Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Alunec

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
IoanaGrecu

IoanaGrecu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.09.2009
Buna,

De curand am terminat de renovat casa si am nevoie de un sfat legat de scara exterioara. Treptele sunt placate cu gresie si se apropie sezonul rece. Ce as putea folosi pentru a finisa muchiile acestora in vederea evitarii alunecarii?


Multumesc,

#2
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Exista niste "sipci " cu benzi de cauciuc care le montezi pe scari.

#3
hulutag

hulutag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.02.2006

View PostIoanaGrecu, on 21st September 2009, 17:22, said:

Buna,

De curand am terminat de renovat casa si am nevoie de un sfat legat de scara exterioara. Treptele sunt placate cu gresie si se apropie sezonul rece. Ce as putea folosi pentru a finisa muchiile acestora in vederea evitarii alunecarii?


Multumesc,
Intr-un magazin cu trafic intens pe un rand de gresie lucioasa montata inclinat (intre 2 pardoseli de nivel diferit) am lipit pe lungime 2 randuri de banda dublu adeziva peste care am lipit smirghel de 80 pe panza.O trecut cu brio iarna trecuta si s-ar putea sa mai treaca una caci tot acolo este.Singurul inconvenient il vad doar atunci cand vrei sa cureti adezivul de la banda dublu adeziva daca nu vrei sa ramana de pe un an pe altul.

#4
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Super idee de bagat la cap.   :coolspeak:

#5
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Sunt niste covorase din astea cu un fel de cauciuc moale pe partea de jos cu aderenta buna la gresie. De-asupra au diferite modele, forme si culori. Daca nu le vrei vara poti sa le scoti foarte usor si sa le pui la pastrare pentru iarna urmatoare. Poza asta e de la o scara interioara dar sunt si pt scara exterioara.

Edited by adi_master, 28 September 2009 - 11:47.
Din pacate imaginea atasata contine un link extern SP.


#6
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Mergi la Ikea, o sa gasesti la raionul pt copii banda de pus pe scari, anti-alunecare ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate