Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

zgomot rigips

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
blueauth

blueauth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.05.2007
:mellow: sunt 2 saptamani de cand am terminat renovarea unui dormitor.pereti si tavanul sunt dublati cu rigips,intre placile de rigips si perete,respectiv placa ramanand un spatiu de aprox 2-3 cm.dupa o saptamana de trai linistit a aparut o problema: m-am trezit intr-o noapte cu niste pacanituri sporadice pe tavan. m-am gandit ca poate cad bucatele desprinse din vechea tencuiala pe rigips.dar apoi zomotul s-a mutat pe un perete.!!! atunci mi-am adus aminte ca gasisem in casa cu cateva zile in urma un gandacel care facea un zgomot asemanator.problema e c am cautat un gol prin care sa fi intrat vre-un gandacel intre rigips si perete ,pentru a pulveriza pe acolo niste spray de gandaci ,dar nu am gasit.asa ca am astepta,poate moare.dar zilele au trecut,zgomotele continua,parca s-au si schimbat ,si ma gandesc ca va trebui sa gauresc rigipsul ptr a face loc otravii.inainte sa ma apuc de demolari va intreb: ar putea fi altceva decat un gandecel(sau acum mai multi): poate avea legatura cu o proasta montare a placilor de rigips(sa se miste si sa faca zgomotul asta)? va mai spun ca totul se petrece intr-un singr colt al camerei.astept raspunsul vostru!

#2
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

 blueauth, on 29th May 2009, 11:29, said:

:mellow: sunt 2 saptamani de cand am terminat renovarea unui dormitor.pereti si tavanul sunt dublati cu rigips,intre placile de rigips si perete,respectiv placa ramanand un spatiu de aprox 2-3 cm.dupa o saptamana de trai linistit a aparut o problema: m-am trezit intr-o noapte cu niste pacanituri sporadice pe tavan. m-am gandit ca poate cad bucatele desprinse din vechea tencuiala pe rigips.dar apoi zomotul s-a mutat pe un perete.!!! atunci mi-am adus aminte ca gasisem in casa cu cateva zile in urma un gandacel care facea un zgomot asemanator.problema e c am cautat un gol prin care sa fi intrat vre-un gandacel intre rigips si perete ,pentru a pulveriza pe acolo niste spray de gandaci ,dar nu am gasit.asa ca am astepta,poate moare.dar zilele au trecut,zgomotele continua,parca s-au si schimbat ,si ma gandesc ca va trebui sa gauresc rigipsul ptr a face loc otravii.inainte sa ma apuc de demolari va intreb: ar putea fi altceva decat un gandecel(sau acum mai multi): poate avea legatura cu o proasta montare a placilor de rigips(sa se miste si sa faca zgomotul asta)? va mai spun ca totul se petrece intr-un singr colt al camerei.astept raspunsul vostru!


Tavanul din ce este.Lemn sau placa de beton.Nu sant de meserie dar cred ca intre rigips si perete trebuia sa pui vata sticlata sau altceva.Nu.Ar putea fi un soricel.

#3
blueauth

blueauth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.05.2007
tavanul este din placa de beton.si nu cred ca este soricel ptr ca  eu unul nu am gasit vre-o cale de acces cat de mica .si oricum zgomotul de care vb nu are nimic in comun cu cel facut de un soricel.

#4
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

 blueauth, on 29th May 2009, 15:15, said:

tavanul este din placa de beton.si nu cred ca este soricel ptr ca  eu unul nu am gasit vre-o cale de acces cat de mica .si oricum zgomotul de care vb nu are nimic in comun cu cel facut de un soricel.


Interesant.Sa sti ca si o carie de lemn noaptea cand e liniste face un zgomot urat de tot.Eu am avut una intr-o usa si facea un zgomot urat.Si e doar un rahat de viermisor dar parca rupe lemnul asa zgomoit face.
Dar daca tu ai auzit zgomotul in tavan si dupa aceea intr-un colt inseamna ca e ceva viu care se deplaseaza.

#5
cristeamax

cristeamax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 14.06.2005
e ca in bancul ala cu pasagerii care coboara si urca din autobuz la fiecare statie si la sfarsit te intreaba ce varsta avea soferul autobuzului..
... casa, bloc, ultimul etaj, tevi prin pereti?... etc

nu inteleg de ce cineva ar placa un tavan cu rigips fara sa puna vata minerala...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate