Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

perdea de dus...enervanta

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
danielflex

danielflex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.12.2007
Salutare tuturor!

As vrea sa stiu daca are cineva vreo idee care ar putea sa ma ajute..
In baie, din cauza lipsei de spatiu am decis sa montez o cadita mica (105 cmx70 cm). De aceea perdeaua de dus si implicit bara de sustinere acopera doua laturi ale cazii. Problema apare atunci cand fac dus: oricat ma-as stradui pe la capetele perdelei apa stropeste afara udand masina de spalat si dulapiorul chivetei.
Intrebare:exista vreo metoda sa lipesc cumva perdeaua la capete de faianta doar pentru momentul in care sunt in cada..? ma gandesc ca poate exista vreun cheder sau ventuze care sa tina perdeaua lipita de faianta ..
Multumesc!

#2
blocatar

blocatar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.03.2009

 danielflex, on Mar 14 2009, 10:55, said:

Salutare tuturor!

As vrea sa stiu daca are cineva vreo idee care ar putea sa ma ajute..
In baie, din cauza lipsei de spatiu am decis sa montez o cadita mica (105 cmx70 cm). De aceea perdeaua de dus si implicit bara de sustinere acopera doua laturi ale cazii. Problema apare atunci cand fac dus: oricat ma-as stradui pe la capetele perdelei apa stropeste afara udand masina de spalat si dulapiorul chivetei.
Intrebare:exista vreo metoda sa lipesc cumva perdeaua la capete de faianta doar pentru momentul in care sunt in cada..? ma gandesc ca poate exista vreun cheder sau ventuze care sa tina perdeaua lipita de faianta ..
Multumesc!

Salut,

Incearca sa gasesti o cabina de dus pe dimensiunile alea si ai rezolvat problema.

Doar o idee, nu stiu daca merge sau nu, dar poti incerca.

Daniel.

#3
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
La mine sta singura lipita de perete cand e umeda :D

#4
ioana_ok

ioana_ok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 07.12.2008
exista niste panouri de plastic, care le poti deschide in 3 (daca nu uit, o sa ti fac o poza diseara inainte sa daramam baia),sau mai sunt panouri evantai doar ca astea evantai se strica cam repede.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate