtone, noaptea sa se schimbe pe silent de la nush ce ora? Daca la chestia asta te referi ar fi super, chiar ieri ma gandeam cat de bine mi-ar prinde asa ceva, daca gasesti te rog anunta pe aici :)

Updateul la 2.2 poate aparea oricand intre azi si o luna si ceva :), atunci se termina termenul limita promis (a nush cata oara)
Uite aici un countdown :))  --CLICK--

De 2.3 nu are rost sa intrebi pentru ca nu va exista. Cel putin oficial, ca poate vor lansa altii care se pricep sa modifice dupa alte telefoane dar nu va fi nimic oficial, lansat de Motorola.


Salut,

Stiu sigur ca exista. L-am avut si l-am folosit. Dar nu mai stiu cum se numeste. :(
E fff tare!

#315
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009

 tete, on 18th February 2011, 15:04, said:

Salut,

Stiu sigur ca exista. L-am avut si l-am folosit. Dar nu mai stiu cum se numeste. :(
E fff tare!



Salut, te referi cumva la cyanogenmod 7?

#316
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

 motopanzer, on 18th February 2011, 19:48, said:

Salut, te referi cumva la cyanogenmod 7?

nu stiu ce e aia dar nu cred ca ai inteles despre ce vorbeam :).
Se refera la o aplicatie (apk) care iti modifica in functie de ora, profilurile.
De exemplu, intre orele 9 dimineata si 12 noaptea, sa ai telefonul pe ringtone...sound
Intre 12 noaptea si 9 dimineata sa comute singur pe silent ptr a nu fi trezit noaptea de apeluri

Ce ai spus tu e ceva update de soft sau modificare de soft original nu?...cel putin asta imi spune "mod"-ul din final :)

#317
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Ai dreptate, mea culpa, acum am inteles la ce te referi dar pentru moment nu-mi amintesc nicio denumire de o aplicatie (apk) care iti modifica in functie de ora, profilurile, partea proasta este ca m-am lovit de ele prin market :cursing: Poate o sa te ajute cineva care nu are lapsus!!!!!!!!!!!!:)

#318
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Timeriffic (pentru schimbarea automata a profilelor)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#319
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

 tete, on 18th February 2011, 21:40, said:

Timeriffic (pentru schimbarea automata a profilelor)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mersi :)

Edited by 10nutz_413x, 19 February 2011 - 01:37.


#320
DoncreAtive

DoncreAtive

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.09.2010
a trecut si februarie si tot nimic cu froyo official...

#321
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
Ba da, prin alte tari. Kernelul e praf, plin de bug-uri.
Intre timp ne putem distra cu gingerbread (chiar 2.3.3) - http://android.doshaska.net/cm7

#322
edikup

edikup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 10.05.2006
Azi pe pagina oficiala de feisbuc a Motorola Europa s-a anuntat update-ul la Froyo,  urmand ca update-ul sa fie implementat pe rand pt toate tarile europene.  La Romania inca nu ajunsesera...  inca.
Oare o sa fie probleme la telefoanele root-ate?

#323
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

 edikup, on 15th March 2011, 18:41, said:

Azi pe pagina oficiala de feisbuc a Motorola Europa s-a anuntat update-ul la Froyo,  urmand ca update-ul sa fie implementat pe rand pt toate tarile europene.  La Romania inca nu ajunsesera...  inca.
Oare o sa fie probleme la telefoanele root-ate?

Am primit si eu un link interesant de la cineva nu am ajuns sa citesc tot ca am dat pe aici sa vad daca are rost sau e ceva fake.
Se pare ca e aproape aici froyo, nu cred ca are nimic daca esti rootat si doar ca o masura de siguranta poti da unroot inainte...

#324
edikup

edikup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 10.05.2006
Da, sunt in masura sa va spun ca avem update-ul oficial de Froyo.

Puteti downloada softul de aici.

Eu am dat si un factory reset si o formatare de card inainte. nu stiu daca chiar era necesar, dar am facut-o.

Tot procesul a durat cam 25 de minute.

Bafta

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate