Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Preturi casa cheie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
maria35

maria35

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.07.2009
Buna ziua
Ridicam in doua luni o casuta la rosu in Ilfov, casa pe parter 96 mp desfasurati( am semnat cu o firma din maramures , ne costa 21.000 euro cu tot cu invelitoare Tegola,casa din caramida). Iar de finisat la cheie ne vom apuca anul viitor undeva in luna mai poate chiar mai devreme.

Intrebarea mea este: Ce preturi sunt la finisaje medii interioare si exterioare pe mp pentru a face casa la cheie? :)

Scuze pentru intrebarea stangace vrem sa ne facem o parere despre ce ne asteapta de la cei care au construit sau lucreaza in domeniu.

Multumesc mult

#2
axxaxx

axxaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.02.2008
In principiu, finisajele costa cel putin  cat si casa la rosu, adica incepand de la 20.000 euro. Acum depinde foarte mult de materiale. Chiar daca spuneti "mediu", sunt multe tipuri si preturi de gresie, faianta, var lavabil, tencuieli, etc. Si in plus, la finisaje este vorba de mana de lucru calificata, care costa mai mult decat muncitorii care invart betoane pe santier.

#3
maria35

maria35

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.07.2009

View Postaxxaxx, on 8th July 2009, 18:53, said:

In principiu, finisajele costa cel putin  cat si casa la rosu, adica incepand de la 20.000 euro. Acum depinde foarte mult de materiale. Chiar daca spuneti "mediu", sunt multe tipuri si preturi de gresie, faianta, var lavabil, tencuieli, etc. Si in plus, la finisaje este vorba de mana de lucru calificata, care costa mai mult decat muncitorii care invart betoane pe santier.


multumesc pentru raspuns  sa speram ca ne ajung 23 - 24 de mii de euro sa o terminam

#4
axxaxx

axxaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.02.2008
Ar fi bine sa stiti de la inceput niste suprafete ... macar aproximativ (gresie, faianta, tencuieli), pentru a putea distribui banii mai eficient.

#5
bobodinvs

bobodinvs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 03.03.2009
Voi nu va pricepeti la nimic..? pt a mai scuti din banii de manopera....la un gard,la inchisul podului cu vata,la  dat cu var....din astea care nu cer calificare.

#6
angelo01

angelo01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.02.2010
d-na Maria spuneti-mi si mie va rog cu ce firma din Maramures va faceti casa , eventual un nr. de telefon , deoarece pretul mi se pare foarte bun. Multumesc!  :notangel:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate