Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best buy in momentul de fata in p...

[TEMA]Subprogramul f

Creative Sound Core 3d integrat

upgrade dell inspiron 1501
 upgrade HP 15-d051sq

Cursuri programare

laptop fara hdmi

Zvon: Telenor doreste sa se extin...
 Sfat achizitie router wireless

Best buy 1700 lei

Amortizoare - intrebare + recoman...

Cooler
 Este posibil ca Vodafone sa cumpa...

problema system

Problema Hdd

Cum este la sala

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

Certificarea pentru conformitate cu originalul

• Please log in to reply
6 replies to this topic

Nicolla

Nicolla

Active Member

• Grup: Members
  • ID membru: 183,675
  • Locație: Bucuresti

Mi s-a cerut pentru un dosar depunerea unui set suplimentar de "inscrisuri in copii certificate pentru conformitate cu originalul". Ce inseamna asta? Trebuie sa legalizez copiile la un notar public sau e suficient sa mentionez pe ele olograf "Conform cu originalul" si sa semnez? Inscrisurile sunt copii dupa CI si actele masinii.

Multam!

johndoe25

johndoe25

Junior

• ID membru: 389,990
E suficient mentiunea olografa"Conform cu originalul" si semnatura ta pe fiecare fila.

Nicolla

Nicolla

Active Member

Multumesc pentru raspuns. Asa mi se pare si mie logic, dar mai astept cateva pareri din cauza ca azi am sunat la judecatorie si persoana care a raspuns (putea sa fie si portarul la ora 16,30 :angry2: , ca nu s-a recomandat) mi-a spus ca trebuiesc legalizate.. Pai daca imi trebuie hartii legalizate de 50-70 Ron, ce sens mai are sa contest o amenda de 3 ori pe atat.. Nu te supara, dar vreau sa fiu sigura.

johndoe25

johndoe25

Junior

• ID membru: 389,990
Stai linistit/a, nu am de ce sa ma supar. Daca ti s-a pus in vedere la ultimul termen de judecata (prin incheiere de sedinta) sa depui copii conforme cu originalul cu siguranta nu se referea la copii legalizate. Mie nu mi-au cerut niciodata copii legalizate de pe actele care le depun la dosar, uneori nici macar nu au cerut sa fie conforme cu originalul. Referitor la ceea ce ti s-a spus la telefon ma indoiesc ca persoana respectiva a inteles problema ta si in consecinta ti-a dat un raspuns aberant. E posibil ca pesoana respectiva sa fii inteles gresit. In fine, multa bafta la contestatie...

madman2711

madman2711

Active Member

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 9,201
  • Locație: pe malul marii
scrii doar conform cu originalul pe fiecare pagina si e suficient
daca s-ar face copii legalizate de pe toate documentele din instanta ar costa un proces imens

Nicolla

Nicolla

Active Member

Multumesc amandurora! Am trimis deja actele la Judecatorie. E bine de stiut. Daca ma luam dupa "telefonistul" de la ei mai scoteam niste bani din buzunar.

Maneleist

Maneleist

Junior

• ID membru: 483,970
Va salut cu mult respect.  Am un Certificat de Handicap facut praf in toate marginile hartiei. Va pun o intrebare daca fac o copie in alb negru la xerox si cu olograf "Confort cu Original" si il plastifiez este luat in seama (ca pe originalul) Sau cum credeti ca e bine?

Reclamă

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users